Americký režisér z Kyjeva vysvětluje situaci na Ukrajině

02.03.2022

"První věc, která ve válce umírá, je pravda." - autor neznámý

Pokud si zapnete kterékoli západní médium hlavního proudu, vychrlí se na vás tvrdá propaganda, která nemá podle amerického režiséra Gonzala Lira nic společného s realitou.

Ve svém video projevu se snaží nechápajícím krajanům a lidem na Západě vysvětlit, o co na Ukrajině ve skutečnosti jde, jak se věci mají a čeho chce Rusko svou vojenskou operací docílit.

Jeho 18minutové video si v angličtině můžete prohlédnout níže. Pod videem je volný překlad jeho projevu. Pokud by z nějakého důvodu YouTube video vymazalo, tak zde najdete jeho záložní zdroj .

https://youtu.be/1vdiEABLFoo 

Volný překlad obsahu videa

Video bylo nahráno v sobotu 26.2.2022, tedy třetí den invaze Ruska na Ukrajinu.

Zdá se, že lidé v USA a Evropě nechápou, o co vlastně jde v této ruské invazi. Říkají, že Rusko selhává, respektive přehrává válku, neboť za 3 dny nebylo schopno zničit ukrajinskou infrastrukturu, jako je elektrická síť, zesilovače mobilního signálu nebo zdroje vody.

Říkají, že Rusko postupuje, ale pak se stahuje a tedy selhává. Ze strany západních komentátorů jde o hluboké nepochopení situace. Nerozumí tomu, co Rusko vlastně dělá.

Totiž americký způsob vedení války je přijít do země a vše zničit - elektrickou síť, zásobování vodou, prostě vše srovnat se zemí raketami a leteckými údery a pak tam hrdinsky napochodovat pěchotou.

Jenže toto není vedení války, nýbrž úplné vyhlazení napadené země. Vidět jsme to mohli v Iráku, Afghánistánu, Libyi a pokusili se o to i v Sýrii.

Rusové však dělají úplně něco jiného. Rusové nechtějí zničit celou Ukrajinu. To, co chtějí udělat, je uchopit ji pokud možno neporušenou. Také nechtějí ublížit civilistům. Proč by to měli chtít udělat? V takovém případě by si akorát z nich vyrobili nepřátele.

Rusové chtějí uchopit (zajmout, zabrat) Ukrajinu, změnit její politické vedení, nainstalovat novou vládu, která bude k Rusku přátelská a stane se jejich dlouhodobým spojencem. Nechtějí si lidi znepřátelit, protože pokud by to udělali, tak taková znepřátelená populace by dříve či později loutkovou vládu svrhla.

Ale buďme k sobě upřímní, Rusko chce na Ukrajině nainstalovat loutkovou vládu, to nebudu popírat. Chce však takovou loutkovou vládu, k níž bude ukrajinské obyvatelstvo více či méně shovívavé. Proto nechtějí zničit Ukrajinu ani ublížit lidem.

Rusové nechtějí okupovat a dlouhodobě řídit Ukrajinu. Po dobytí ji chtějí nechat žít vlastním životem.

Co tedy dělají? Postupují sice poměrně rychle, ale neútočí na civilní infrastrukturu. Zaměřují se jen na vojenské cíle. (Pozn. redakce: stejně jako v každé válce, bohužel je občas zasažena i civilní infrastruktura).

Zasahují tedy vojenské cíle, snaží se vyhýbat civilním, a když jdou do města, ve kterém se utkají se silným odporem ukrajinské armády, tak se stáhnou. Proč to dělají? Protože se snaží město obklíčit. To je celá a poměrně jednoduchá strategie.

Tuto strategii Rusové používají jak v Kyjevě, Charkově, tak i dalších ukrajinských městech. A co budou dělat po obklíčení míst? No, čekat. Jediné, co potřebujete udělat, je obklíčit město, čekat a dříve či později se město vzdá. (Pozn. redakce: jde o starověkou strategii, kterou používal už i Alexandr Veliký. Např. nezničil Babylon, ačkoli mohl, ale město zajal a nainstaloval tam loutkovou vládu, která mu pak plnila truhlu vybranými daněmi.)

Proto nyní postupují na jednotlivá města a v případě významnějšího odporu se stáhnou a město obklíčí. Města se snaží zajmout neporušená a rovněž nechtějí zničit ani ukrajinskou armádu, ale pouze ji zajmout. Proto jsme zatím neviděli žádnou velkou bitvu, která by měla stovky tisíc obětí.

