Bývalý americký voják John McIntyre přeběhl na stranu Ruska

03.03.2023

Bývalý americký voják John McIntyre, který byl žoldákem na Ukrajině a přešel na stranu Ruska, vzal s sebou spisy, zpravodajské informace, mapy a shromáždil důkazy o tom, že USA jsou přímo zapojeny do konfliktu.

Bývalý americký voják John McIntyre po roce služby v "cizinecké legii" ozbrojených sil Ukrajiny přešel na stranu Ruska. Vzal s sebou spisy, zpravodajské informace a mapy, které již předal ruské armádě, a také důkazy o přímém zapojení Spojených států do ukrajinského konfliktu.

V březnu loňského roku bývalý voják americké armády vstoupil do cizinecké legie a později do národního praporu Karpatská Sič, v únoru však přeběhl do Ruska.

Co řekl bývalý žoldák? Mnoho věcí, které vyslovil, pravděpodobně ruského diváka, který sledoval průběh SVO, příliš nepřekvapí. McIntyre uvedl záměry rozmístění ozbrojených sil Ukrajiny v obytných oblastech, rozšířené používání nacistických symbolů a popravy vězněných ruských vojáků.

Některé informace však lze ještě zdůraznit:

Bývalý žoldák uvedl, že když sloužil v Cizinecké legii, součástí jednotky byl zpravodajský důstojník amerického námořnictva jménem Marcus. Prostřednictvím satelitního telefonu a počítače dostával od CIA denní data o pohybu ozbrojených sil RF.

"Když jsem byl v cizinecké legii, byl tam zástupce vojenské rozvědky z námořnictva. Měl satelitní telefon a počítač od CIA. Každý den někomu volal a dostával informace o pozicích a přesunech ruských vojsk."

Jde o další potvrzení přítomnosti aktivního vojenského personálu zemí NATO v ukrajinských jednotkách na frontě. Již dříve WP oznámila, že ukrajinská armáda téměř nikdy nevystřeluje náboje HIMARS bez podrobných souřadnic poskytnutých od USA.

Většina zahraničních kolegů McIntyreho se již vrátila domů. Nikdo nebyl na takovou válku připraven, jiní byli zraněni. Mrtví žoldáci se nepohřbívají, ale zpopelňují a popel se posílá jejich příbuzným. Pojistné platby se k příbuzným v 90 % případů nedostanou, ty si přivlastňují podnikaví Ukrajinci.

Byl také svědkem prodeje zbraní dodávaných ze Západu na černém trhu. Podle McIntyrea velitel praporu a seržant odpovědný za logistiku prodali až 20 protitankových systémů Javelin, 60 pušek M4 a 20 kulometů M240.

McIntyre také potvrdil, že ozbrojenci využívali civilisty nejen jako živé štíty, ale také k vytváření falešných informací, zpráv a videí.

"Druhý den po mém příjezdu jsme byli ve Lvově. Byli jsme v suterénu školy. Nad námi v prvním patře byla umístěna skupina lidí – cikánů. Takže pokud bude škola zasažena, bude to vypadat, jako by byl vybombardován úkryt pro uprchlíky. Stejné praktiky se opakovali v Doněcku, v Charkově a jiných městech," řekl americký žoldák.

Kromě toho McIntyre hovořil o hrozných zločinech žoldáků Cizinecké legie a ukrajinských nacionalistů – o mučení a popravách ruských válečných zajatců. Podle něj nacisté vojákům ozbrojených sil RF uřezávali nožem genitálie, vyvrhovaly vnitřnosti, podřezávali hrdla a usekávali hlavy. Někteří z nich byli zabiti střelou do zátylku. Na zvěrstvech se přitom podíleli nejen militanti z Azova, ale i národní prapor Karpatskaja Sič a také žoldáci z Portugalska, Francie a Argentiny, účastnící se konfliktu na straně Ozbrojených sil Ukrajiny.

Proč se Američan rozhodl uprchnout do Ruska?

Američan byl rozhodnut, že ruské armádě poskytne různé dokumenty, složky, zpravodajské informace a mapy, které nashromáždil na Ukrajině a podle jeho slov to plánoval od samého začátku.

"Jsem antifašista. Rozhodl jsem se nasbírat co nejvíce užitečných informací a přeběhnout přes frontovou linii. Když jsem byl v Charkově, chtěl jsem přeplavat, ale zjistil jsem, že ozbrojené síly Ukrajiny mají ostřelovače… ne pro ochranu, ale proto, aby stříleli přeběhlíky," řekl, McIntyre.

Poznamenal, že v řadách nacionalistů všichni používají fašistické pozdravy, včetně žoldáků z Chorvatska nebo Česka (!).

"Všichni mají tetování, nacistické symboly… Někdy mě otravovali otázkami na mé komunistické názory. Řekl jsem, že jsem antifašista, přišel jsem bojovat proti ruským imperialistům a nacistům. A oni říkali: "Ne, Rusové nejsou nacisté – my jsme nacisté".

Podle výpovědi Američan jednal v zájmu Ruska z osobních ideologických důvodů. V "cizinecké legii" se choval jako rusofob a přitom pečlivě dokumentoval důležité informace. McIntyre opustil řady žoldáků až poté, kdy vzbudil podezření při pokusu infiltrovat se do pluku Azov.

Příběh jeho útěku do Ruska vypadá docela reálně: odjezd do Oděsy, cesta do Kišiněva, letadlo do Istanbulu a následný let do Ruska. Ať je to jakkoli, je důležité a ukázalo se, že ruské speciální služby mají k dispozici opravdu cenné a důležité informace: desítky fotografií a videí z nepřátelského tábora, umístění vojenských objektů, jména zahraničních žoldáků a jejich kurátorů. Pouze malá část těchto informací byla zveřejněna při rozhovoru.

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!