J. Rajchl bude právně zastupovat 3 zablokované weby v soudním řízení

20.03.2022

Tak jen abychom byli korektní, co se týče informací ohledně rusko-ukrajinského konfliktu:

- Zprávy o zabití 13 obránců Zmijího ostrova byly prokazatelně lživé

- Video, kde ukrajinský pilot sestřelil 6 ruských stíhaček, bylo z počítačové hry

- Auto s civilistou, o němž všechna světová i česká média tvrdila, že bylo úmyslně přejeto ruským tankem, nebylo přejeto tankem, ale protiraketovým vozidlem Strela-10, kterou používají Rusové i Ukrajinci, přičemž dle webu USA Today není možné určit, zda šlo o ruské či ukrajinské vozidlo, a že se s největší pravděpodobností jednalo nikoliv o úmyslné přejetí vozidla, nýbrž o ztrátu kontroly ze strany řidiče. Mimochodem dle všech dostupných záběrů ono vozidlo nemá na boku napsané ono zakázané písmeno Z.

Co na to CZ.NIC? Co na to naše vláda? Zablokuje nyní všechny weby, šířící tuto lživou propagandu? Ok, tak tady máte první návrhy - seznam.cz, idnes.cz, centrum.cz a mnoho a mnoho dalších.

Ve válce užívají propagandu obě strany. Vždy a všude. Bez výjimky. Nelze ani vteřinu pochybovat, že v současné době jede na plné obrátky jak ta ruská, tak ta ukrajinská.

Už z tohoto důvodu je nemožné direktivně určovat, co je pravda a co nikoliv a na základě toho blokovat některé weby. To pak není nic jiného, než prachobyčejná cenzura!

Nemáme tady totiž Boha ani ministerstvo pravdy, aby nám objektivně posoudili, co je pravda a co lež. I když si na něj naše vláda snaží hrát.

Tvrzení, že pokračování činnosti zablokovaných webů, by bylo ohrožením bezpečnosti České republiky, je propaganda sama o sobě.

Proto se proti tomuto kroku naprosto jednoznačně ohrazuji a budu právně zastupovat tři ze zablokovaných webů v soudním řízení.

Pevně věřím, že soud bude rozhodovat čistě podle práva a nikoliv na základě současné společenské atmosféry. To bych si byl totiž výsledkem poměrně dost jistý.

Zdroj: Jindřich Rajchl, FB, pravyprostor.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!