Putin podepsal dekret pro "nepřátelské západní země" 

31.03.2022

VIDEO: Charitu neděláme! Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který nařizuje odběratelům z nepřátelských západních zemí, aby od 1. dubna platili za ruský plyn pouze z rublových účtů, otevřených u ruských bank! Na měnových trzích je doslova pozdvižení, ruský rubl je zpátky na kurzech jako před invazí na Ukrajinu a investoři horečně otevírají bankovní účty v Turecku, Číně a v dalších zemích, aby mohli nakoupit od ruských bank nové petrorubly! A co české a slovenské domácnosti? Zůstanou po vyčerpání plynových rezerv kvůli svým rusofobním vládám úplně bez plynu?

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek odpoledne vystoupil v ruské televizi a po jednání s ministry a řediteli ruských plynárenských kolosů a těžařů oznámil, že právě podepsal prezidentský dekret, kterým se nařizuje všem odběratelům z nepřátelských západních zemí, aby si otevřeli rublové účty u ruských bank a z nich platili za odebíraný ruský plyn. Pokud to neudělají, bude to Rusko považovat za porušení smluv a dojde k terminaci a ukončení dodávek plynu. Nezvykle ostře Putin utrousil štiplavou poznámku, že Rusko "nedělá charitu" a ani Rusku nikdo nic zadarmo neprodává, takže západní země buď začnou platit v rublech od 1. dubna, anebo zůstanou bez ruského plynu. Vladimir Putin tak dnešním dekretem znovu rozprášil lživé středeční dezinformace českých zpravodajských médií.

https://aeronet.news/video-charitu-nedelame-rusky-prezident-vladimir-putin-podepsal-dekret-ktery-narizuje-odberatelum-z-nepratelskych-zapadnich-zemi-aby-od-1-dubna-platili-za-rusky-plyn-pouze-z-rublovych-uctu/

Česká dezinformační mainstreamová média totiž ve středu přinesla nehoráznou dezinformaci, že Kreml prý začal couvat ze svého rozhodnutí požadovat platby za plyn v rublech. Celé to vzniklo podle všeho jako součást informační války proti Rusku, protože datum 1. dubna 2022 jako počátek vyžadování rublových plateb od západních odběratelů stanovil přímo Vladimir Putin a výroky mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova se týkaly úplně něčeho jiného. Peskov ve středu nemluvil o zemním plynu, ale hovořil o dalších surovinách a komoditách, které budou následovat model prodeje plynu za petrorubl.

Teprve v následujících měsících bude Kreml rovněž požadovat platby v rublech i za další suroviny, jako je ropa, železná ruda, kobalt, titan, hliník, wolfram, neon, uran, ale i obilí, kukuřice, cukrová řepa, dřevo a další komodity. Za toto všechno se bude platit v rublech o něco později, ale západní média to dezinterpretovala jako couvání Kremlu. Tohle pouze ukazuje na to, že čerpat informace z dezinformačních serverů typu iDnes, Novinky, Seznam, nebo z českých televizí je nejkratší cestou k naprosto falešné představě o realitě. Skutečná realita je totiž děsivá. Od 1. dubna nemusí být v Česku nebo na Slovensku už zaručeno, že si zatopíte, nebo uvaříte na plynu.

Vlády evropských zemí neví, jak mají občanům říct do očí, že kvůli solidaritě s Kyjevem budou buď mrznout, anebo se nedoplatí na fakturách

Podle informací naší redakce nechce vláda ČR nakupovat ruský plyn ani za dolary, natož za rubly, takže se dá očekávat následující scénář: Vláda ČR se pokusí dojednat na spotovém trhu plyn od dodavatelů z Norska, USA, Kataru a dalších zemí, ale podle informací z dnešního odpoledne, tedy ve čtvrtek, jsou spotové trhy vyprodány až do konce srpna. Nevíme, jaký objem rezerv plynu má ČR, jedná se o utajovaný údaj, ale podle neoficiálních informací při normální spotřebě má ČR zásoby na 6 - 9 týdnů normálního odběru.

Při nastavení plynových prázdnin, omezení dodávek plynu pro průmysl a domácnosti v poslední fázi by rezervy mohly vydržet 6 měsíců, ale pouze za podmínek masivních průmyslových odstávek podniků. V této situaci už nejde o to, že nakoupený plyn odjinud než z Ruska bude dražší, tady jde teď o holý fakt, že kontrakty jsou vyprodány na spotovém trhu už od začátku války na Ukrajině.

