CO JE GERMÁNSKÁ NOVÁ MEDICÍNA? (1. část)

25.03.2023

Už jste někdy slyšeli o Germánské nové medicíně? Zřejmě nikoli, protože farmaceutický průmysl se snaží tyto poznatky silně potlačovat. Germánská nová medicína je založena na tom, že poznání skutečné příčiny nemoci a uvolnění silných stresových konfliktů vede k samoléčení, a to bez chemických léků.

Celý léčebný princip je cenzurován, přičemž nejde o žádnou hypotézu, kterou je třeba dokazovat. Na tisícovkách případů objevitel a tvůrce této medicíny, německý lékař Ryke G. Hamer, předvedl, že Germánskou novou medicínu (GNM) lze stoprocentně vědecky objasnit, dokázat, a to v každém případě bez výjimky (!). Na Trnavské fakultě medicíny na Slovensku proběhla v r. 1998 verifikace tohoto systému. Léčba pomocí GNM obstála při třiceti různých kontrolách ze strany lékařů a profesorů, což odborníci potvrdili v r. 1998.

Případy, kdy Dr. Hamer dokázal vyléčit rakovinu (i v nejakutnějších fázích), jdou do tisíců. Vše přitom pečlivě zdokumentoval. Není těžké uhodnout, proč byl zatracován a proklínán školskou medicínou - stojí za tím pomyslné ztráty miliard dolarů pro farmaceutický průmysl, který je touto medicínou velmi ohrožován. Málokdo ví, že zdravotnictví má pěti až sedminásobně vyšší obrat, než celý mezinárodní obchod se zbraněmi. To je samozřejmě neskutečné, a odvody na nemocenské pojištění budou jistě nadále růst. Vše bude trvat do té doby, dokud bude mít lidstvo strach z nemocí.

Dr. Hamer uvedl: "Už 24 let mě nahánějí, vyhrožují mi, pronásledují mě a nyní mě už podruhé uvěznili, i když jsem se ničeho nedopustil. Jediné, co jsem udělal, je, že jsem znovuobjevil tuto úžasnou novou medicínu s jejími pěti biologickými přírodními zákony, které existují už miliony let. To je celý můj zločin."

GNM není jen nové paradigma v medicíně, je to také nová úroveň lidského vědomí, jak řekl Dr. Hamer. Náš organismus má v sobě nevyčerpatelnou kreativitu a úžasné samoléčebné schopnosti. Bohužel lidstvo bude potřebovat minimálně padesát let, než se GNM prosadí. Vlastně nemůžeme dělat nic jiného, než toto poznání uchovávat a předávat dalším generacím, aby i pro ně byla GNM užitečná.

Max Planck kdysi řekl: "Každé nové poznání musí překonat dvě překážky. Předsudky odborníků a strnulost zažitého způsobu myšlení."

Dr. Ryke Geerd Hamer (1935 Německo - 2017 Norsko)
Dr. Ryke Geerd Hamer (1935 Německo - 2017 Norsko)

Germánská nová medicína, kterou Dr. Hamer objevil v r. 1981, je striktně přírodní věda, která má biologické přírodní zákony, jejichž pomocí lze zcela vědecky reprodukovat každý jednotlivý případ onemocnění. Dr. Hamer zprvu označil tento léčebný systém jako "nová medicína," ale jelikož se tohoto termínu zmocnila četná uskupení, přejmenoval ji po 22 letech na "Germánskou novou medicínu".

Dr. Hamer zemřel ve věku 82 let v r. 2017. Jedním z nejbližších zástupců Dr. Hamera, který již od r. 1995 seznamuje veřejnost v Evropě i zámoří s principy GNM, je Harald Baumann ze Švýcarska.

Germánská nová medicína jako systém poznání

GNM nestojí finančně mnoho, když ji člověk jednou pochopí. Každý, kdo jednou pochopí GNM, získá jeden velmi důležitý princip - nebude mít totiž potřebu neustále navštěvovat lékaře. Jde o systém poznání, který staví pojmy jako nemoc a zdraví do zcela nového světla. Mnohé z toho, co dosud bylo považované v klasické medicíně za platné, se ukazuje jako neuvěřitelný omyl, naše dosavadní myšlení může být z toho částečně v šoku.

Nejde o žádnou konkrétní formu terapie, avšak každá léčba je bez zohlednění poznatků GNM závažnou chybou a v mnoha případech odsouzená k neúspěchu. Každý léčebný postup by měl vycházet z poznání pěti přírodních zákonů, které jsou základem GNM. Těchto pět přírodních zákonů lze aplikovat na lidi, zvířata i rostliny. Vizí Dr. Hamera bylo, aby léčebné postupy GNM patřily do rukou lékařů, kteří by měli být v tomto systému školení a přesně chápat, co se děje v těle v té které fázi. Lékaři by podle tohoto systému měli podporovat a usnadňovat hojivou fázi samoléčebného procesu, který může být někdy velmi dramatický. To se bohužel neděje.

V České republice využívá GNM jen hrstka terapeutů, a to jen v omezené míře, neboť jsou schopní používat jen určitou část principů GNM. Nejčastěji jejich léčebné postupy souvisejí s psychosomatikou a hledáním příčin nemocí.

V čem je tedy GNM tak objevná? Především nám dává odpovědi na přesný spouštěč choroby (tj. proč máme to které onemocnění), neboť jednotlivé nemoci mají svou přesnou příčinu. Lze přesně říct, proč si někdo vytvořil právě tuto konkrétní chorobu, anebo jí trpí. GNM také pacientovi umožňuje znát přesný průběh nemoci - lze přesně předvídat, jak se bude nemoc dále vyvíjet - a dokáže cíleně ovlivnit průběh nemoci. Zkrátka GNM dává odpověď na mechanismus vzniku a průběhu všech nemocí a může poskytnout skutečně příčinnou terapii.

Mimochodem, nemoc je v rámci systému GNM chápána jako "program", účelový biologický speciální program přírody. Nejde přitom o nějakou "zázračnou víru" v uzdravení, ale o objasněné přírodní zákony a příčiny, stejně jako např. dnes nikdo nepochybuje o existenci gravitačního zákona. V GNM neexistuje dobré nebo zlé, dokonce je nesmyslné tvrdit, že tato rakovina/tkáň je zhoubná či nezhoubná. Pochopíme-li a osvojíme-li si základní principy GNM, opustí nás strach a panika z nemocí.

Principy GNM lze aplikovat na většinu onemocnění - např. infekční nemoci, nachlazení, chřipky, záněty, cysty, otoky, ekzémy, vysoký tlak, cukrovka, rakovina, onemocnění srdce, štítné žlázy, jater, ledvin, střev, zánět slepého střeva, atd. - nevztahuje se na úrazy, poškození těla, vývojové vady a poruchy, otravy a nemoci vzniklé v důsledku nezdravé stravy.


Autor: Jana

Zdroj: Přednáška Haralda Baumanna na konferenci AZK, 2008.

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!