Česká republika poslala na Ukrajinu přes 20 raketových systémů

14.04.2022

Kromě tanků a bojových vozidel pěchoty vyslala Česká republika na Ukrajinu více než 20 mobilních vícenásobných odpalovacích raketových systémů RM-70 GRAD.

České úřady nadále dodávají na Ukrajinu namísto humanitární pomoci zbraně! Jak se dozvěděli novináři tiskové agentury Avia.pro, kromě již dříve odeslaných tanků a bojových vozidel pěchoty Česká republika na Ukrajinu vyslala také minimálně 20 vícenásobných odpalovacích raketových systémů RM-70 GRAD, což naznačuje jasnou eskalaci ze strany NATO, prodlužování války a tím i navyšování vojenských a civilních obětí a eskalaci emigrantské krize.

Podle dostupných informací bylo na Ukrajinu odesláno ze skladů v České republice nejméně 20 vícenásobných odpalovacích raketových systémů RM-70 GRAD. Vícenásobné raketomety jsou československá/česká varianta sovětského raketového systému BM-21 Grad, která má některé zvláštnosti.

Poskytnutí takového množství útočných zbraní Ukrajině svědčí nejen o tom, že Praha podporuje Kyjev, ale také o tom, že Česká republika má zájem situaci nadále vyostřovat a postavit se vojensky Rusku.

Podle oficiálních údajů je v České republice ve výzbroji asi 60 těchto raketových systémů RM-70, a zatím existují nepotvrzené zprávy, že kromě samotných systémů bylo na Ukrajinu převezeno i několik stovek příslušné munice.

Zdroj: avia-pro.net/news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!