Sýrie: dron zjistil americký konvoj s ukradenou ropou

12.11.2021

Na území, kontrolovaném Kurdy, byl spatřen obří konvoj s ukradenou syrskou ropou. Kolona se táhla několik kilometrů.

Syrské jednotky v Qamishli použili dron k vyfotografování dlouhé kolony ropných autocisteren, mířících na východ do Iráku. Dříve byl spatřen další konvoj 40 nákladních aut, který pravděpodobně převážel zbraně pro kurdské jednotky SDF.

Dlouho se hovořilo o tom, že by okupační jednotky USA mohly Sýrii opustit a nechat kurdské jednotky, aby byly rozprášeny Turky, ale dnes je situace nejspíše taková, že Američané pravděpodobně neopustí bohatá syrská ropná pole. Konvoje cisteren pravidelně překračují syrsko-iráckou hranici přes nelegální hraniční přechod El Walid (neplést s přechodem El Walid na jihu Sýrie v zóně Al Tanf).

Washington vysvětluje svou přítomnost v Sýrii obavami, že ropná pole mohou znovu padnout do rukou ISIS. Skutečný důvod však tkví v touze Spojených států zničit syrskou ekonomiku, již tak dosti přiškrcenou západními sankcemi.

Případné stažení amerických jednotek je tedy možné až poté, co americké ropné společnosti vysají poslední kapku syrské ropy. Do té chvíle budou Spojené státy všemožně podporovat kurdské síly zbraněmi a vojenským vybavením.

Na fotografii je vidět ukázka americké zločinnosti v přímém přenosu. Tak tohle jsou naši spojenci v NATO (náš vzor)! Takže máme na tomto zločinu, drancování okupované země, také morální podíl.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!