Byl zjištěn způsob, jak snížit krevní tlak bez užívání léků

10.03.2021

Turečtí lékaři uvedli možné způsoby snížení krevního tlaku bez užívání léků, píše deník Sabah. Odborníci doporučují zrevidovat především své stravovací zvyky: snížit spotřebu soli a zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na bílkoviny, s velkým obsahem draslíku, a také hořkou čokoládu.

Dále lékaři upozorňují na pití a podotýkají, že pro normalizaci krevního tlaku je třeba se podle možností vzdát nápojů s kofeinem a nahradit je bylinkovými čaji - zeleným nebo z ibišku.

Lékaři poukazují kromě toho na význam jiných aspektů života a doporučují vyhýbat se stresu, protože na jeho pozadí se produkují hormony, které zvyšují frekvenci srdečních stahů a zužují cévy. Je také důležité si uvědomit, že pravidelné cvičení, i obyčejná chůze, jsou stejně efektivní, jako léky, které lidé užívají pro snížení krevního tlaku.

Způsob, jak zabránit mozkové mrtvici

Abychom snížili nebezpečí mozkové mrtvice, musíme dodržovat pět univerzálních pravidel, napsal již dříve deník Express s odvoláním na odborníky z Harvardské univerzity.

Prevenci mozkové mrtvice je nutno zahájit neodkladně, podotýkají odborníci. Je třeba především snížit spotřebu soli, a také jíst daleko méně slaných pokrmů - chipsy a zejména všechny druhy uzenin.

Zadruhé, lékaři doporučují cvičení pro snížení obezity, která je spojena s vysokým krevním tlakem.

Je nutno také věnovat pozornost svému jídelníčku - doporučují se všechny druhy ryb, rostlinné oleje (jen pro studené pokrmy, nikoli pro tepelnou úpravu), avokádo, mandle.

Dále lékaři doporučují zvýšit spotřebu zeleniny a ovoce.

Kromě toho je mimořádně důležité omezit, nebo úplně přestat kouřit. Tento zlozvyk má za následek zvyšování krevního tlaku, což může zapříčinit mozkovou mrtvici, nehledě na to, že kouření škodí celému organismu, dodávají lékaři.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!