Co je gemmoterapie?

11.05.2020

Gemmoterapie je moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Je také nazývaná "medicína pupenů". Jde o léčbu pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu. 

Každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj růst, proto pupeny obsahují nejvíce léčivých látek z celé rostliny. Pupeny obsahují velmi účinné látky pro léčení lidského organismu - hormony, enzymy, stopové prvky, vitamíny.  

Na začátku léčebné kúry by se měl organismus nejprve pročistit drenážním prostředkem, nejčastěji se doporučuje gemmoterapeutikum z březových pupenů. Bříza výborně detoxikuje celý organismus, vyplavuje toxické látky, stimuluje funkci jater a slinivky. Poté může následovat léčebná kúra, zaměřená na konkrétní onemocnění.  

Léčení lze provádět u všech onemocnení, dokonce i u těch, která mají nejasné příčiny. Gemmoterapie může dokonce nahradit léčbu, kdy nelze užívat silné léky. Gemmoterapeutikum mj. dodává tělu vitamíny, stopové prvky i hormony. 

Gemmoterapii lze využívat i jako prevenci. Účinkuje sice pomaleji, než u klasickýck léků, ale zato léčí s trvalými výsledky a bez vedlejších účinků. Souběžně s podáváním gemmoterapeutických preparátů se zlepšuje imunitní systém a funkce centrální nervové soustavy, dochází k posílení celého organismu. 

Gemmoterapii je možné kombinovat i s dalšími léky a léčebnými metodami. Pokud se jedná o méně závažné onemocnění, může odborně aplikovaná kúra nahradit klasickou léčbu chemickými léky.

U akutních nemocí se výsledky dostavují většinou během několika hodin až dnů, obvykle postačí jedno balení (50 ml). U chronických stavů, kdy se první výsledky léčení dostavují později - až po několika týdnech či měsících - je zapotřebí 2 - 6 balení (50 ml). 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay


Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!