Bývalý šéf izraelské tajné služby vyvolal roztržku v televizi

18.12.2022

Bývalý šéf izraelské tajné služby Nativ vyvolal roztržku v televizním pořadu Vladimira Solovjova. Reagoval tak na skandální odhalení Angely Merkel, že Západ podvedl Rusko s Minskými dohodami, které nikdy nebyly myšleny vážně a měly jen dát Ukrajině čas na mohutné vyzbrojení a následné vyhnání Rusů z Krymu a východu Ukrajiny!

Jakov Kedmi řekl nahlas to, co už si myslí většina Rusů! Kreml chce pořád a pořád dokola jednat se Západem a Západ pořád a pořád Rusko podráží a nerespektuje! Valerij Zalužnyj potvrdil, že očekává v zimě ruskou invazi na Kyjev ze severu z Běloruska, kde se cvičí 200 000 vojáků z několika zemí!

Když bývalá německá kancléřka Angela Merkel uvedla před více jak týdnem pro německý týdeník Die Zeit výrok, že Minské dohody nebyly nikdy ze strany Ukrajiny a hlavně Německa a kolektivního Západu myšleny vážně a měly pouze poskytnout Ukrajině čas na vyzbrojení a transformací armády, aby mohla situaci se separatistickým regiony vyřešit vojensky, tak zřejmě netušila, jaký poprask tím vyvolá a jakou neuvěřitelnou zbraň poskytne do rukou Kremlu.

Její výrok je totiž i podle mezinárodních pozorovatelů natolik závažný, že teoreticky může ospravedlňovat i ruskou invazi na Ukrajinu z hlediska mezinárodního práva. Až dosud se jednalo pouze o ruské tvrzení, že Ukrajina nechtěla plnit Minské protokoly, a proto bylo nutné situaci řešit vojensky. Až doteď neexistovalo nic než toto ruské tvrzení. Přiznání Angely Merkel to ale všechno obrací o 180 stupňů a je z toho rázem oprávněné casus belli pro Ruskou federaci.

Večer Vladimira Solovjova
Večer Vladimira Solovjova

V mezinárodním právu totiž existuje obecné právní pravidlo bonna fide, tedy smlouva je uzavřena v dobré víře. Pokud ale některá ze stran podepisuje smlouvu s vědomím jiných či vedlejších úmyslů, potom taková smlouva ztrácí platnost, protože smlouva je v tom případě uzavřena ve zlém úmyslu jedné ze stran. A v mezinárodním právu jde o podraz a podvod spáchaný mezi dvěma státy, mezi vůdci států, mezi vrcholnými politiky, kteří takovou smlouvu podepíší.

Když Angela Merkel pro Die Zeit přiznala, že Minské protokoly byly myšleny jako způsob, jak dát Ukrajině čas na vyzbrojení s cílem vojenského řešení občanské války na Ukrajině, tak je to přiznání podvodu spáchaného na protější straně, či stranách. Zástupci DLR a LLR společně s ruskými diplomaty byli podvedeni na nejvyšší politické úrovni, přímo na úrovni německé diplomacie, německé vlády a německé kancléřky, nemluvě o ukrajinské vládě a o ukrajinském prezidentu Petro Porošenkovi v té době.

Jakov Kedmi v emotivním výstupu na ruské televizi bušil do Rusů, jak jsou naivní a důvěřiví

Právě kvůli tomuto skandálu odvysílala ruská televize pořad Večer s moderátorem Vladimirem Solovjovem, který si do studie kromě jiných hostů pozval a Jakova Kedmiho, izraelského občana a bývalého šéfa izraelské tajné služby Nativ, která zajišťuje návraty Židů z diaspory ve světě do Izraele, ale působí dlouho napůl jako zpravodajská služba pro zájmy Izraele. Právě Kedmi, který je pravidelným hostem tohoto pořadu, se obrovsky rozjel a rozčílil, že Rusko je podváděno Západem pořád dokola, ale Kreml to pořád nevidí a pořád chce se Západem jednat.

Když Rusko jako garant podepsalo a pomohlo dohodnout Minské dohody, bylo podvedeno. Jenom to trvalo od roku 2015 celých 7 let, než to v rozhovoru s Angelou pro Die Zeit vyšlo najevo. Nedávno bylo Rusko podvedeno znovu v té dohodě o vývozu obilí do světa. Opět bylo Rusko podvedeno, protože se ukázalo, že obilí neputuje do chudých zemí, ale končí v Evropě a USA. To nebylo všechno. V těch lodích na cestě zpátky na Ukrajinu do nich Kyjev a západní partneři naložili zbraně pro Ukrajince a Rusové by se to ani nedozvěděli, kdyby to neodhalila namátková kontrola tureckých orgánů v Bosporském průlivu při kontrole lodí.

