Prezidentovi Bidenovi ubližuje "zabiják" Putin

19.03.2021

Americký prezident Joe Biden opět vyhrožoval svému ruskému protějšku Vladimíru Putinovi, že bude nést následky údajného "vměšování do amerických voleb" loni v listopadu. "Zaplatí tvrdou cenu," řekl Biden v rozhovoru pro ABC.

V telefonickém rozhovoru s Putinem koncem ledna Joe Biden kvůli údajnému narušování suverenity USA ze strany Moskvy doslova řekl: "Znám tě a ty mě. Pokud zjistím, že se tak stalo, buďte připraveni." Když se ho moderátor ABC George Stephanopoulos zeptal, zda věří, že Putin je "zabiják", Biden odpověděl: "Ano, tomu věřím."

Podle amerických zpravodajských agentur vedlo Rusko v listopadových amerických volbách kampaň za podporu tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa a pokusilo se Bidenovi ublížit. Podle zprávy kanceláře koordinátorky amerických zpravodajských služeb Avril Hainesové chtěla Moskva ovlivnit výsledek voleb a zasít svár v zemi. Putin a jeho vláda opatření prý "schválili a provedli".

Obvinění není podloženo žádným konkrétním důkazem. Zpráva USA mimo jiné tvrdí, že se ruské úřady během loňské volební kampaně údajně pokusily očernit dosavadního prezidenta Joe Bidena a jeho Demokratickou stranu. Podle tohoto dokumentu americké orgány na základě těchto zjištění zavedou další sankce.

Reakce Kremlu? Kreml považuje tvrzení o údajném vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2020 za neopodstatněná, řekl ve středu novinářům ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Rusko nikdy nezasahovalo do amerických voleb, řekl novinářům. "Nesouhlasíme se závěry zprávy o naší zemi," řekl dále mluvčí. "Rusko nezasahovalo do předchozích voleb a nevměšovalo se ani do voleb z roku 2020, na které se zpráva vztahuje," zdůraznil Peskov. "Rusko nebylo zapojeno do kampaní proti žádnému z kandidátů, protože by nám to stejně nic nepřineslo," dodal.

"Nám je jedno, který z kandidátů se nastěhuje do Oválné pracovny, každý z nich se bude k Rusku chovat stejně, tak k čemu by nám bylo ovlivňování, už to konečně pochopte."

"Domníváme se, že tato zpráva o ovlivňování je jeden velký omyl," řekl mluvčí Kremlu. "Je to naprosto neopodstatněné a neexistují žádné důkazy," zdůraznil. Kreml lituje, že tvrzení o ruském "vměšování" do amerických prezidentských voleb je založeno na nekvalitních materiálech, které budou použity jako důvod pro možné kolo nových sankcí, řekl dále Peskov novinářům.

Miliony Američanů nepovažují Joe Bidena od nástupu do úřadu za legitimního prezidenta. Podepsal řadu dekretů, které mají dalekosáhlé následky pro americkou bezpečnost, jedná se o téměř naprostou podporu migrace. Tyto prezidentské dekrety vyvolaly v kongresech států u mexické hranice negativní emoce a podnítily přijetí vlastních legislativních protiopatření. Západní pobřeží USA zase trpí bezprecedentním násilím stoupenců hnutí BLM a spřátelených skupin. K odvedení pozornosti od domácích problémů je tak opět používána osvědčená "ruská karta" - tzn. viníkem všeho je Putin, budeme se připravovat na válku proti němu.

Americké veřejnosti už se však nikdo ptát nebude. Mainstreamová média si pojedou kampaň proti Rusku. Dochází chléb, budou hry. Válečné.

Uveřejněno na webu: novarepublika.cz/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!