Útok na Krymský most: exploze přišla z vody, ne z kamionu! 

10.10.2022

Kyjev se k útoku na Krymský most nepřiznal a dokonce tvrdí, že si Rusové most poškodili sami! Uniklé video z kamery bezpečnostní služby pod mostem také zachytilo kýlovou vlnu hladinového dronu! Na videu je snímek první milisekundy exploze, který dokazuje, že zášleh exploze nevyšel z kamionu!

Změna ve velení. Novým velitelem spec-operace na Ukrajině byl jmenován veterán z Afghánistánu a ze Sýrie! Putin se zbavuje páté kolony v generalitě za pomoci konceptualizace jejich neúspěchů?

Všechna světová média od soboty nemluví o ničem jiném, než o útoku na Krymský most. Zatímco česká ministryně obrany ve své vyhlášené tuposti ihned útok oslavila jako velkou ránu pro Vladimira Putina a pro ruské válečné úsilí, tak pro změnu v Kyjevě je všechno jinak. Pokud jde o samotnou explozi, ta vyvolává více otazníků právě v Kyjevě než v Moskvě, protože jak se ukazuje, Ukrajina se k útoku na Krymský most nehlásí a dokonce prohlašuje, že si Rusové most poškodili sami, a že jde pravděpodobně o součást vnitropolitického boje v Kremlu mezi Vladimirem Putinem, podporovaného jeho spojenci, a tzv. pro-západní gardou a pátou kolonu v generálním štábu ruské armády, o které v posledním pořadu hovořil Valerij Pjakin.

Obě videa na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-bezpecnostni-sluzba-krymskeho-mostu-zachytila-na-bezpecnostni-kamere-explozi-ktera-prisla-z-vodni-hladiny-a-nikoliv-z-kamionu-kyjev-se-ale-k-utoku-nepriznal-a-dokonce-tvrdi-ze-si-rusove-most/

Přestože tyto výkřiky z Kyjeva mohou být motivovány strachem z ruské odvety, že si v Kyjevě najednou uvědomili, co provedli, tak ve skutečnosti se zdá, že na základě důkazů, které naše redakce přes víkend zpracovala, se opravdu může jednat o práci zevnitř, tedy o jakousi ruskou formu 11. září 2001. Svědčí o tom hned několik událostí. Než se k nim dostaneme, zanalyzujeme si kamerové záběry z mostu, které unikly na veřejnost. V první řadě je to video s šéfem bezpečnost Krymského mostu, který v centrále dozoru komunikuje s operačním důstojníkem a prohlíží si obrazové záběry exploze. Video o kus níže v článku totiž prokazatelně zachycuje dvě zásadní a přelomové věci, o kterých se dosud nemluvilo.

Zášleh exploze nevyšel z kamionu, dokazuje půlsnímek z videa a kýlová vlna dronu před výbuchem, zachycená na kameře

Za prvé, video dokazuje, že tlaková vlna exploze žene dým a trosky spolu s jiskrami z moře, z vodní hladiny, ve směru zprava doleva. Exploze měla prokazatelně epicentrum vpravo od mostu na úrovni vodní hladiny a nikoliv v kamionu. Za druhé je šokující důkaz, že exploze vyšla odjinud, ale rozhodně ne z kamionu. Na natočeném videu bezpečnostní kamery to dokazuje tzv. půlsnímek zobrazený níže.

Půlsnímek zachycuje zášleh exploze ze spodní části obrazu. Všimněte si v dálce, že kamion je v té chvíli v naprostém pořádku
Půlsnímek zachycuje zášleh exploze ze spodní části obrazu. Všimněte si v dálce, že kamion je v té chvíli v naprostém pořádku

Je to poloviční frejm záběru, který zachycuje první milisekundu exploze, která zakrývá spodní část obrazu bílým světlem z exploze, ale horní část frejmu stále zabírá most, vozovku a světe, div se, dokonce i zmíněný kamion, který v té milisekundě je pořád na silnici a je naprosto v pořádku. Z něho prostě záblesk nevyšel. Snímek videa to naprosto bez jakékoliv pochybnosti dokazuje. Sami si to můžete doma ověřit, pokud si video stáhnete a vložíte do video editoru a projdete si jednotlivé frejmy jeden po druhém, tak ten půlsnímek první milisekundy exploze najdete v čase 0:34 výše uvedeného videa.