Rusko se snaží o získání respektu skrze diplomacii ze Západem, ale ve skutečnosti Západ respektuje jen brutální sílu Ruska

Jakov Kedmi se tak doslova v pořadu rozčílil a začal Rusům nadávat, jak jsou tupí, jak se nechají podvádět, a tak se na ně musí. Kritizoval i jednaní Rusů s Agenturou pro mezinárodní jadernou bezpečnost, která namísto kritiky a obvinění Kyjeva, že ostřeluje jadernou elektrárnu v Záporoží, vyzvala ruskou armádu, aby okamžitě z elektrárny odešla, a potom prý určitě ohrožení elektrárny skončí a rakety a granáty již na elektrárnu padat nebudou. Byla to další facka do obličeje Kremlu, protože jednání s agenturou pod záštitou OSN nepřineslo vůbec žádný výsledek a Ukrajinci na elektrárnu střílí pořád dál, jen v různých intervalech. Kedmi správně uvedl, že čas diplomacie pominul, a když je válka, musí se bojovat, na jednání bude čas až po vítězství ve válce.

Rusové cvičí dalších 200 000 mužů a znovu zaútočí na Kyjev

Kreml se tváří, že chce vést válku dlouho, ale proti kolektivnímu Západu nemůže vést válku dlouho, to by Rusko ekonomicky neustálo. Ekonomický potenciál financování války ze strany Západu a USA jsme viděli v Afghánistánu, kde neměl Washington problém financovat válku celých 20 let. A to Američanům v Afghánistánu nešlo o záchranu petrodolaru, jako v případě Ukrajiny a projektu Trojmoří v Evropě.

Valerij Zalužnyj, náčelník GŠ UA
Valerij Zalužnyj, náčelník GŠ UA

Rusko se tedy bude muset snažit válku ukončit co nejdříve a silově, což se neobejde bez zimní ruské ofenzívy, o které dostáváme pravidelně informace od ruských novinářů. A nově tyto informace potvrdil už i náčelník ukrajinského generálního štábu gen. Valerij Zalužnyj. V rozhovoru pro časopis The Economist mimo jiné uvedl, že nemá naprosto žádných pochyb o tom, že ruská armáda spustí v průběhu zimy, zřejmě na horizontu února až března 2023, mohutnou invazi ze severu směrem na Kyjev. Invaze bude vedena z Běloruska, kde se podle jeho slov právě cvičí 200 000 vojáků z několika zemí, kromě Rusů a Bělorusů jde o dobrovolníky z bývalých sovětských republik.

Pro Kreml je přiznání Angely Merkel o fejkových Minských dohodách dvojsečná zbraň

Zalužnyj dokonce nevylučuje, že by invaze a nová ofenzíva ruské armády mohla být vedena i z jihu, a to směrem na nedávno vyklizený Cherson a dále na Nikolajev a Oděsu, a rovněž na Krivoj Rog a Dněpropetrovsk. Podle Zalužného má Moskva v záloze 1,2 až 1,5 milionu rezervistů připravených k válce, kteří by se pouze reaktivovali a uvedli do služby. Ruské rezervy jsou složené z bývalých vojáků základní vojenské služby a rovněž z řad aktivních záloh. Výrok Angely Merkel pro Die Zeit je na jedné straně pro Kreml skvělá zpráva, protože tím došlo k odhalení oprávněnosti invaze na Ukrajinu, minimálně v očích obyčejných Rusů.

Angela Merkel
Angela Merkel

Ale na straně druhé je ten výrok ex-kancléřky velice nebezpečný pro kredibilitu vlády Vladimira Putina. Došlo tím totiž k odhalení, že Kreml byl podveden a celých 8 let nečinně přihlížel zabíjení Rusů na Donbasu ze strany ukrajinské armády v domnění, že když jsou tedy podepsány ty Minské dohody, tak Rusko přece nemůže hned zasáhnout vojensky. Tohle si totiž Rusové přeloží jako naivní důvěřivost k západu a slabost Putinovy vlády, který naletěl západu. A ne poprvé. A výstup Jakova Kedmiho tyto ruské pocity v pořadu Vladimira Solovjeva opravdu brutálně zviditelnil.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!