Česká armáda se připravuje na válečný konflikt s Ruskem

30.05.2023

Náčelník GŠ AČR Karel Řehka prohlásil, že připravuje českou armádu na válečný konflikt s Ruskem, který prostě nelze vyloučit, protože ruská armáda je na trajektorii střetu s aliancí NATO!

A je to venku, veřejné mínění v ČR bude od této chvíle připravováno na konflikt s jadernou mocností! Řehka navíc pro německý Bild prohlásil, že se aliance musí připravit na špatný scénář po spuštění ukrajinské protiofenzívy! Proč chtěl Řehka náhle podat rezignaci podobně jako jeho předchůdce Aleš Opata?

Už to ani netají! Doslova takto lakonicky by se dalo komentovat vystoupení náčelníka generálního štábu Armády ČR na zasedání sněmovního bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny v Praze, které se konalo v pondělí 29. května. Náčelník Karel Řehka totiž prohlásil, že připravuje českou armádu na válečný konflikt s Ruskem! Výrok už zaregistrovala i ruská média. Tento konflikt prý může nastat, a přestože si ho nepřeje ani Rusko, ani aliance, tak přesto platí, že ruská armáda je v této chvíli na Ukrajině doslova na trajektorii, vedoucí ke střetu mezi Ruskem a NATO!

Video: https://aeronet.news/video-nacelnik-gs-acr-karel-rehka-prohlasil-ze-pripravuje-ceskou-armadu-na-valecny-konflikt-s-ruskem-ktery-proste-nelze-vyloucit-protoze-ruska-armada-je-na-trajektorii-stretu-s-alianci-nato/

Pokud k takovému střetu dojde, Česko bude v tom konfliktu naplno přímým účastníkem od první minuty, tedy čeští vojáci půjdou do války proti ruské armádě a bude spuštěna mobilizace a odvody civilistů, pošlou je na cvičební polygony a poté budou odveleni do války proti Rusku. Řehkovo vystoupení na bezpečnostním výboru natočila CNN Prima News, video máte výše. Pro jistotu jsme video zálohovali, kdyby v budoucnu došlo k jeho odstranění z YouTube.

Toto video je dosud nejvýbušnějším potvrzením, že aliance se opravdu chystá a připravuje na konflikt s Ruskem. Není to hoax, odteď to máte potvrzené a slyšeli jste sami, že česká armáda je připravována na konflikt s Ruskem!

Řehka varoval v německém Bildu před špatným scénářem, který se může naplnit na Ukrajině po nezvládnuté ofenzívě ukrajinské armády

Karel Řehka přitom rozjel opravdu velkou konceptuální ligu, protože již o víkendu v rozhovoru pro německý Bild uvedl, že aliance se prostě musí připravit na "špatný scénář" na Ukrajině po zahájení  ukrajinské protiofenzívy, že se prostě nepodaří ruskou armádu porazit a konflikt se prostě protáhne na dlouhou dobu a bude v následujících letech vyžadovat trvalé financování a vyzbrojování Ukrajiny. A to neustále více a více zbraněmi, a rovněž silnějšími zbraněmi než dosud. 

Na Ukrajině již jsou americké Patrioty a hovoří se o dodávce stíhaček F-16, přičemž z NATO unikly informace, že ukrajinští piloti mají být cvičeni na F-16 i pro nesení a shazování termonukleárních leteckých bomb B-61, s čímž ale některé alianční země nesouhlasí.

Bezpečnostní výbor poslanecké sněmovny, náčelník GŠ AČR Karel Řehka (2. zleva)
Bezpečnostní výbor poslanecké sněmovny, náčelník GŠ AČR Karel Řehka (2. zleva)

Informace unikly z okruhu spojeneckého velení v NATO na sociální sítě už minulý týden a najednou to do sebe zapadá, proč se Řehka aktivizuje a dopředu varuje před výsledky ukrajinské ofenzívy a rovněž před vypuknutím války mezi Ruskem a NATO. Proč myslíte, že pozvali Řehku do bezpečnostního výboru Sněmovny? Protože Karel Řehka má informace přímo z první ruky nejen z NATO, ale i z generálního štábu spojeného velení amerických ozbrojených sil v Evropě, kde probíhá plánování na příští měsíce a vývoj v konfliktu na Ukrajině mezi NATO a Ruskem.

Obavy NATO z ruského vyhodnocení startů stíhaček F-16 ze základen v Polsku, na Slovensku a v Rumunsku

V naší redakci máme informaci z Bruselu o tom, že největší hrozba pro vypuknutí přímého střetu nastane po dodání stíhaček F-16 Ukrajině, ale ne v tom smyslu, že by ty stíhačky znamenaly zázračný zvrat na frontě. Vlastně o ty stíhačky vůbec nejde. Jde totiž o to, odkud budou ty stíhačky startovat!

Hrozba konfliktu spočívá ve vyhodnocení ruského generálního štábu, že bojové operace proti ruské armádě již nejsou prováděny z území Ukrajiny, ale z členské země NATO. Právě stíhačky F-16 by mohly tento střet Ruska s NATO vyvolat.

Ukrajinci budou podle informací z NATO využívat základny mimo území Ukrajiny
Ukrajinci budou podle informací z NATO využívat základny mimo území Ukrajiny

Podle informací, které máme v redakci od vojenského zdroje z NATO, se uvažuje o tom, že stíhačky F-16, vzhledem k jejich vysoké ceně a extrémní citlivosti výstroje a elektroniky, která se za žádných okolností nesmí dostat do rukou Rusů, by startovaly z Polska, Slovenska a z Rumunska, přičemž nejprve by na krátkou chvíli přistály na nějakém letišti na Ukrajině, kde by dotankovaly palivo, krátce by se tedy zdržely na ukrajinské půdě, a poté by vzlétly k operaci nad Donbasem a nad Rusy ovládaným územím.

