AI: ukrajinská armáda využívá obyvatelstvo jako živé štíty 

05.08.2022

Zpráva nevládní organizace Amnesty International z Londýna je pozorovateli považována za dýku do zad ukrajinské vládě, která předznamenává počátek konce vojenské podpory Ukrajině!

Důvod? Ukrajinská armáda za 6 měsíců nepředvedla investorům z Londýna a Washingtonu, že dokáže ruskou armádu porazit! Proto přichází "Plán B" a Londýn nařídil Kyjevu urychlenou privatizaci zbytku Ukrajiny uprostřed války!

Karta neomezené podpory Ukrajině ze strany Západu se začíná obracet. Anglo-americká nevládní neziskovka Amnesty International totiž právě publikovala pro veřejnost šokující a výbušnou zprávu, která by ještě před pár týdny byla nemyslitelná, tedy ze strany západních organizací a neziskovek. Tento dokument není klíčový ani v tom, co obsahuje, jako spíš v tom, že vůbec vyšel a byl publikován, protože to oznamuje zásadní zlom v politice Západu vůči Ukrajině.

Tato zpráva je zatroubením k ústupu Západu z Ukrajiny, minimálně je to začátek a signál pro ochlazování podpory Kyjevu ze strany Západu. Začalo to před více než měsícem výroky Henryho Kissingera a nyní to pokračuje dalším úderem, tentokrát od profláknuté neziskovky, která je považována za koně anglo-amerických tajných služeb. Dosud nebylo povoleno ani jedno křivé slovo proti Kyjevu ze strany Západu, ale to se mění.

Ještě na jaře milovaná Amnesty International
Ještě na jaře milovaná Amnesty International

Důvodem je nespokojenost investorů v Londýně s válkou. Obrovská nespokojenost, že ukrajinská armáda je úplně a doslova jalová. Za půl roku nedokázala vybojovat na ruské armádě v přímém střetu ani jedno jediné Rusy obsazené město. To znamená, že čas trpělivosti investorů v Londýně se naplnil a začíná se realizovat Plán B. Možná jste zaregistrovali čtvrteční šokující oznámení Volodymyra Zelenského, že bez ohledu na stav bojů a války se rozhodl vyhlásit počátek masivní privatizace Ukrajiny na 1. září tohoto roku. O rozhodnutí prezidenta informoval premiér Ukrajiny Denys Šmyhal.

Toto překvapivé rozhodnutí bylo učiněno na nátlak Londýna a válečných investorů, kteří se bojí, že když nedojde k rychlému ukončení války, Rusové obsadí celou Ukrajinu a investoři z Londýna utřou hubu a nebudou mít nic. Tohle je klíčová a převratná informace, která zapadá společně se zprávou Amnesty International jako puzzle do sebe. Západ už ví, že Ukrajina Rusko nejen neporazí, ale i to, že pokud se rychle válka neskončí, nebude žádná Ukrajina, kterou by šlo londýnskými válečnými investory zprivatizovat.

Co to znamená, když v jeden den londýnská nevládka vrazí Kyjevu dýku do zad a v ten samý den Zelenský nařídí urychlenou privatizaci Ukrajiny uprostřed války?

Můžeme si to zanalyzovat takto: Londýn už ví, že ukrajinská armáda je i se západními zbraněmi jalová, protože zdroje ruské armády jsou prostě tak ohromné, že ani moderní západní technika nedokáže Ukrajině přihrát převahu a překlopit válečnou vlnu, aby se obrátila a hnala se opačným směrem. Ukrajina bude poražena. Londýn si uvědomil, že ale není vše ztraceno a Ukrajina může být zprivatizována londýnskými kancelářemi Domu Rothschild podle původního plánu, jen ne v původním rozměru a rozsahu. Pokud se Západ s Ruskem domluví na ukončení bojů na Ukrajině, zůstane Rothschildově Ukrajině pořád velké území a zdroje pro privatizaci, a to především komunálního majetku.

