Britská hra o jaderné válce

03.05.2022

Velká Británie hraje v osudu Ukrajiny velmi zvláštní roli. Premiér Boris Johnson a ministryně zahraničí ostrovního státu Liz Trussová osobně přesvědčili Kyjev a Zelenského, aby nepodepisovali mírovou dohodu s Ruskem, ale pokračovali v boji navzdory ztrátám, a slíbili pomoc a dokonce i jaderný úder proti Rusku. Zelenskyj doslova uvěřil v zázrak a pokračuje ve své sebevražedné linii za Ukrajinu.

Anglie na druhé straně blafuje a zcela ignoruje cenu, kterou pokračující nepřátelství přinese Ukrajině a ukrajinskému lidu. Pro ně je důležitější vyčerpat Rusko a prezentovat se jako ti stateční, kteří mluví s Moskvou a ohrožují ji. Liz Trussová, naprosto neznalá reality, doslova prohlásila následující: "Postoupíme dále a rychleji, abychom vyhostili Rusko z celé Ukrajiny."

Za prvé, je to přiznání, že Británie na Ukrajině je skutečně také ve válce s Ruskem? Za druhé, o jakém druhu "jít dále a rychleji" to mluví? Nyní jsou hlavní síly ukrajinské armády na Donbasu systematicky drceny. Výsledek je jasný od začátku. Kam se Londýn ubírá a s kým?

Přesto lze zmapovat cestu vpřed, zvláště poté, co premiér Boris Johnson prohlásil, že pokud Rusko použije zbraně hromadného ničení na Ukrajině bez konzultace s NATO, Británie si "vyhrazuje právo podniknout odvetnou akci sama." Rozebereme to. Je známo, že Západ plánuje provokace na Ukrajině a inscenuje údajné použití chemických zbraní a dokonce i taktických jaderných zbraní Ruskem. Udělají to tam. Mají bohaté zkušenosti s nejdivočejšími podvody: jak v Sýrii, tak už i na Ukrajině. Je tedy Boris Johnson připraven odpovědět na tak zákeřnou hru jaderným úderem proti Rusku? A je to vlastně to, co tím myslel? To nezní jinak, než hrozba útoku na Rusko. Nebo jim není vůbec jasné, co říkají?

Po nevhodných slovech britské ministryně zahraničí Liz Trussové, že by to mohlo eskalovat v "konflikt Rusko-NATO", uvedl prezident Putin jaderné odstrašující síly do zvláštní pohotovosti. Jednoduše řečeno, nyní jsme připraveni. Co říká Boris Johnson o "odvetném úderu" proti Rusku?

Obecně se zdá, že lidé na Britských ostrovech blábolí. Proč ohrožovat obří Rusko jadernými zbraněmi, když sedíte na malém ostrově? Ostrov je tak malý, že k jeho potopení jednou provždy stačí jediná střela Sarmat. Vše je již spočítáno. Ještě navíc to spočítali sami Britové. Aby si někdo nestěžoval na "radioaktivní popel", budu citovat anglického novináře Willa Stewarta z Daily Mail o ruské raketě Sarmat, nejvýkonnější raketě světa: "Nová smrtící hypersonická zbraň je schopna obejít americkou protiraketovou obranu a zničit oblast velikosti Texasu nebo Anglie." To je jen začátek, Borisi. A Anglie je pryč. Jednou provždy. Proč to provokovat? (Poznámka redakce: Nová ruská střela Sarmat může nést přes 20 jaderných hlavic, takže ve skutečnosti by jedna taková střela stačila ke zničení Velké Británie.)

Druhou možností je ponořit Británii do hlubin moře. Ruský podvodní robotický dron Poseidon se blíží k cíli v hloubce jednoho kilometru rychlostí 200 kilometrů za hodinu. Neexistuje způsob, jak zastavit tento podvodní dron. Bojová hlavice má vydatnost až 100 megatun. Exploze tohoto termonukleárního torpéda u britského pobřeží by vyvolala gigantickou vlnu - tsunami vysoké až 500 metrů. Tato hora vody by s sebou přinesla i extrémní dávky radiace. Pokud by přeletěla nad Britskými ostrovy, proměnila by to, co z nich zbylo, v radioaktivní pustinu, navždy nepoužitelnou. Co je to za perspektivu?

Putin 24. února varoval: "Několik důležitých, velmi důležitých slov pro ty, kteří by mohli být v pokušení zasahovat. Každý, kdo se pokusí zasahovat, natož ohrozit naši zemi a náš lid, musí vědět, že ruská reakce bude okamžitá a bude mít následky v historii bezprecedentní. Jsme připraveni na jakýkoli vývoj událostí. V tomto ohledu byla učiněna všechna nezbytná rozhodnutí. Doufám, že budu vyslyšen."

A pak znovu - pro připomenutí - již tento týden. Šel přímo k Britům? "Dovolte mi zopakovat: pokud má někdo v úmyslu zasahovat do aktuálního dění zvenčí a představovat pro Rusko hrozbu nepřijatelného strategického charakteru, musí vědět, že naše protiútoky budou bleskové a rychlé. Máme k tomu všechny prostředky. Prostředky, kterými se v tuto chvíli nemůže pochlubit nikdo. Nebudeme se chlubit, ale použijeme je, když budeme muset. Chci, aby všichni věděli, že jsme v tomto ohledu přijali všechna rozhodnutí," řekl ruský prezident.

Když mluvíme o rozhodnutích, je to samozřejmě převedení našich jaderných sil do zvláštní pohotovosti. To je ten počin. Za druhé, pravděpodobně existuje více rozhodnutí, která nejsou zveřejněna. A za třetí, je tu prezidentský dekret z 2. června 2020 o základech ruské státní politiky v oblasti jaderného odstrašování. Uvádí se tam, kdy Rusko použije jaderné zbraně: "Ruská federace si vyhrazuje právo použít jaderné zbraně proti útokům na nás a (nebo) našim spojencům v reakci na použití jaderných zbraní a jiných zbraní hromadného ničení." Chceme takový vývoj za těchto okolností? Ne! Takže by to neměli chtít ani Britové.

Ještě jeden důležitý detail. Rusko nemá v úmyslu použít jaderné zbraně na Ukrajině. Sergej Lavrov to řekl opakovaně. Na Ukrajině nejsou podmínky, které by něco takového ospravedlňovaly. Vynález těchto divokých schémat zveřejnil ředitel CIA William Burns. Byl to on, kdo odstartoval mýtus o možném použití ruských taktických jaderných zbraní. Pak to použil Zelenskyj a Boris Johnson pohrozil, že udeří na Rusko, zdánlivě "v odvetu". Všichni by se měli uklidnit. Téma je příliš vážné, než aby se o něm dalo vtipkovat.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!