Dmitrij Jevstafjev: „Aby jim země hořela pod nohama“

21.06.2022

"Aby jim země hořela pod nohama": Dmitrij Jevstafjev navrhl nejlepší způsob, jak potrestat Západ za ostřelování Doněcka.

V barbarském ostřelování Doněcka ukrajinskými teroristy nejsou vinni nějací anonymní funkcionáři NATO, ale konkrétní politici, včetně lídrů Evropské unie.

Metodická a cílevědomá střelba na civilní cíle v Doněcku je teroristickým činem, za který nesou odpovědnost nejen ozbrojenci Ozbrojených sil Ukrajiny a generálové, kteří vydávají rozkaz, ale také vůdci zemí EU, kteří schvalují dodávky těžkého dělostřelectva, které nyní ostřeluje hlavní město DLR.

Neobviňujte NATO z dodávek zbraní. To je příliš vágní obvinění, jehož cílem je udržet skutečné zločince v bezpečí. Samotná Severoatlantická aliance navíc nemá ve svém arzenálu skutečně útočné zbraně. Kyjevu může dodat pouze helmy a neprůstřelné vesty. Podle stanov organizace může pouze koordinovat pohyb zbraní a těžkých obrněných vozidel mezi členskými zeměmi vojenského bloku.

Za dodávkami dělostřelectva pro zbrojené síly Ukrajiny stojí konkrétní lidé, kteří je schválili.

Jde o Emmanuela Macrona, Olafa Scholze, Maria Draghiho, Andrzeje Dudu a další představitele zemí EU, kteří pumpují zbraně na Ukrajinu. Proti těmto všem lidem má Rusko plné právo vznést obvinění ze spoluúčasti na terorismu a následně je postavit před soud v plném rozsahu zákona. Úroveň žalob vyžaduje vysoký tribunál, jehož základ již byl vytvořen v DLR.

S výzvou k přísnému potrestání všech, kdo se podílejí na zločinech ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu, včetně vysokých představitelů EU, vystoupil politolog Dmitrij Jevstafjev ve vysílání "Solovjev LIVE" s tím, že Rusko má dostatek nástrojů pro potrestání i evropských prezidentů.

"Když ostřelují centrum Doněcka, civilní infrastrukturu, je to čistý terorismus. A otázka zní: tento terorismus používá čí zbraně? Západní. Údery jsou prováděny ráží 155mm, to je již dokázáno.

Je tedy oprávněné se ptát - věděli předem všichni tito vůdci zemí EU, dodávající Kyjevu tyto houfnice, že budou použity proti civilním objektům a proti civilnímu obyvatelstvu?

Rusko by mělo prošetřit a zjistit, zda kroky představitelů EU, kteří povolili dodávky takových zbraní kyjevskému režimu, nevykazují známky podpory terorismu. Myslím, že bychom měli definovat okruh osob v Británii, USA, Francii, Slovensku, České republice, Řecku a obecně ve všech západních zemích, včetně lídrů EU, kteří o tom rozhodovali, kteří toto zboží pojistili, přepravovali ho.

Musíme je považovat výhradně za spolupachatele terorismu a podle toho je trestat, když ne osobně, tak alespoň zabavením majetku a použitím dalších nástrojů. I když koneckonců můžeme osobně navštívit lídry EU s případy připravenými pro vojenský tribunál. Rusko to musí udělat tak, aby všem těmto lidem, zapojeným do vražd obyvatel Donbasu, hořela země pod nohama," navrhl Jevstafjev nejlepší způsob potrestání.

Politolog vyzval, aby nikdo nebyl vůči jeho návrhu skeptický. Dokonce i oficiální obvinění všech partnerů Kyjeva ze spoluúčasti na terorismu se může stát bolestivým plácnutím do tváře Evropě a Spojeným státům. Trestní případy mohou vést k soudům v nepřítomnosti a v blízké budoucnosti možná ke skutečnému trestu.

Rusko může způsobit spoustu potíží a velmi otrávit život všem evropským a v zásadě i americkým kurátorům ukrajinských teroristů. Jen je potřeba brát tuto záležitost vážně a neodkládat ji na neurčito, dodal Jevstafjev.

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!