Houfnice ukrajinské armády mezi paneláky uprostřed sídliště v Severodoněcku, březen 2022
Houfnice ukrajinské armády mezi paneláky uprostřed sídliště v Severodoněcku, březen 2022

Doly, hutě, průmysl a agrární půda už je mimo hru, to všechno už teď ovládá ruská armáda. Jenže pořád ještě může Londýn zprivatizovat veškerou infrastrukturu zbývající Ukrajiny, a to podle modelu Československa z roku 1990, kde to proběhlo stejně. Zatímco Havel ladil délku nohavic na Pražském hradě a plival na bytové králíkárny na Jižním městě, mezitím se rozběhla jatka a masivní privatizace českých a slovenských vodáren, tepláren, dolů, energetických podniků, rozvodných sítí, telekomunikací a především státních a městských bytů. To všechno zmizelo do soukromých rukou doslova přes noc!

Nejprve útok proti Kyjevu od Kissingera z USA, teď od Amnesty z Londýna

Přesně toto čeká Ukrajinu. Protože Rusové jsou k nezastavení a dnes ve čtvrtek na Donbasu prolomili obranu ukrajinské armády a obsadili město Peski a de facto i Soledar a Avdijevku, ve kterých byli Ukrajinci zakopáni 8 let, tak to znamená, že v Londýně mají investoři doslova nervy na pochodu a začíná propukat panika. Abyste rozuměli, v době války se pochopitelně ve slušných rodinách privatizace nespouští, to je snad každému jasné.

Jenže skutečnost, že k tomu právě došlo a premiér Ukrajiny oznámil počátek privatizace již na 1. září, znamená, že Londýn už nechce na nic čekat a chce privatizovat stůj co stůj západní část Ukrajiny a postupně zcela kapituluje na zbytek Ukrajiny a tím pádem i na pomoc Kyjevu. Proto britská neziskovka Amnesty International odpálila tu zprávu proti Ukrajině, protože investoři v Londýně nad Kyjevem zlomili hůl a nařídili, že Zelenský musí neplánovaně spustit privatizaci okamžitě, tedy již od září, a to i v době, kdy zuří válka. Londýnské kanceláře ví, že už nemohou na nic čekat. Pokud by Kyjev nadále měl podporu Londýna, nikdy by takový text neziskovky AI proti Kyjevu nevyšel, na to můžete vzít jed. Pojďme si ocitovat, co stojí ve zprávě:

Ukrajina: Taktika ukrajinských bojů ohrožuje civilisty

  • Vojenské základny, zřízené v obytných oblastech včetně škol a nemocnic
  • Útoky vedené z obydlených civilních oblastí
  • Taková porušení v žádném případě neospravedlňují útoky Ruska, při nichž bylo zabito a zraněno nespočet civilistů

Ukrajinské síly při odrážení ruské invaze, která začala v únoru, vystavily civilisty nebezpečí tím, že zřídily základny a provozovaly zbraňové systémy v obydlených obytných oblastech, včetně škol a nemocnic, uvedla dnes Amnesty International.

Taková taktika porušuje mezinárodní humanitární právo a ohrožuje civilisty, protože z civilních objektů dělá vojenské cíle. Následné ruské údery v obydlených oblastech zabily civilisty a zničily civilní infrastrukturu.

"Zdokumentovali jsme, že ukrajinské síly ohrožují civilisty a porušují válečné právo, když operují v obydlených oblastech," uvedla Agnès Callamardová, generální tajemnice Amnesty International.

"To, že jsou v obranném postavení, nezbavuje ukrajinskou armádu povinnosti dodržovat mezinárodní humanitární právo."

Od dubna do července strávili výzkumníci Amnesty International několik týdnů vyšetřováním ruských úderů v Charkově, Donbasu a Mykolajivu. Organizace si prohlédla místa úderů, vedla rozhovory s přeživšími, svědky a příbuznými obětí útoků a prováděla dálkové snímání a analýzu zbraní.

Během těchto šetření výzkumníci nalezli důkazy o tom, že ukrajinské síly prováděly údery z obydlených oblastí a také se zakládaly zbraňové systémy v civilních budovách v 19 městech a vesnicích. Laboratoř organizace Crisis Evidence Lab analyzovala satelitní snímky, aby některé z těchto incidentů dále potvrdila.

