Prodlužováním války se Ukrajina blíží k dluhové pasti Západu

18.08.2022

Kdyby USA věřily, že Ukrajina má šanci válku vyhrát, nedostávala by od USA zbraně a munici na úvěr, ale bez podmínek a darem!

Jediné zbraně darem, které putují na Ukrajinu, jsou vyřazený sovětský a západní šrot, kterého se země NATO chtějí zbavit! Jakmile přijde zima, Ukrajina společně s EU začnou mrznout, protože bez ruského plynu se Evropa a její průmysl a domácnosti neobejdou! Slovenská hliníkárna zavře a propustí zaměstnance kvůli vysokým cenám elektřiny!

Bývalý agent americké Ústřední zpravodajské služby CIA Andrew Bustamante poskytl ve svém podcastu před několika dny drsný názor na současnou situaci na Ukrajině. Podle jeho názoru Rusko vítězí nejen na válečné frontě na Ukrajině, ale i na frontě politické války se Západem. Prodlužování války na Ukrajině ze strany USA není motivováno altruismem a bláboly o svobodě, ale cílem je dluhová past a otroctví Ukrajiny, do kterého se propadá Ukrajina s každým dalším vystřeleným nábojem, který Ukrajina dostala od USA na základě zákona Lend & Lease.

Tento zákon není milodarem, ale je to tvrdá půjčka, která v podstatě říká, že všechno, co dnes Ukrajina na frontě použije, bude muset v budoucnu zaplatit. Problém je v tom, že Kyjev si myslí, že se zbraněmi z USA se dostává Ukrajina blíže ke svobodě, ale ve skutečnosti se dostává hlouběji do dluhové pasti. Lend & Lease totiž neslibuje výhru ve válce, pouze poskytuje zbraně naproti dluhovému úpisu. To samo o sobě ukazuje, že USA nevěří ve vítězství Ukrajiny, protože jinak by zbraně byly poskytnuty zdarma. Tato jistota však neexistuje a Bustamante správně upozornil, že neexistuje garance, jak bude vypadat konec války, ani jaká bude podoba Ukrajiny po válce.

Video: https://aeronet.news/video-byvaly-agent-cia-varoval-ukrajinu-ze-prodluzovanim-valky-se-neblizi-ke-svobode-ale-do-dluhove-pasti-zapadu-ze-ktere-se-uz-nikdy-nebude-moci-vyvazat/

Není jasné, jaké obrysy bude mít tzv. svoboda na Ukrajině, není ani jasné, jestli bude mít Ukrajina z čeho splácet své mamutí bilionové úvěry z války a na obnovu Ukrajiny. Největším mementem je Libanon, kde v 80. letech proběhla občanská válka. Tehdejší odhady na obnovu Libanonu se počítaly na 2 biliony dolarů koncem 80. let, ale ve výsledku nepřišlo skoro nic. Stovky menších vesnic a osad nebyly vůbec obnoveny. Bejrút byl opraven v oblasti hlavních čtvrtí, ale nikoliv předměstské části. Tam byly pouze strženy budovy a byla odvezena suť. Na jejich místech vyrostly chudinské slumy, kde začal úřadovat Hamás a pomáhal nejchudším, zakládal nemocnice, školy a postupně se z Hamásu stala paralelní vláda v Libanonu.

Ukrajinu čekají modely Libanonu a Mexika

Ten samý model lze očekávat na "Malé Ukrajině". To je pracovní název toho, co zbyde z Ukrajiny po skončení speciální vojenské operace ruské armády. Centrální vláda v Kyjevě bude bez peněz. Po porážce také ztratí podporu Západu. Těch málo peněz se použije na obnovu Kyjeva a velkých měst. Ale spíš jen Kyjeva, na další města peníze nebudou stačit.

Nedostatek peněz ve veřejných rozpočtech státu povede k "libanonizaci" Malé Ukrajiny. Města a obce převezmou zbohatlíci, členové mafií, kteří začnou platit policii, učitele, lékaře, přesně jako to udělal Hamás v Libanonu. Na Malé Ukrajině vzniknou paralelní vlády, které do značné míry budou na Kyjevu nezávislé a Kyjev bude mít strach a obavy, aby proti těmto privátním regionům zasahoval.

Jeden z předpokládaných modelů Malé Ukrajiny (žlutě)
Jeden z předpokládaných modelů Malé Ukrajiny (žlutě)

Jeden rozdíl ale bude markantní. Ukrajina vzhledem k lokaci se stane zemí obrovského exodu do Evropské unie a na Ukrajině zůstanou jen lidé, kteří jsou už moc staří anebo chudí, že si emigraci nemohou dovolit. Tohle je pro změnu něco, co bychom nazvali mexickým modelem. Kdokoliv v Mexiku chce mít lepší život, zaplatí peníze převaděčům a nechá se převést přes hranice do USA. V Mexiku zůstávají jen staří a ti, kteří nemají peníze pro překupníky.

Do počátku zimy musí Kyjev zvítězit, anebo... Zelenský už tuší, co přijde

Samozřejmě se to netýká státních zaměstnanců a těch, kteří mají to štěstí, že mají nějakou práci na slušné úrovni. Stejně jako v Libanonu, ani v Mexiku vláda nekontroluje menší města a obce, které jsou pod nadvládou drogových kartelů. Přesně tento model se dá očekávat u Malé Ukrajiny, kde začnou vznikat kartely, které se budou zabývat nejen pašováním lidí do EU, ale i obchodem s lidským masem, protože to bude obrovský kšeft. Malá Ukrajina nebude mít uhlí, ani ropu, ani obilí, ani těžký průmysl, ale bude mít spoustu lidí, které půjde vytěžit na orgány.

