Část ukrajinské armády obklíčené v Mariupolu hromadně kapitulovala

12.04.2022

Ukrajinská armáda, která se ocitla v naprosté izolaci v Mariupolu, začala hromadně kapitulovat.

Aktivní postup sil DLR a ruských jednotek donutil ukrajinskou armádu a nacionalisty začít masově kapitulovat. Svědčí o tom pravidelně se objevující fotografie, na kterých můžete vidět ukrajinskou armádu, drženou v zajetí.

Na prezentované fotografii, která se téměř rozšířila po celé internetové síti, můžete vidět další skupinu ukrajinské armády, která se rozhodla kapitulovat kvůli naprosto bezvýchodné situaci. Dobrovolná kapitulace podle expertů umožnila ukrajinské armádě zachránit si život, protože dobytí Mariupolu, i když je poměrně pomalé, je zcela zřejmé, a ukrajinská armáda a nacionalisté nemají žádnou šanci se jakkoliv zachránit nebo vymanit z hustého bezvýchodného obklíčení.

Kolik dalších nacionalistů může být v obklíčeném Mariupolu, se stále neví, nicméně jednotky DLR již vstoupily do přístavu a částečně jej kontrolují, čímž ve skutečnosti brání v ústupu jednotkám ozbrojených sil Ukrajiny a pluku Azov v tomto směru.

Již dříve kapitulovalo v Mariupolu několik stovek vojáků ozbrojených sil Ukrajiny, kteří dostali záruky své bezpečnosti po ukončení konfliktu.

Zdroj: avia-pro.net/news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!