Většina obytných oblastí, kde se vojáci nacházeli, byla vzdálena kilometry od frontové linie. K dispozici byly životaschopné alternativy, které by neohrožovaly civilisty - například vojenské základny nebo hustě zalesněné oblasti v okolí, případně jiné stavby dále od obytných oblastí. Amnesty International si není vědoma, že by v případech, které zdokumentovala, ukrajinští vojáci, kteří se nacházeli v civilních objektech v obytných oblastech, požádali civilisty o evakuaci z blízkých budov nebo jim v ní pomohli - to znamená, že nebyla přijata všechna možná opatření na ochranu civilistů.

Vojenské základny v nemocnicích

Výzkumníci Amnesty International byli svědky toho, jak ukrajinské síly de facto využívaly nemocnice jako vojenské základny na pěti místech. Ve dvou městech odpočívaly desítky vojáků, kteří se v nemocnicích pohybovali a jedli jídlo. V dalším městě vojáci stříleli z blízkosti nemocnice.

Využívání nemocnic pro vojenské účely je jasným porušením mezinárodního humanitárního práva.

Vojenské základny ve školách

Ukrajinská armáda běžně zřizuje základny ve školách ve městech a vesnicích v Donbasu a v Mykolajivské oblasti. Školy byly od začátku konfliktu dočasně uzavřeny pro studenty, ale ve většině případů se budovy nacházely v blízkosti obydlených civilních čtvrtí

Ve 22 z 29 navštívených škol výzkumníci Amnesty International buď zjistili, že prostory využívají vojáci, nebo našli důkazy o současné nebo dřívější vojenské činnosti - včetně přítomnosti vojenských uniforem, odhozené munice, armádních potravinových lístků a vojenských vozidel.

Ve městě východně od Oděsy byla Amnesty International svědkem rozsáhlého výskytu ukrajinských vojáků, kteří využívali civilní oblasti k ubytování a jako zázemí, včetně umístění obrněných vozidel pod stromy v čistě obytných čtvrtích a využívání dvou škol nacházejících se v hustě obydlených obytných oblastech.

V Bachmutu využívaly ukrajinské síly jako základnu budovu univerzity, když ji 21. května zasáhl ruský úder, při němž údajně zahynulo sedm vojáků. Univerzita sousedí s výškovou obytnou budovou, která byla při úderu poškozena, spolu s dalšími civilními domy vzdálenými zhruba 50 metrů. Výzkumníci Amnesty International nalezli na dvoře bombardované univerzitní budovy zbytky vojenské techniky.

Mezinárodní humanitární právo výslovně nezakazuje stranám konfliktu, aby se zakládaly ve školách, i když nejsou v provozu. Vojenské síly však mají povinnost vyhnout se využívání škol, které se nacházejí v blízkosti domů nebo bytových domů plných civilistů, čímž by tyto osoby vystavily riziku ohrožení života, pokud to není nezbytně nutné z vojenského hlediska. Pokud tak učiní, měly by civilisty varovat a v případě potřeby jim pomoci s evakuací. Zdá se, že v případech zkoumaných Amnesty International se tak nestalo.

Ozbrojené konflikty vážně omezují právo dětí na vzdělání a vojenské použití škol může vést ke zničení, které děti po skončení války o toto právo dále připraví. Ukrajina je jednou ze 114 zemí, které schválily Deklaraci o bezpečných školách, dohodu na ochranu vzdělávání uprostřed ozbrojeného konfliktu, která umožňuje stranám využívat opuštěné nebo evakuované školy pouze v případě, že neexistuje žádná vhodná alternativa.

Útoky ruských sil

Amnesty International v posledních měsících zdokumentovala používání naváděných zbraní s různou mírou přesnosti; v některých případech byly zbraně dostatečně přesné, aby se zaměřily na konkrétní objekty.

"Ukrajinská vláda by měla neprodleně zajistit, aby své síly umístila mimo obydlené oblasti, nebo by měla evakuovat civilisty z oblastí, kde působí armáda. Vojenské síly by nikdy neměly používat nemocnice k vedení války a školy nebo civilní domy by měly používat pouze jako poslední možnost, pokud neexistují žádné reálné alternativy," uvedla Agnès Callamardová.

Amnesty International se 29. července 2022 obrátila na ukrajinské ministerstvo obrany s výsledky výzkumu, které se k tomu ještě nevyjádřilo.

