Napětí na Ukrajině: „Budeme zase držet huby?” 

12.04.2021

Zuzana Belicová "neudržela na uzdě" své pobouření posledními kroky slovenské vlády v souvislosti s eskalací konfliktu na Donbasu. Sestra expremiéra Igora Matoviče ve svém facebookovém příspěvku dává jasně najevo, že současná vláda bezprostředně přispívá k tomu, že na východě Ukrajiny může vypuknout rozsáhlá válka.

Řada provokací na kontaktní linii na Donbasu a následný přesun techniky NATO směrem k východním hranicím vyvolává obavy ohledně možného přechodu dlouhotrvajícího konfliktu do horké fáze. Svůj pohled na vývoj situace na Ukrajině poskytla i Zuzana Belicová, sestra současného ministra financí SR a lídra strany OĽANO Igora Matoviče.

Belicová před několika dny věnovala svůj příspěvek na Facebooku postupu slovenské vlády, v němž zdůraznila její odpovědnost za případné rozpoutání války na Donbasu. Tvrdí totiž, že souhlas Bratislavy s přesunem vojenské techniky NATO přes své území může mít nedozírné důsledky.

"Vláda, která se tváří, že jí záleží na lidských životech, klidně, poslušně a bez slova dovolí přesun takového množství cizí vojenské techniky přes své území (Slovensko) na Ukrajinu a do Pobaltí, kde skutečně hrozí vypuknutí otevřeného vojenského konfliktu a tedy zabíjení nevinných lidí?" píše v úvodu své kritiky Belicová.

Nynější situaci na Ukrajině Belicová přirovnává ke konfliktu v Jugoslávii, kde aktivní vojenský zásah NATO, který si v konečném důsledku vyžádal mnoho lidských životů. Podle Belicové může obdobný scénář hrozit i na Donbasu, pokud budeme znovu přehlížet nebezpečné kroky našich tzv. spojenců v rámci Severoatlantické aliance. Velmi kriticky Belicová hodnotí i pozici vlády Slovenska, kterou nešetřila tvrdými slovy.

"Budeme se i tentokrát pokrytecky tvářit, že jde jen o 'humanitární bombardování', tak jako při agresi vojsk NATO v Jugoslávii? Budeme tedy jako lokaj Západu a USA jen poslušně držet huby?" ptá se sestra slovenského politika.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!