Televizní vystoupení Vladimira Putina
Televizní vystoupení Vladimira Putina

Spotové dodávky z Norska a Kataru do Evropy vykoupil německý Ruhrgas mezi 4. a 11. březnem tohoto roku. Tam je vykoupeno na spotu všechno až do 27. srpna 2022. Američané spot nenabízí vůbec, protože tam mají zakázky zablokované domácí americké odběrné společnosti. Americká vláda by mohla nařídit přesměrování části dodávek do Evropy, ale na to nevsázejte. Proč? Protože v USA jsou tento rok v listopadu volby do Kongresu a Senátu.

Pokud by Joe Biden prezidentským dekretem nařídil americkým těžařům břidlicového zkapalněného plynu přesměrovat dodávky, původně určené pro domácí trh, raději do Evropy, potom by to v USA vedlo k nedostatku plynu pro odběratele, to za prvé, a za druhé by to enormně zvedlo cenu plynu pro americké domácnosti a podniky. A tohle rozhodně jako prezident nechcete udělat pár měsíců před volbami do Kongresu a Senátu. Jinými slovy, zachránce a plynový rytíř z Ameriky s cisternami zkapalněného plynu nepřijede. Ale i kdyby přijel, nestačí to ani pro německý průmysl, natož pro celou EU.

Plyn se nakupuje na pořadník čekatelů na volný spot nebo kontrakt, volný plyn na trhu totiž není

Nejlépe to řekl katarský ministr energetiky, že ruský plyn nemůže být v Evropě nahrazen, protože Katar nemá pro Evropu volné plynové kapacity. Současní klienti Kataru (Čína v první řadě) by se museli nejprve svých kontraktů vzdát ve prospěch EU, aby Katar mohl do Evropy dodat část svého plynu. Česká média neustále lžou a dezinformují o tom, že Evropa je vazalem Ruska a musí se odpoutat od ruského plynu a kupovat jej jinde. Jenže tohle píší a říkají novináři a politici, kteří o trhu s plynem neví zhola nic. Evropa nakupuje od Ruska plyn ne z lásky k Moskvě, ale kvůli tomu, že nikde jinde není plynu nazbyt, aby mohl být přesměrován do Evropy. Všechno, co dnes vytěží Katar jako největší arabský producent zemního plynu, míří ke klientům do Číny. Další část míří právě do USA.

Katarský tanker na převoz zkapalněného zemního plynu (LNG)
Katarský tanker na převoz zkapalněného zemního plynu (LNG)

Od roku 2020 si část katarského plynu zajistil Izrael poté, co Donald Trump a jeho zeťák Jared Kushner vyjednali mírovou smlouvu mezi Izraelem a Katarem. Smlouva byla podepsána právě kvůli odstoupení USA od 8,6% katarské plynové produkce, kterou USA přenechaly Izraeli. Je to jako pořadník. Nestačí přijít s penězi do Kataru a říct, že chcete nakoupit plyn. Tak to nefunguje.

Nejprve musí někdo svůj kontrakt zrušit, anebo jako v případě USA, někomu kontrakt přenechat, a teprve poté můžete část katarské plynové produkce odebrat.

Diletanti z českých médií o trhu s plynem neví naprosto nic a netuší, že když Fialova vláda nezaplatí v rublech Rusům za ruský plyn, tak prostě nebude žádný jiný plyn, protože kontrakty jsou prostě obsazené u všech těžařů a na spotovém trhu je všechno vykoupeno za přemrštěné ceny, které dokáže zaplatit jen Ruhrgas a německé podniky. Copak si novináři nepamatují na krach Bohemia Energy? Lidé už zapomněli?!!

Vlády chtějí všechno hodit na domácnosti a jejich peněženky. Když to nebude stačit, tak plyn prostě nebude a lidé si už v říjnu navlečou doma svetry a oteplovačky!!!

Elektřina a plyn se dříve dala na spotu koupit na akci velice levně, levněji než na dlouhodobých kontraktech. Jenže s příchodem Green Deal a likvidačních emisních povolenek vzrostly ceny plynu a elektřiny na spotu do takových výšin, že to alternativní dodavatele energií položilo. To ale nebylo to nejhorší. Teď přišla válka na Ukrajině a rozhodnutí Ruska začít budovat Petrorubl vede k umělému nedostatku plynu v Evropě. Rusové nemají problém dodat plyn, ale evropští vlastizrádní politici ruský plyn nechtějí a nechají tak zbídačené české, slovenské a další domácnosti buď platit enormně i desetkrát vyšší faktury za plyn, anebo je dokonce nechají v zimě bez plynu, protože plyn prostě nebude kvůli "solidaritě" s neonacisty na Ukrajině.