Další uniklé video pochází z bezpečnostní kamery pod železničním mostem, která zabírá níže položený silniční most přes Kerčskou úžinu. Video zachycuje zcela prokazatelně, že těsně před explozí se pod mostem objevila typická lodní kýlová vlna plavidla, zjevně se jednalo o vodní dron. A to není všechno. Po explozi si prosím všimněte, jak tlaková vlna unáší dým přes silniční most směrem vlevo a dým přichází zprava z pod mostu, tedy z moře.

Mohlo jít o útok hladinovým dronem stejného typu, jaký byl před dvěma týdny vyplaven na pobřeží Sevastopolu

Obě videa včetně půlsnímku se zášlehem exploze v první milisekundě dokazují, že exploze nevyšla z kamionu, ale z vodní hladiny, zřejmě z vodního dronu. O jaký dron by mohlo jít? Zřejmě o ten samý, který byl nalezen na pobřeží Krymu 21. září tohoto roku. Ruská média o tom informovala na všech kanálech, že na pobřeží Sevastopolu byl nalezen podivný hladinový dron, vyplavený na břeh, zřejmě po poruše ovládání nebo po ztrátě napájení pohonu.

Přesně takový dron mohl být použitý k útoku na Krymský most. Toho 21. září byly v oblasti Sevastopolu zaznamenány dva tyto drony, jeden prý explodoval a byl zničen na moři a druhý byl vyplaven na pobřeží. Mohlo jít o generální zkoušku, nácvik a trénink s těmito drony, protože západní média, ani Kyjev se k těmto dronům nehlásil a nikdo netuší, komu by takové drony mohly patřit.

Vyplavený dron na pobřeží Sevastopolu
Vyplavený dron na pobřeží Sevastopolu

Teď si musíme vysvětlit, jak tyto informace vyhodnocovat a jak je konceptuálně zařadit do reálného obrazu. V sobotu odpoledne po útoku na most byl do funkce velitele speciální vojenské operace na Ukrajině dosazen Putinův generál ze Sýrie, přezdívaný "generál Armageddon", Sergej Surovikin. Svoji přezdívku získal svým stylem vedení bojových operací v Sýrii, kdy na velice slabé a malé cíle posílal nejtěžší možné zbraně a nejtěžší bomby, což generální štáb označoval za plýtvání zbraněmi.

Pravdou ale je, že tato taktika se v boji proti Islámskému státu vyplatila, protože těžké bomby FAB-500 a FAB-1000, které Surovikin rád sype na personál nepřítele, mají děsivý devastační účinek nejen na infrastrukturu, po které nic nezbude, ale především na vojáky nepřítele, které tyto bomby posílají buď na oběžnou dráhu Země po obrovské explozi, anebo v horším případě je tyto bomby pohřbívají zaživa.

Velení speciální operace se ujal "Generál Armageddon"

Tyto těžké bomby totiž mají po dopadu lehké zpoždění exploze zabudovaného zapalovače, takž se zavrtají zhruba 5 metrů pod zem a potom explodují a vyhodí do vzduchu tisíce metrů krychlových zeminy a především stavební suti, pokud bomba exploduje v zastavěné oblasti. Vyvržená hlína spolu se sutí z domů potom padá dolů na hlavy nepřátel a pohřbívá je zaživa. Když potom do oblasti vstoupí ruské jednotky, nacházejí výjev jako z Armageddonu. Lidské ruce a nohy trčí z hromad hlíny a stavební suti, vypadá to surrealisticky a děsivě jako z Apokalypsy.

Právě proto dostal Surovikin od spolubojovníků tuto přezdívku. Jenže pozor, v konceptuální rovině to není tak jednoduché pro Kreml, aby mohl někoho nahradit. Aby se Kreml mohl zbavit nepohodlných generálů a zrádců a nahradit je svými lidmi, je toho možné dosáhnout jen jednou cestou, a to jsou porážky ruské armády a neúspěchy armády pod jejich velením. Porážek se dosáhne jak? Buď udělením úkolu, který nelze zvládnout, anebo konceptualizací neúspěchu na bojišti, tedy naplánováním neúspěchu jako cíle akce. Konceptualiazce neúspěchu je ruská specialita v oblasti KSB.

