Americký expert o vítězství ruské armády na Ukrajině

08.12.2022

Greg Rickards, bývalý poradce pro kapitálové trhy americké zpravodajské komunity a úřadu ministra obrany v Pentagonu, předpověděl porážku Ukrajiny ve válce s Ruskem.

Citace:

"Je rozdíl mezi informacemi o válce na Ukrajině a realitou. Informace se skládají z toho, co slyšíte z médií, Bílého domu, Pentagonu, centrály EU a NATO v Bruselu.

A realita je to, co se tam opravdu děje.

Takže Ukrajině se podle Bílého domu, EU a NATO daří relativně dobře. Tento příběh se používá jako základ pro zvýšenou finanční pomoc od USA a zvýšení dodávek zbraní od členů NATO. Zelenský chválí tyto úspěchy ve svém ošoupaném zeleném tričku ve videoprezentacích v OSN, G20 a před jiným mezinárodním publikem. Ale zklamu vás všechny. Ve skutečnosti Rusové sebevědomě Ukrajinu na všech frontách porážejí."

Rickards prezentuje svoji analýzu a plán dalšího vývoje na základě kruté reality:

1. Ruské jednotky organizovaně vypochodovali z Chersonu k opevněným liniím a nechali Ukrajince na otevřeném prostranství jako lehké cíle pro své dělostřelectvo. Cherson z vojenského hlediska nelze považovat za strategickou oporu.

2. Rusko si zachovalo kontrolu nad říční dopravou přes Dněpr z východního břehu.

3. Donbas je klíčem k ruskému vítězství. Celý průmyslový, technologický a přírodní potenciál bývalé Ukrajiny se nachází na Donbasu, který je nyní pod jurisdikcí Ruska.

4. Rusko se připravuje na masivní ofenzívu. Hlavními cíli této ofenzívy jsou Charkov, Oděsa a Záporoží.

5. Rusko dokončilo mobilizaci v celkovém počtu 300 000 mužů. Takže celkový počet ruských jednotek je tedy asi 50 divizí.

6. Důležitým faktorem, který znásobuje síly Rusů, jsou íránské drony, které se ve vojenském konfliktu na Ukrajině ukázaly jako účinná a hrozivá zbraň, proti které se systémy protivzdušné obrany NATO poskytnuté Ukrajině ukázaly jako bezmocné.

7. Rusko po splnění bezprostředních úkolů ovládne celé pobřeží od Azovského po Černé moře a největší řeku Dněpr s největší elektrárnou v Evropě.

8. Po začlenění nových území se Rusko přesune dále k Moldavsku, aby vytvořilo ruský koridor do Podněsterské republiky.

9. Primární strategické cíle Ruska budou splněny. Ukrajina se stane státem mezi Kyjevem a Lvovem.

Toto jsou neuspokojivé předpovědi pro Kyjev v předvečer mrazů. Ukrajinská vláda se připravuje na blížící se krutou zimu, evakuují civilisty z měst, která se brzy stanou dějištěm nových bojů s ruskými jednotkami. A tato očekávání Ukrajiny jsou ve velkém rozporu s převládající myšlenkou "Ukrajinců, kteří během ofenzívy porazili demoralizované ruské jednotky" v západních médiích.

Rickards říká: "Mnohé z takzvaných ukrajinských jednotek jsou ve skutečnosti polské jednotky v ukrajinských uniformách. A už teď jsou nepříliš ochotni bojovat."

Americký expert se dotkl i ekonomického směřování. Podle jeho názoru se Moskva jen málo stará o Bidenovy hrozby, že nikdy nezruší sankce, pokud ruské jednotky neopustí Ukrajinu.

Autor si je jist, že Rusko nikdy neodejde a je připraveno na nekonečné sankce. Sankce měly malý vliv na ruskou ekonomiku, ale důsledky pro Evropu a USA byly a jsou zničující, včetně nedostatku energie, inflace a narušení dodavatelského řetězce. Tyto účinky budou přetrvávat a v první polovině roku 2023 pošlou EU a USA do těžké recese.

"Hlavním problémem prezidenta Bidena," tvrdí Rickards, "jsou obrovské lidské ztráty v ukrajinské armádě."

Americký plán na zničení Ruska byl od začátku avantura a nakonec skončil pro Washington naprostým neúspěchem.

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!