Další útok Ukrofašistů na RF: zlikvidováno pět teroristů

21.02.2022

Ruští vojáci zničili dvě ukrajinská bojová vozidla pěchoty, jež narušila dnes ráno ruskou hranici. Během operace proti narušitelům ruští vojáci a pohraničníci zlikvidovali 5 ukrajinských vojáků a byla zničena dvě bojová vozidla pěchoty. Na ruské straně ztráty nejsou. O události informoval ruský Jižní vojenský okruh.

Ruští vojáci a pohraničníci překazili pokus ukrajinské diverzní skupiny proniknout na ruské území

"Jednotky Jižního vojenského okruhu spolu s pohraničníky FSB zamezili pokusu narušit státní hranice Ruska, který podnikla průzkumná a diverzní skupina z území Ukrajiny," stojí v tiskovém prohlášení vojenského okruhu.

K pokusu o překročení hranice mělo dojít v 6 hodin ráno místního času (4 hodiny SEČ) v oblasti obce Miťakinskaja v Rostovské oblasti. Pohraniční síly FSB zažádaly o pomoc se zadržením průzkumné diverzní skupiny velení Jižního vojenského okruhu.

"Během ozbrojeného střetu z ukrajinského území pronikla přes státní hranici Ruské federace dvě bojová vozidla pěchoty ukrajinských ozbrojených sil pro evakuaci diverzní skupiny," stojí v prohlášení.

Ruští vojáci obě bojová vozidla zničili. Pět ukrajinských vojáků bylo zabito, jeden byl zajat.

V pondělí ruská FSB také informovala, že projektil (raketa), vypálený z Ukrajiny, zničil pozorovací stanoviště v Rostovské oblasti v Rusku. Nedošlo k žádným obětem, na místě pracují pyrotechnici.

Je zřejmé, že Ukrajina se rozhodla vstoupit do válečného stavu s Ruskou federací. Kyjev samozřejmě okamžitě prohlásil, že o ničem neví. Jenže v této části Ukrajiny operují nacistické jednotky, tzv. AZOV a najatí žoldnéři v počtu 40 tisíc mužů, které nepodléhají velení Kyjeva a jsou řízeny a vycvičeny americkou CIA.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!