Masivní útok na Ukrajinu

15.11.2022

Ruská armáda dnes zasadila Ukrajině masivní ránu. Večer 15. listopadu přinesl mnoho zpráv o dění ve městech ovládaných kyjevským režimem.

Je třeba poznamenat, že ruská armáda zahájila masivní raketové útoky na kritickou infrastrukturu Ukrajiny pod velením generála Sergeje Surovikina, velitele sil NVO. Podle ukrajinských zpráv jsou výbuchy slyšet v Kyjevě, Charkově, Lvově a Krivoj Rogu. V tuto chvíli jsou pozastaveny práce metra v Charkově, část města Lvov je bez proudu.

17:13. Podle posledních zpráv došlo k nejméně ke třem velkým vlnám raketových útoků. Shodou okolností první začal přibližně ve stejnou dobu, kdy ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dokončil svou práci na summitu G20.

17:14. Výbuchy byly slyšet v Kyjevě a Kyjevské oblasti, Sumské a Oděské oblasti, Krivoj Rogu, Žytomyru a Charkově. Na celé Ukrajině je ale vyhlášena letecká výstraha, takže seznam cílů bude delší.

17:15. Ve snaze sestřelit ruské rakety ukrajinská armáda zasáhla vlastní řady. Dobře si uvědomují, že cílem ruských ozbrojených sil je infrastrukturní zařízení a údery jsou cílené. Ozbrojené síly Ukrajiny mají na svědomí více vlastních obětí svím neprofesionálním obranným úsilím?

17:16. V Žitomyru a Charkově po ostřelování v části města vypadla elektřina.

17:17. Charkovské úřady potvrdily raketový útok na město.

17:18. Lvovské úřady hlásí výbuchy ve městě.

17:19. Ukrajinská média informují, že výbuchy v Kyjevě neustávají.

17:20 Ukrajinská média informují o zastavení provozu metra v Charkově.

17:21. Části Lvova jsou po raketovém útoku bez elektřiny, tvrdí úřady. Mimochodem, Lvovská oblast v návaznosti na masivní říjnové útoky se připojila k polským dodávkám energie, ale ani to nyní nepomáhá.

17:22. Žytomyr nadále zůstal bez elektřiny, uvedly úřady

17:23. Úřady v Rivně tvrdí, že cílem je kritická infrastruktura, část města bez elektřiny.

17:24. V Kyjevě jsou hlášeny výpadky proudu.

17:25. Guvernér Chmelnické oblasti potvrzuje dva "útoky" na regionální centrum. Hlásí, že část Chmelnického je bez elektrického napětí.

17:26. Šéf Charkovské oblasti potvrzuje raketové útoky na kritickou infrastrukturu Charkova a Chuguevského okresu. Píše, že došlo k výpadku proudu.

17:32. Ve Lvovské oblasti na Ukrajině došlo k úderu do zařízení energetické infrastruktury, jsou hlášeny výpadky elektrického napětí a problémy také hlásí mobilní operátoři, potvrzuje regionální správa.

17:34. Výbuchy jsou hlášeny ve Vinnici a oblasti Volyně.

17:35. V oblasti Sumy byly zavedeny nouzové výpadky proudu, informovaly místní úřady.

17:36. V oblasti Kyjeva jsou zavedeny nouzové výpadky proudu, uvedly místní úřady.

17:44. Novináři mezitím píší, že části měst Nikolajev, Oděsa, Luck a Dněpr jsou bez elektřiny.

17:45. V Kyjevě je podle posledních údajů polovina města bez elektřiny.

17:55. Nouzové výpadky elektřiny byly zavedeny v Čerkaských a Poltavských oblastech.

18:44. Média informovala, že při raketovém útoku na Kyjev byla zasažena budova generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny. Oficiální potvrzení této informace zatím neexistuje.

19:10. Bidenův poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan řekl, že Washington důrazně odsuzuje raketové útoky na Ukrajinu.

19:13. Ukrajina byla v úterý zasažena 85 raketovými útoky, řekl v projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. Hlavním cílem podle něj bylo mířena na infrastrukturní zařízení. Celá Ukrajina se připravuje na další útoky.

19:43. Kyjevské metro zatím obnovilo normální provoz, řekl starosta Kyjeva, Kličko.

19:48. V Kyjevě byla po útocích ochromena celá doprava.

20:10 Zástupce vedoucího Zelenského kanceláře řekl, že během úterních útoků bylo poškozeno 15 zařízení energetické infrastruktury v různých regionech Ukrajiny.

20:20 Celá Charkovská oblast je bez elektřiny - hlásí místní úřady.

Zdroj: tsargrad.tv/news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!