Andrzej Duda a Zelebuben
Andrzej Duda a Zelebuben

Zelenský nedávno prohlašoval, že ukrajinská armáda nejpozději do počátku zimy musí ruskou armádu vytlačit z jihu Ukrajiny a zvrátit průběh fronty na Donbasu, jinak přijdou problémy. To je naprostá pravda. Jakmile přijde počátek zimy, v Evropě i na Ukrajině začne peklo, protože nebude čím topit, nebude plyn. Podniky v EU začnou zavírat už dávno předtím a budou propouštět zaměstnance, i v ČR tato situace ovlivní přímou volbu prezidenta. Lidé budou nenávidět každého, kdo bude mít něco společného s nedostatkem plynu. V této situaci se dá očekávat, že evropské vlády v důsledku obav z nepokojů změní svoji prioritizaci a Ukrajina se dostane na druhou kolej.

Nebyly čipy a teď nebude už ani hliník? Slovenská hliníkárna kvůli cenám elektřiny zavře a propustí zaměstnance

V ještě horší situaci bude Zelenský, který nebude mít čím zatopit svému obyvatelstvu. Ruské armádě tak stačí prostě počkat si na zimu, žádný stres, v klidu. Ve všech oblastech lidského života se nedostatek plynu nejvíce promítne právě na začátku zimy. Jediná slovenská hliníkárna Slovalco dnes (ve středu) oznámila, že vzhledem k vysokým cenám elektřiny již není rentabilní výroba hliníkové produkce, a proto dojde k zastavení výroby a k propuštění zaměstnanců.

Přibližně 300 lidí skončí přímo v podniku a zhruba dalších 1 000 lidí v externích firmách. Pro tavení a slévání hliníku a pro výrobu hliníkových slitin jsou potřeba mohutné elektrické indukční pece, které nemohou fungovat bez laciné elektřiny, protože takto vyrobený hliník by byl na trhu nekonkurenceschopný, příliš drahý.

Závod Slovalco
Závod Slovalco

Dodávky hliníku tak převezmou ruské a čínské společnosti, ovšem Rusko i Čína hliník před několik týdny společně zařadily na seznam strategických surovin, které budou dodávat jen "přátelským" zemím. Takže se dá do pár týdnů očekávat mohutná krize v oblasti automobilového průmyslu, elektroniky, mobilních telefonů, počítačů, výroby televizorů, domácích spotřebičů, prostě všeho, kde je potřeba hliník. Pozor, i taková drobnost jako alobal na pečení se možná stane extrémně nedostatkovým zbožím, kde jedna rulička se bude prodávat za několik tisíc korun.

Čím méně tepla bude, tím větší teror Brusel rozpoutá proti lidem v EU

Vstoupit do ekonomické války s Ruskem bude pro EU dokonalá sebevražda, protože EU se zhroutí jako domeček z karet. Čím větší krize v dodávkách zboží, paliv a energií bude panovat, tím větší teror bude Brusel uplatňovat proti obyvatelstvu. Lidé si budou načerno přitápět a v polovině prosince doje v EU plyn úplně. Ještě předtím než dojde, vyhlásí jednotlivé vlády v EU plynové prázdniny, zastavení výroby podniků, bude nařízena práce z domova, bude zakázáno svítit žárovkami mimo stanovené hodiny.

Elektrický přímotop
Elektrický přímotop

Lidé budou podvádět a budou si přitápět přímotopy na elektřinu, což povede k obrovským problémům v rozvodnách, protože na takovou zátěž nebudou rozvody připraveny. Fialova vláda ani v této chvíli nebude chtít zrušit prodej elektřiny pro české domácnosti přes burzu v Lipsku.

Nelze mít v Evropě blahobyt a rozvinutou společnost bez dostatku laciných energií a paliv! Dostatek obojího umí dodat jen Rusko, žádná jiná země na světě! To je ta jediná konceptuální rovnice, která v této situaci platila a bude platit.

Vražedná inflace je způsobena vysokými cenami energií a paliv ve všech odvětvích ekonomiky

Když má být dostupné zboží, má ho být dostatek a má být laciné, potřebujete k tomu na vstupu laciné energie a laciná paliva. Neexistuje v ekonomii situace, kdy by bylo možné vyrábět laciné zboží v dostatečném objemu z drahých energií a paliv! Když vyrábíte z drahých paliv a energií, zboží je drahé, zboží je méně pro méně lidí, protože vstupy na energie jsou drahé a výrobce nemůže vyrobit více, což vede k tomu, že když je málo zboží na trhu, roste jeho cena a nedostane se na všechny zákazníky.

Prázdné regály v obchodech je jedním ze znaků inflace
Prázdné regály v obchodech je jedním ze znaků inflace

To vede k nedostatku a růstu cen zboží, tedy k masivní inflaci. To je všechno, co stačilo k jejímu vzniku. Pouhý nedostatek laciných energií a paliv stačí ke vzniku masivní tlačené inflace. Pomalu to vypadá, jako kdyby politici v EU neměli ani elementární ekonomické vzdělání. Všechny kroky, které vedou proti laciným energiím a palivům v EU způsobují indukci inflace ve všech oblastech ekonomiky a trhů. Taková je realita! Snahy o další sankce proti Rusku jen prohloubí současnou inflaci v EU. Je to konceptuální autogenocida Evropy v přímém přenosu.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!