Bez plateb v rublech Rusko uzavře kohouty na plynovodech do Evropy
Bez plateb v rublech Rusko uzavře kohouty na plynovodech do Evropy

Mnoha lidem to ještě v ČR nedochází, protože konceptuální tupost vládne, ale jakmile dorazí podzim, ochladí se, jakmile bude potřeba začít topit a nebude čím, a jakmile dorazí roční vyúčtování a faktury za tento rok, lidem to docvakne. Lidé platili za plynové vytápění rodinného domu ročně okolo 40 000 korun. Teď počátkem roku jim přišly faktury na 134 000 korun. A to minulý rok rostla cena plynu jen kvůli Green Deal a emisním povolenkám.

Teď si představte, jaké to budou pálky na fakturách příští rok v lednu, až přijdou faktury za plyn za tento rok!! Výjimkou nebudou faktury za půl milionu za vytápění rodinného domu plynem za tento rok. Ukrajina přitom tuto válku již prohrála a podle informací je Kyjev připraven kapitulovat a přijmout všechny ruské podmínky, včetně neutrality, demilitarizace Ukrajiny, obětování nacistů Kyjevem, nechají ruskou armádu, aby členy skupin Azov, Aidar a Pravý sektor pochytala nebo pozabíjela a nakonec Ukrajina akceptuje i ruský Krym a samostatnost DLR a LLR. Ukrajinští vyjednavači podle posledních informací ustupují ze všech podmínek, protože 100 000 vojáků ukrajinské armády je obklíčeno v kotli na Donbasu. Nebude dohoda, budou jatka.

Rubl mohutně posiluje a všichni chtějí investovat do rublu, teď to teprve začne, to bude jízda!

Právě kvůli tomu mohl Kreml pokročit při budování nového světového řádu k implementaci Petrorublu. Rusko se začíná chovat jako suverénní velmoc. Nechcete plyn, nenutíme vám ho. Nakupujte si plyn od koho chcete. Ruské plynové koncerny vědí moc dobře, jaké jsou kontrakty s plynem ve světě a kdo má a nemá volné dodavatelské kapacity. Volný plyn prostě není, na plyn a smlouvy se dělají pořadníky dlouhé jako na nového žigulíka před rokem 1989. To málo, co plynaři pustí bez smluv jako bokem, tedy na spot, to jsou tak přemrštěné ceny, které nekoupí v EU nikdo jiný, než Němci. To je prostě realita.

Mezitím ruský rubl prudce posiluje a už je prakticky zpátky na kurzu k EURu a USD jako před zahájením invaze na Ukrajinu. Důvod? Petrorubl! Investoři kupují letenky a létají do Turecka a otevírají si tam účty, aby mohli nakupovat ruské rubly. Turecké banky totiž s ruskými bankami nadále obchodují a rublové transakce zpracovávají bez obstrukcí. To samé platí o bankách v Číně a také v Hong Kongu. Posilování rublu se děje v důsledku zavedení Petrorublu za plynové platby a také jako spekulace na růst rublu pro investory na kapitálových trzích.

Tyto informace se dozvíte jen tady na Aeronetu, přitom tyto analýzy by měla poskytovat hlavně mainstreamová média. Nakupovat plyn od Ruska je skvělé v tom, že v Rusku je "mnógo" plynu na Sibiři, "óčeň mnógo", a ruští těžaři otevírají nová ložiska v Tajze v rozmrzlém permafrostu. Tohle Katar a ani Norsko nemají, tam už nová ložiska nejsou k dispozici. Takže kdy bude v Evropě plyn? Až dostanou politici rozum, hlad, budou se třást zimou, anebo až přijede Evropu osvobodit Ruská armáda po vypuknutí 3. světové války o ruské nerostné zdroje?

To je otázka nejen řečnická, ale především na voliče, občany a obyčejné lidi, jak se budou dívat na to, že vláda nechce nakoupit dostupný ruský plyn jenom kvůli tomu, že je ruský. Může se tak stát, že domácnosti a podniky v jedné chvíli budou bez plynu. Plynové prázdniny nemusí přes léto vadit, ale podniky a průmysl se bez plynu neobejdou celoročně. Kdo přejde z topení plynu na elektřinu, ten se nedoplatí ještě více. Kdo si zatopí fosilními palivy, ten dostane pokutu za emise. Život v EU, v Česku i na Slovensku, ale i v Polsku, se stane nesnesitelným, obrovská inflace, zima, prázdné regály v obchodech, místy i hlad, drahota, cenzura a modrožlutý neonacismus, kam se podíváš.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!