V první dny Rusko zneškodnilo letectvo a protileteckou obranu. Nyní v podstatě vlastní nebe nad Ukrajinou. Uvědomte si, že toto není druhá světová válka a plošné ničení všeho. Toto je "moderní válka" s cílem uchopit Ukrajinu a její armádu. Když se Rusům podaří Ukrajinu dobýt, budou potřebovat armádu, aby chránila (loutkovou) vládu a také vlastní zemi.

Pokud by Rusové chtěli Ukrajinu zničit, už dávno by to udělali. Tady je ale cílem Ukrajinu i s armádou zajmout. Proto když narazí na odpor, tak se konzistentně stahují. No a Západ tuto strategii interpretuje jako slabost. Je to opravdu divné. Říkají, že "Rusové jsou slabí, protože nepostupují dost rychle. Jsou slabí, protože nevyhlazují ukrajinskou armádu."

Lidé na Západě si to myslí proto, že přesně tohle dělá americká armáda - vše, co se jim postaví do cesty, vyhladí, rozbijí, zničí. Američanům na tom nezáleží, Rusům však ano. Proto neničí ukrajinskou armádu, ačkoli by mohli, kdyby chtěli.

Můj přítel poukázal ještě na jednu věc, která mě předtím nenapadla. Řekl, že současní ukrajinští i ruští generálové chodili spolu do stejných škol. Když jim bylo 18 let, společně pili a chodili po hospodách. Oni jsou kamarádi, není mezi nimi nenávist a nechtějí se navzájem pozabíjet.

Jistě, mohou se na sebe teď trochu zlobit, ale ne se navzájem zabíjet.

Takže ještě jednou - Rusové nechtějí vyhladit ukrajinskou armádu. Poté, co ovládli nebe, to za 3 dny mohli udělat, pokud by chtěli, ale neudělali to.

Toto video nyní dělám z hotelu v Kyjevě a po jeho dotočení jej nahraju na internet. Myslíte si, že bych to mohl udělat, kdyby Rusové byli skutečně odhodláni "dobýt" Ukrajinu?

Na Západě se vás snaží přesvědčit, že Putin je ďábelský antikrist. Nechtějí, abyste chápali, proč Rusové spustili invazi. Ani vaši politici nechtějí, abyste to chápali. Chtějí jen démonizovat, což je to nejsnazší.

Chtějí, abyste to vnímali jako komiks, kde jsou dobří hrdinové a zlí padouchové, a že teď zabijeme padouchy, neboť my jsme ti dobří hoši. Och, jak naivní!

Rusové nechtějí ublížit Ukrajině. Pokud by to chtěli, dávno by to udělali. Oni chtějí Ukrajinu vcelku. Samozřejmě, můžeme se nyní bavit o motivacích Ruska k napadení Ukrajiny, ale teď se tímto nebudu zabývat. Snažím se soustředit na praktickou realitu v terénu.

Nebezpečné kroky Zelenského režimu

Co mě však velmi zlobí je Zelenského režim, který nemá problém s vyvoláním humanitární krize. Ve skutečnosti humanitární krizi vítají. Oni chtějí vidět mrtvé Ukrajince. Jsem si tím jist.

A víte, proč jsem si tím jistý? Protože Zelenského režim rozdal běžným lidem automatické samopaly AK47. Podle mých informací už takto rozdali přes 10 000 kusů zbraní a k nim příslušnou munici.

Pokud nemáte žádnou vojenskou zkušenost, tak s AK47 se můžete stát velmi nebezpečný sobě i svému okolí. Je totiž extrémně komplikované zacházet s takovou zbraní. Musíte vědět, co děláte. To není hračka!

Takže Zelenského režim rozdává lidem takové zbraně, učí je, jak si vyrábět Molotovovy koktejly. Oni chtějí přimět lidi k tomu, aby sami bojovali ve válce proti Rusům. Jenže Rusové mají profesionální vojáky, kteří také mají zbraně a umí s nimi zacházet.

A co se stane, když uvidí někoho s AK47 v ruce? No, zastřelí ho. Takže tento civilista zemře, což bude skvělou příležitostí pro fotky "civilních obětí".

Tímto způsobem se Zelenskyj snaží vyprovokovat Evropany a Američany, aby přišli a vojensky zasáhli do války, což by mohlo potenciálně eskalovat situaci na úroveň, kterou si ani neumíme představit.