Plán B je na stole a Ukrajina se bude privatizovat uprostřed bojů

Jak je ze zprávy Amnesty International vidět, do textu je vložena i kritika ruské armády, aby dokument vyzněl jako vyvážený text. V politických souvislostech západní rétoriky je to doslova ukrajinský masakr motorovou pilou ze strany londýnské neziskovky, která dostala od Londýnských kanceláří pokyn přejít na Plán B. Tedy plán rozdělené a menší Ukrajiny, kterou bude třeba privatizovat a současně je potřeba zatroubit k ústupu, aby Západ přestal Kyjevu dodávat zbraně. V opačném případě jsou ohroženy investice na Ukrajině tím, že by se Rusko mohlo zastavit až v Užhorodu a investoři z Londýna by přišli úplně o všechny investice, které investovali do této války za posledních 10 let, které byly také použity na puč v Kyjevě v roce 2014.

Denys Šmyhal, premiér Ukrajiny
Denys Šmyhal, premiér Ukrajiny

To jsou stovky miliard dolarů, které byly do Ukrajiny nasypány s cílem její privatizace. A jestli si někdo myslí, že Londýn dovolí Kyjevu, aby riskoval v beznadějné válce obsazení celé Ukrajiny ruskou armádou, tak je opravdu naivní. Toto Londýn nikdy nedovolí ve chvíli, kdy uvidí a pochopí, že Ukrowehrmacht není schopen ruskou armáda porazit, jen pouze zpomalit. To samé prováděl Adolf Hitler, když ještě počátkem dubna 1945 rozděloval vysokým generálům Wehrmachtu a SS rozsáhlé pozemky v Rusku po plánovaném vítězství nad Sovětským svazem. Toto je úplně stejná situace, když Zelenský nařizuje premiérovi urychlené zahájení privatizace v době, kdy nad Ukrajinou létají rakety a probíhá válka.

Dohoda mezi Londýnskými kancelářemi a RŽK je už na stole?

Doufám, že je vám jasné, že potenciální zájemci o privatizaci budou chtít znát jedinou věc: "A co Rusové? Nevezmou nám zprivatizovaný majetek?" Je jasné, že Londýn své investory ujistí, že toto je dohodnuto s Ruskem, že rozdělení Ukrajiny povede tady a tady, takže tady je to pro nás bezpečné, tady to zprivatizujeme, ale támhle za tou řekou, tam už je to bez garance, bez jakýchkoliv záruk. Ano, Ukrajina začne uprostřed války Velkou privatizaci. Zelenský dostal povel z Londýna a musí konat. Válka neválka. V tuto chvíli už musí mít Londýn s Moskvou dohody. Londýnem jsou myšleny Londýnské kanceláře Domu Rothschild. Moskvou je myšlen Ruský židovský kongres. Mají dohodu o Ukrajině?

Mapa Ukrajiny podle Dmitrije Medveděva. Tomuto výsledku chce Londýn předejít
Mapa Ukrajiny podle Dmitrije Medveděva. Tomuto výsledku chce Londýn předejít

Ano, je to velmi pravděpodobné. Ve chvíli, kdy v jeden den Amnesty International vrazí Kyjevu dýku do zad, a ve stejný den Zelenský a Šmyhal oznámí neuvěřitelné zahájení privatizace Ukrajiny 1. září a uprostřed války, musí vám dojít, k čemu došlo. Londýn už ví, jakou část Ukrajiny mu RŽK dovolí oškubat, tedy pardon, zprivatizovat. A na oplátku Londýn zahájí ústup od podpory Kyjevu.

Než se ale koncept projeví v procesech řízení, může to ještě pár týdnů trvat. Konceptuální gramotnost zde znovu dokládá, že v každé válce jde v zákulisí vždycky jen o zisk z války. Ještě včera to byla konspirace webu Aeronet, že Ukrajina rozmisťuje zbraně do civilních objektů, a že ukrajinská armáda si dělá z obyvatelstva živé štíty. Dnes už je to jinak, už to není konspirace, je to pravda publikovaná západními médii velebenou neziskovkou. Jaký je tedy rozdíl mezi konspirací a pravdou? Asi tak 6 měsíců!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!