Po provedení náletu by se stíhačky rychle obrátily a vrátily by se na letištní základny do jedné z těch zmíněných zemí NATO. Ukrajinci totiž nemohou stíhačky parkovat na Ukrajině, protože Rusové by je okamžitě zničili raketovým útokem, pokud by ty stíhačky stály na letišti anebo v hangárech někde na Ukrajině déle než několik hodin. Ruská vojenská rozvědka GRU má na Ukrajině desítky tisíc zpravodajců, kteří v reálném čase monitorují letiště, přesuny vojsk, atd.

Ukrajinci nemohou parkovat, ani servisovat stíhačky F-16 na Ukrajině, protože Rusové by je do několika hodin zničili

Podle analytiků NATO trvá Rusům 2 - 3 hodiny, než dokáží zrealizovat úder raketou Kaliber po nahlášení pozičních informací o cíli. Navíc před odpálením rakety informátor GRU musí potvrdit, že cíl se nepohnul z místa a poté je raketa Kaliber vypálena z lodí ruského námořnictva v Černém moři.

Podle analytiků NATO tak nemohou stíhačky F-16 parkovat a ani být servisovány na Ukrajině. Došlo by totiž k jejich okamžitému zničení. Už jen samotné přelety nad Rusy ovládaným územím budou pro F-16 stroje velice nebezpečné kvůli silně ruské PVO obraně, takže stíhačky se budou pokoušet o přízemní let, což ale vyžaduje vysokou techniku pilotáže, protože stíhačka F-16 má vysokou operační rychlost a není koncipována jako bitevník pro pomalý nízký let.

Ruská raketa Kinžál na podvěsu stíhačky MiG-31
Ruská raketa Kinžál na podvěsu stíhačky MiG-31

Právě proto bude hrozit, že ruská armáda tyto starty z leteckých základen z Polska, Slovenska a Rumunska s krátkým mezipřistáním na Ukrajině vyhodnotí jako starty stíhaček ze zemí NATO k úderům proti ruské armádě na Ukrajině. V tom okamžiku ruské rakety Kaliber a Kinžál udeří na letiště v těch 3 zmíněných zemích NATO a je vymalováno, v tom okamžiku jsme ve střetu mezi NATO a Ruskem a zahájením 3 světové války.

Jenže to není celý příběh. Hlavní záhadou je role a úloha samotného generála Karla Řehky. Podle serveru Novinky podal generál Řehka ve druhém květnovém týdnu rezignaci na funkci náčelníka generálního štábu, ale premiér Petr Fiala mu to prý rozmluvil. Údajně se mělo jednat o jakési rozpory s ministryní obrany Janou Černochovou, ale toto vysvětlení působilo spíše jako krycí mechanismus a výmluva před veřejností, protože důvodem muselo být něco mnohem závažnějšího.

Náčelník GŠ AČR Aleš Opata rezignoval na funkci 3 dny před vtrhnutím ruské armády na Ukrajinu. Náčelník Řehka chtěl také rezignovat, ale Fiala mu to nedovolil

Karel Řehka totiž má samozřejmě informace v předstihu, ví, co se peče v NATO, a co se děje a chystá na Ukrajině. Jeho rezignace totiž není vůbec překvapivá, protože úplně stejně a za záhadných okolností, pouhé 3 dny před ruskou invazí na Ukrajinu, skončil v pozici náčelníka generálního štábu Řehkův předchůdce, generál Aleš Opata, který oznámil rezignaci 21. února 2022.

Všude mezi vojáky se o tom poté mluvilo, že Opata to prostě věděl a nechtěl s tím, co se potom začalo dít okolo AČR, mít nic společného. Náhle Řehka podává rezignaci, Fiala ji odmítá a Řehka na to konto dává německému Bildu rozhovor, že je třeba se připravit na špatný scénář a o pár dní později už ve Sněmovně mluví o tom, že chystá AČR na konflikt s Ruskem. Chápete? Když funkci náčelníka mohl složit Aleš Opata zavčas, zkusil to i Karel Řehka. Jenže to už nebylo dovoleno.

Generál Aleš Opata, bývalý náčelník GŠ AČR
Generál Aleš Opata, bývalý náčelník GŠ AČR

Tak nezbývá nic jiného, než jít s pravdou ven a začít vypouštět pro populaci informace o tom, co se chystá. Válka NATO s Ruskem sice zatím nevypukla, nikdo ji jako nechce, ale… náčelník GŠ AČR říká, že jeho úkolem je teď připravit AČR na konflikt vysoké intenzity, tedy na válku s Ruskem. A je to venku! A to říká jen dva týdny poté, co podal rezignaci a Fiala mu to rozmluvil. Doufám, že chápete, do jakého průseru se řítí ČR, když dva různí náčelníci GŠ AČR za poslední rok podali rezignace zrovna ve chvíli, když se k něčemu schylovalo. K čemu se schylovalo při odstoupení Aleše Opaty, to už dnes víme. K čemu se schyluje při Řehkově pokusu o rezignaci, to se brzy dozvíme. Stíhačky F-16 pro Ukrajinu jsou již na cestě…

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!