McGregor: Zelenský je „loutka“, vystavující obyvatele riziku

07.03.2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je podle plukovníka US armády ve výslužbě Douglase McGregora "loutkou", která vystavuje svůj lid "zbytečnému riziku" protahováním konfliktu s Ruskem.

Když se moderátor televizního kanálu Fox Business zeptal, proč se ruský prezident Vladimir Putin zaměřil na jadernou elektrárnu Záporoží, McGregor vysvětlil, že se nepokoušel zničit elektrárnu, ale zaměřoval se na ukrajinské síly, které se začlenily do civilní infrastruktury, aby se vyhnuly zničení a prakticky chtěli okupací atomové elektrárny vydírat svět.

"Vidíte, že Rusové se nyní snaží zpacifikovat to, co zbylo z ukrajinských sil, které se ukrývají v populačních centrech - městech - protože nemají žádnou mobilitu, žádnou protivzdušnou obranu, žádné vzdušné krytí, ani žádnou logistickou infrastrukturu," řekl McGregor.

https://aeronet.news/video-americky-plukovnik-na-televizi-fox-news-prohlasil-ze-do-10-dnu-bude-ukrajinska-armada-vyhlazena-a-prezident-zelensky-je-pry-loutka-ktere-septaji-aby-valecne-utrpeni-ukrajincu-prodluzovala/

"Nyní se mísí s civilním obyvatelstvem, stejně jako jsme to viděli na Středním východě, když jsme vyhnali islamisty z jejich brlohů, vběhli do měst, používali lidi jako lidské štíty a snažili se vyhnout likvidaci."

"A myslím, že to je v podstatě to, co se dnes děje v tomto konfliktu, když ukrajinské síly využívají obyvatelstvo stejným způsobem k tomu, aby se vyhnulo zničení," dodal.

Moderátor Fox Business Stuart Varney se poté zeptal, zda se Putin snaží "srovnat" Ukrajinu se zemí.

"Ne. Rozhodně ne. Ve skutečnosti tvrdě pracuje, aby většinu z civilní infrastruktury obsadil pokud možno v neporušeném stavu, armáda předvádí překvapivě malé poškození," upozornil McGregor. "Mnohem menší škody, než jaké jsme způsobili my Iráku, když jsme tam vstoupili v roce 91 a znovu v roce 2003. Ne, myslím, že jen obkličují ukrajinské síly a poku se nevzdají, tak budou zničeny."

McGregor dále tvrdil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se jen snaží odložit "nevyhnutelnou" porážku v naději, že ho Amerika přijde "zachránit".

"Nepřijdeme. Prezident Biden to řekl velmi jasně," uvedl MacGregor.

"Otázkou je, co se Zelenskyj chystá udělat? Rusové dali velmi jasně najevo, že chtějí neutrální Ukrajinu. Mohlo to skončit už před dny, kdyby to přijal, a pak mohou upravit hranice," řekl s tím, že cílem Ruska není okupovat Ukrajinu, ale "zničit ukrajinské síly".

McGregor také naznačil, že Zelenskyj je pouze "loutkou" Západu, která "zbytečně ohrožuje obrovské množství své vlastní populace" tím, že se snaží protahovat konflikt s Ruskem pomocí propagandy.

"A upřímně řečeno, většina z toho, co přichází z Ukrajiny, je během 24 až 48 hodin odhaleno jako lež," řekl McGregor. "Představy o obsazení a opětovném zprovoznění letišť, to vše je nesmysl." Nic takového se nestalo."

Varney se poté postavil na obranu Zelenského a zeptal se, zda si McGregor myslí, že Zelenského lze považovat za "hrdinu".

"Ne. Já ne," zasmál se McGregor. "Nevidím na tom muži nic hrdinského." A myslím, že to nejhrdinštější, co teď může udělat, je smířit se s realitou. Neutralizovat Ukrajinu. To není špatná věc. Neutrální Ukrajina by byla dobrá pro nás i pro Rusko. Vytvořilo by to nárazník, který, upřímně řečeno, obě strany chtějí."

"Ale bylo mu řečeno/nařízeno, aby vydržel a snažil se konflikt protáhnout co nejdéle, což je tragické pro lidi, kteří tam musí žít," dodal.

Varney než rozhovor ukončil, se znovu ohradil a řekl, že "s jeho názory nesouhlasí" - aniž by nabídl jakýkoli důkaz, kterým by plukovníkova prohlášení vyvrátil.

McGregorovy střízlivé předpovědi a analýzy z minulého týdne se zatím ukázaly jako velmi přesné, navzdory přehnané propagandě, která tvrdí, že ukrajinské síly snadno vyhrávají konflikt proti Rusku.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!