Dopředu se připraví neúspěch, podmínky pro neúspěšné splnění úkolu, aby následně z neúspěchu mohla být obviněna a poté z funkce odvolána osoba, na kterou byl konceptuální neúspěch naplánován. Ale pozor, nezaměňujte konceptualizaci neúspěchu s mařením plnění úkolů. To je něco jiného. O konceptuálnost neúspěchu jde jen tehdy, pokud si odvolaný generál není vědom toho, že neúspěch byl plánem a nikoliv důsledkem generálova neúspěchu. Jedině porážky na bojišti, ztráty území a útoky na ruskou půdu a ruské stavby a mosty jsou cestou, jak může Kreml objektivně a bez hrozby vzpoury odvolat nepohodlné generály nenásilnou a tedy konceptuální cestou.

Generál Sergej Surovikin
Generál Sergej Surovikin

Proto v konceptuální rovině je všechno opravdu mnohem složitější, než je rovina mediální. Mediální rovina totiž vždy zachycuje jen následek a důsledek nějakého procesu řízení, ale příčina je vždy schovaná v konceptuální rovině. Je to rovina otázky plánu, tedy otázky toho, co je třeba učinit, aby cíl plánu byl dosažen, jakkoliv cesta k cíli je šílená a postrádá smysl v mediální rovině.

Žádný plán nemá jen jeden krok, ale skládá se z mnoha a mnoha kroků, které mají za úkol proces řízení dostat k dosažení cíle plánu. Protože dnes už nejde provést čistku v ruské generalitě jako za Stalina, tak musí prostě přijít ke slovu jiné procesy řízení, které zařídí odstranění nežádoucích generálů tak, aby sami za své odvolání nesli zodpovědnost v důsledku své konceptuální neúspěšnosti, která vedla k vojenským ztrátám či škodám na ruském majetku.

Útok plný podivností na Krymský most vyhovuje jedné ze dvou stran konfliktu, ale Kyjev to není

Takže v okamžiku, kdy vyletí do povětří část Krymského mostu, tak v Kremlu padá hlava šéfa speciální operace a na jeho místo nastupuje Putinův oblíbený generál ze Sýrie. Na straně Vladimira Putina je v Kremlu hlavně Ramzan Kadyrov, kterého před několika dny Vladimir Putin povýšil do hodnosti generálplukovníka. Krymský most je přitom hlídán nejen proti vzdušným, ale i proti hladinovým a podmořským torpédovým útokům.

Žádné povrchové plavidlo, ani dron, se nemohl bez povšimnutí ruského námořnictva dostat k mostu, a to ještě navíc ze směru Azovského moře, které je dnes ze všech stran pod kontrolou Ruska. Rovněž si lidé na ruských sociálních sítích všimli, že v době útoku jel z nepochopitelných důvodů nákladní vlak s palivovými nádržemi po mostě doslova krokem, namísto normální rychlosti okolo 50 km/h.

Kýlová vlna na hladině moře pod mostem těsně před explozí
Kýlová vlna na hladině moře pod mostem těsně před explozí

První video zachycuje vlevo nahoře, jak se vlak pomaloučku posouvá, jako kdyby nesměl jet rychle. Kdyby jel normální rychlostí, tak při explozi by vykolejil anebo navíc by s hořícími vagóny jel dál do Kerče na nádraží, než by se souprava zastavila. Vlak jel ale maximálně pomalu. Co je hlavní, výbuch most nezničil, už v sobotu večer byla obnovena silniční i železniční přeprava. Zničen byl jeden ze dvou silničních mostů. Žádné velké škody.

Ovšem zemětřesení v Kremlu na úrovni velení spec-operace proběhlo, přesně podle plánu. Ukrajina by si úspěch v útoku na most nenechala ujít a určitě by přinesla i video z dronu, z kamery, jak se dron blíží po vodě k mostní konstrukci a potom vybuchuje. Ale v tomto případě tomu neodpovídá konceptuální rovina. Z útoku na most, který most z provozu nevyřadil, má hlavní užitek kdo? Vladimir Putin a jeho proces řízení v Kremlu na odstranění nepohodlných generálů. Železo se kuje, dokud je žhavé. Vladimir Putin totiž na pondělí svolal bezpečnostní radu státu. Určitě se nebude mluvit o počasí, ani o tom, jestli rostou houby, ale očekávají se změny ve spec-operaci a možná i další změny v generalitě.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!