Německý politik: Proč Západ dělá ze Srbů „genocidní národ“

20.07.2021

Proti Srbsku je veden masivní mediální útok, jehož účelem je očernit a podrobit si Srby. Důvodem je, že Srbsko odmítlo vstoupit do NATO. Uvedl to Alexander Noy, zástupce pro zahraniční politiku levicové frakce v Bundestagu.

"Důvodem je to, že Srbsko odmítlo vstoupit do NATO, a tím narušuje konečnou implementaci geopolitických zájmů Západu na Balkáně," uvedl politik.

Podle jeho názoru se Západ pomocí sankcí, vydírání a propagandy snaží vytvořit novou realitu, která ale s realitou nemá nic společného, ​​píše RIA Nový den. Noah zároveň nevyloučil novou sinější vlnu tlaku na srbské vedení.

"Existuje spousta nástrojů: ekonomické sankce, vydírání, propaganda." Dovolte mi připomenout, že haagský tribunál odsoudil třikrát více Srbů než ostatní obžalované jiných národností, "uvedl Noy.

Zástupce Spolkového sněmu zdůraznil, že "Albánci, Bosňané a Chorvati by se před Srby měli zodpovídat, a to i navzdory skutečnostem, že lidem těchto národů je na Západě přiřazena role "srbských obětí".

"Pouze Albánci, Bosňané a Chorvati mohou být oběťmi - Srbové byli vždy označováni jako zločinci, i když během konfliktu v Kosovu a Metochiji zemřely tisíce nevinných Srbů."

Když v roce 1995 Chorvaté pronásledovali Krajinské Srby, Západ vyzbrojoval chorvatskou armádu a zavíral oči před proudy tisíců srbských uprchlíků. Západ používá pojem "humanitární krize" jen pro své vlastní účely. USA a Německo považují národy západního Balkánu za své vazaly, nikoli za svrchované mocnosti hájící svoji územní celistvost, uvedl Noy.

V západních komentářích o podpoře mýtu "srebrenické genocidy" Noah rovněž zdůraznil, že těmto událostem předcházelo masové vraždění Srbů muslimskou armádou v roce 1992. Upozornil na skutečnost, že bosenské úřady, podporované Západem uvádějí bosenské rebely jako oběti "genocidy" právě ve Srebrenici.

Německý poslanec ví, o čem mluví, protože dobře zná balkánský region: v 90. letech navštívil s misí OBSE Bosnu a Hercegovinu i Kosovo a Metochiji a obhájil také dizertační práci o informačních metodách jugoslávských válečných událostí americkými a německými médii.

Zdroj: novarepublika.cz 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!