Zelenského režim dělá něco, co je vskutku ďábelské. Je totiž ďábelské podporovat civilisty dělat něco tak nebezpečného.

Kromě toho Zelenského režim umístil těžké zbraně do hustě obydlených oblastí. Tyto těžké zbraně jsou nebezpečné. Ruská armáda má právo takové zbraně likvidovat. Pokud je však začne likvidovat, tak samozřejmě zasáhne i rezidenční komplexy v jejich těsné blízkosti.

Zelenského režim to udělal úmyslně, protože chce, aby k tomu došlo.

Povím vám ještě něco jiného, ​​co nyní dělá Zelenského režim. Oni se snaží násilně povolat do armády muže ve věku 18 - 60 let.

Nedovolí jim opustit zemi. A pokud se o to pokusí, zatkne je a násilně povolá do armády.

A co se kvůli tomuto kroku ukrajinské vlády stalo?

Téměř všichni muži v tomto věku utíkají z měst. Proto je tak mnoho uprchlíků. Snaží se vyhnout tomu, aby je zatkli a násilně povolali do armády. Ženy, děti a staří muži se snaží muže ve věku 18 - 60 ukrývat.

To není něco, co jsem slyšel, ale osobně znám lidi, se kterými jsem se setkával, mluvil, chodil na obědy, kteří museli utéct, neboť nechtějí být povoláni do armády.

Víte, chlapi v mém věku, kteří nemají nejlepší postavu, jsou možná dobří k podnikání, ale jsou úplně k ničemu na nošení vojenského batohu a nakládání se zbraní, protože s tím nemají žádnou zkušenost. A ukrajinská vláda toto dělá.

Proč si myslíte, že to dělají?

Tak za prvé, pokud "vyhráváte", tak něco takového nepotřebujete dělat. A za druhé, násilným povoláváním mužů vystrašíte a vytvoříte speciální skupinu uprchlíků. Lidé neutíkají z měst proto, že se bojí Rusů, ale proto, že se bojí ukrajinského režimu.

Takže pokud se objeví video záběry lidí prchajících z měst, tak lidé na Západě si myslí, že utíkají proto, že se obávají Rusů. Ne, oni se bojí Zelenského režimu.

Musím říci, že rozdávání zbraní civilistům, kteří s nimi neumějí zacházet, považuji na nejodpornější věc. Oni chtějí z těchto civilistů vyrobit mučedníky. Když Rus uvidí civilistu se zbraní v ruce, tak co udělá? No zastřelí ho a ten ubožák zemře zcela bezdůvodně. To považuji za nechutnost. Skutečně ďábelské.

Navíc Zelenského režim takto získá "krásné" fotky. A o to mu jde.

Chcete-li nyní říci, že tento můj odkaz je proruský, proputinovský nebo že jsem Putinův špion či užitečný idiot, tak si to klidně myslete, nezáleží mi na tom. Říkám vám však pravdu, jaká je.

Závěr

Jsem tady, v centru Kyjeva a čekám na Rusy, až udělají invazi na toto místo.

Žádné z těchto informací se neobjevují v médiích hlavního proudu, že? Nesleduju americká nebo evropská média, protože vím, že je to jen spousta lží. To, co vám říkám, jste ještě neslyšeli. Teď to však slyšíte.

Zamyslíte se alespoň trochu. Co jsem vám pořád na tomto kanálu říkal? Abyste mysleli samostatně. Myslete. Podívejte se na informace, které máte k dispozici a sami sebe se zeptejte, proč se něco takového děje tak, jak se děje.

Nic není náhoda. Lidé si promysleli, co dělají a Rusové si jistě také promysleli, co dělají.

Nejlepší, co si můžeme přát, je, že Zelenského režim selže ve své snaze zatáhnout do války Evropany a Američany a zkolabuje, případně uteče, a že Rusku se podaří vzít si Ukrajinu v jednom celku, aniž by bylo mnoho lidem ublíženo.

To je to nejlepší, v co můžeme doufat. A pokud ne, tak hrozí, že celá země bude zničena, miliony lidí vysídlených a statisíce, či možná dokonce miliony zabitých. Toto je přesně ta samá věc, která se odehrála v Iráku. Doufejme, že nebudeme mít druhý Irák!


Autor článku: Gonzalo Lira, Zdroj: youtube.com, Zpracoval: Badatel.net

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!