Dementní žvásty Petra Fialy

23.06.2022

Média celé středeční odpoledne připravovala národ na důležitý projev plný podstatných sdělení, kterými měl premiér nastínit budoucnost České republiky.

Velká část občanů této země tak byla v očekávání. Přiznejme si, že naprosto zbytečně. Brněnský politolog předvedl další prázdné představení, ve kterém hodně mluvil a nic neřekl. V podstatě si jen poplakal, politoval své následnictví po Babišovi, a nakonec se pochválil, jak vše krásně zvládá.

Kdo očekával, že se bude obhajovat kritikou předešlé vlády a konflikt na Ukrajině, nemýlil se. Zmínil zadlužování České republiky Babišem, přičemž zapomněl vysvětlit, jak je možné, že k němu docházelo i přesto, že tehdejší opozice měla parlamentní většinu a mohla tomu snadno zabránit. Místo toho se podílela na covidovém plundrování státní kasy a neudělala vůbec nic proto, aby jejímu vykrádání a zadlužování budoucích generací učinila přítrž. Svorně s Babišem podlehla nátlaku ze strany Big Pharmy a EU, je tedy plně zodpovědná za mohutné utrácení ve jménu smyšlené pandemie. Navíc, jak už nějakou dobu víme, ovládá současná Pětikoalice Českou televizi a mohla již před začátkem vakcinace působit na veřejnost tak, aby to stát stálo co nejméně peněz. Místo toho sama připravuje od srpna další vlnu "pandemie", a to se vším všudy, tedy i s očkováním všeho, co ještě dýchá. Schodkové rozpočty, připravené na zbytek možného vládnutí, naši státní pokladnu opět pořádně provětrají.

Další podstatnou část viny za inflaci hází premiér na Rusko. Nesmíme však zapomenout, že kola inflace se roztočila ještě před ukrajinskou krizí. Hrozba toho, že Rusko přestane dodávat Evropě plyn a ropu, tu je. Není to důsledek speciální vojenské operace a denacifikace na Ukrajině, ale dlouhodobé agresivní politiky EU, podporované Spojenými státy od okamžiku nástupu Joa Bidena do funkce v Bílém domu a směřující proti Putinovi. Vyhlašování sankcí ze strany do bahna se propadající EU, vyvolávající logickou reakci, je výsměch všem Evropanům, kteří se stali otroky špatného vedení. Jedině EU spolupracující s Moskvou mohla zůstat silná a konkurenceschopná vůči USA. Takto si podepsala ortel smrti.

K čemu jí je v některých směrech technologický náskok před Ruskem, když bez ruských energetických zdrojů a přírodního bohatství nevyrobí už žádné kvalitní a cenově dostupné auto, nenasytí své obyvatele, a ještě je nechá živořit při nedostatku elektřiny. Demagogie a nenávist liberálů vůči svobodomyslnému ruskému národu je tím důvodem, proč je na Starém kontinentu skutečná krize. Jak je možné, že Maďarů se tento scénář netýká a s nastalou situací si poradila tamní vláda lépe? Je to proto, že si nesedla na zadek z Bruselu a dává přednost vlastním občanům před nesmysly, plynoucími z vedení EU. Navíc se tam zbavili Sorosova vlivu a na Klause Schwaba hledí s despektem. Ne Rusko, ale EU může za celou současnou krizi!

Petr Fiala slíbil našim občanům hromadu peněz nad rámec státního rozpočtu, které nás povedou k dalšímu zadlužování

Zmínil ČEZ, kde soukromí akcionáři, mající 30procentní podíl ve firmě, určují, jak má tato státem většinově vlastněná společnost fungovat, tedy na úkor nás všech, kteří placením daní umožnili postavit elektrárny, kterými ČEZ disponuje. Nezapomněl zopakovat, že je vypsán tendr na dostavbu Dukovan, ovšem bez účasti těch, kteří by ji provedli nejlevněji a pravděpodobně s jistotou, že bude fungovat, tedy bez Ruska a Číny. Idiocie a fanatismus Fialy a lidí kolem něj jsou nekonečné.

Politická elita, odtržená od reality, vůbec netuší, kam dostala prosté lidi a jak složité bude tento stav přežít. Přitom by stačilo ohnout záda, vybrat vhodné a vlivné diplomaty, omluvit se, posypat si popelem hlavu a požádat Moskvu o podpis smlouvy na dodávky plynu. Místo toho nadále dodáváme outsiderům zbraně a zahlcujeme jimi naši krásnou zem, a ještě k tomu připlácíme Němcům na luxusní život. Plno Ukrajinců se už vrací domů s tím, že tu vyčerpali možnosti a nechtějí tu být. Jiní v luxusních vozech stojí na parkovištích před obchodními domy, nakupují ve velkém a čekají, kdy se vrátí do svých nepoškozených domovů. Tam, kde se skutečně bojuje, vítají Rusy jako osvoboditele. To náš premiér ale nepřizná.

V tolik propagovanému projevu tedy nezaznělo žádné řešení, byla slyšet pouze snaha o záchranu vlastního koryta. Ani slovo o politické zodpovědnosti za situaci kolem STAN, ignorance problematiky kolem ukrajinských "vysavačů" v podobě nepracujících přistěhovalců. Fiala velmi seriózním hlasem pouze zopakoval řadu lží, manipulací a nesmyslů, kterými se prezentuje již několik měsíců. To nebyl projev státníka, spíše idealisty, špatného politologa a euroliberála. Takže televize mohla zůstat nadále vypnutá.

Zdroj: autor: Jindřich Kulhavý, cz24.news/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!