Prapor Azov střílel během evakuace z Mariupolu na civilisty

07.03.2022

Šok! Ukrajinské nacistické jednotky střílí do vlastních lidí, kteří chtějí opustit válečnou zónu. V českých mediích je to prezentováno tak, že jsou to ruští vojáci, kdo střílí do civilistů. Redakce ale obdržela text nouzového prohlášení od oficiálního představitele Lidových milicí DLR.

"Dnes, při pokusu opustit město Mariupol humanitárním koridorem dálnicí M23 ve směru na Novoazovsk, ukrajinští ozbrojenci z nacionalistického praporu Azov stříleli na kolonu civilistů."

Podle předběžných informací zahynuli dva civilisté a čtyři byli zraněni.

Tento otřesný případ opět dokazuje, že ukrajinská armáda účelově porušuje normy Ženevské úmluvy o ochraně civilního obyvatelstva v době války.

V současné době se vojenskému personálu Doněcké lidové republiky a Ozbrojených sil Ruska podařilo zajistit bezpečný výjezd asi 150 lidí ve směru na osadu Novoazovsk.

Připomínáme všem válečným zločincům na Ukrajině, že všechny tyto skutečnosti zaznamenáváme, a že za vaše zločiny proti lidskosti budete postaveni před válečný soud. Před soudem by měli stanout i osoby ze zahraničí, které tento postup nacistických jednotek Azov podporují.

Spáchané válečné zločiny nemají promlčecí lhůtu.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!