Plné znění projevu prezidenta Putina k 77. výročí Dne vítězství

10.05.2022

Exkluzivní překlad plného znění projevu prezidenta Vladimira Putina na Rudém náměstí k 77. výročí Dne vítězství SSSR ve Velké vlastenecké válce nad nacistickým Německem!

Ukrajina s asistencí USA a NATO chystala invazi na Donbas a na Krym, Moskva již nemohla tolerovat nasunování amerických zbraní na Ukrajinu ke svým hranicím! Vladimir Putin zmínil přepisování historie a učebnic o II. sv. válce na Západě! Ukrajinci si dnes přivlastňují osvobození Evropy a dokonce i dobytí Berlína v roce 1945, přestože v Rudé armádě jich bylo podle dobových záznamů jen necelých 17%!

V pondělí 9. května 2022 proběhla v Moskvě vojenská přehlídka k 77. výročí Dne vítězství Sovětského svazu ve Velké vlastenecké válce nad nacistickým Německem. Ruský prezident Vladimir Putin přednesl netrpělivě očekávaný projev, ve kterém zblázněná západní média očekávala oznámení všeobecné mobilizace v Rusku a podobné bláboly, které v Evropě řídí americké Centrum pro psychologické operace s centrem v německém Frankfurtu nad Mohanem. Informaci přinesla včera ruská média. Cílem Američanů je šíření dezinformací do mainstreamových médií, která mají díky blokování alternativy volný operační prostor pro manipulování s veřejností.

Všechna videa na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-exkluzivni-preklad-plneho-zneni-projevu-prezidenta-vladimira-putina-na-rudem-namesti-k-77-vyroci-dne-vitezstvi-sssr-ve-velke-vlastenecke-valce-nad-nacistickym-nemeckem/

Během projevu Vladimira Putina žádná mobilizace oznámena nebyla, zato ale zaznělo zdůvodnění vojenské operace na Ukrajině. NATO a USA chystaly skrze prostředníka válku s Ruskou federací. A tím prostředníkem je Ukrajina. Tento plán nevyšel a Ukrajina bude postupně denacifikována, a to zřejmě i za cenu rozdělení Ukrajiny.

Rusko už nemohlo dále Západu ustupovat a nemohlo tolerovat nasunování amerických zbraní na Ukrajině těsně ke svým hranicím. Přinášíme vám proto plné znění projevu Vladimira Putina s českými titulky ve videu výše, a pokud nemáte na video čas, zde je přepis:

Projev Vladimira Putina na Rudém náměstí

Vážení občané Ruska!

Vážení veteráni!

Soudruzi vojáci a námořníci, seržanti a náčelníci, poddůstojníci a praporčíci!

Soudruzi důstojníci, generálové a admirálové!

Blahopřeji vám ke Dni velkého vítězství!

Obrana vlasti, když se rozhodovalo o jejím osudu, byla vždy posvátná. S takovým smyslem pro opravdové vlastenectví šli domobranci bránit vlast, útočili u Borodina, bojovali s nepřítelem u Moskvy a Leningradu, Kyjeva a Minsku, Stalingradu a Kurska, Sevastopolu i Charkova.

A tak nyní, v těchto dnech, bojujete za náš národ v Donbasu. Pro bezpečnost naší vlasti, Ruska.

9. květen 1945 se navždy zapsal do světových dějin jako triumf našeho sjednoceného sovětského lidu, jeho jednoty a duchovní síly, bezkonkurenční výkon na frontě i v týlu.

Den vítězství je každému z nás blízký a drahý. V Rusku neexistuje rodina, kterou by Velká vlastenecká válka nějak nezasáhla. Vzpomínka na ně nikdy nevybledne. V tento den jdou děti, vnuci a pravnuci hrdinů Velké vlastenecké války v nekonečném zástupu "Nesmrtelného pluku". Nosí fotografie svých příbuzných, padlých vojáků a veteránů, kteří nás již opustili, ale v našich srdcích zůstali navždy mladí.

Jsme hrdí na neporaženou a statečnou generaci vítězů, jsme jejich dědici a je naší povinností vzpomínat na ty, kteří nacisty rozdrtili, a na ty, kteří nám odkázali, abychom byli ostražití a udělali vše pro to, aby se hrůzy globální války neopakovaly.

A právě proto Rusko navzdory všem neshodám v mezinárodních vztazích vždy podporovalo vytvoření systému rovné a nedělitelné bezpečnosti, systému, který je životně důležitý pro celé světové společenství.

V prosinci loňského roku jsme navrhli uzavření smlouvy o bezpečnostních zárukách. Rusko vyzvalo Západ, aby vedl upřímný dialog, hledal rozumná a kompromisní řešení a bral ohled na zájmy druhé strany. Vše marně. Země NATO nás nechtěly vyslyšet, což znamená, že ve skutečnosti měly úplně jiné plány, o kterých jsme sice věděli, ale nechtělo se nám věřit, že jsou něco takového schopni učinit.

Otevřeně se připravovala další trestná operace v Donbasu a invaze do našich historických zemí včetně Krymu. Kyjev oznámil možné získání jaderných zbraní. Blok NATO zahájil aktivní vojenský rozvoj na území sousedícím s naší zemí.

Tímto způsobem byla systematicky vytvářena pro nás zcela nepřijatelná hrozba, a to přímo na našich hranicích. Vše nasvědčovalo tomu, že střet s neonacisty, banderovci, na které USA a jejich mladší společníci vsadili, bude nevyhnutelný.

Znovu jsme viděli, jak se rozmisťuje vojenská infrastruktura, jak začaly pracovat stovky zahraničních poradců a pravidelné dodávky nejmodernějších zbraní ze zemí NATO se hromadily u našich hranic. Nebezpečí rostlo každým dnem.

Rusko na agresi odpovědělo preventivně. Bylo to vynucené, včasné a jediné správné rozhodnutí. Rozhodnutí suverénní, silné a nezávislé země.

Spojené státy, zejména po rozpadu Sovětského svazu, začaly mluvit o své výjimečnosti, čímž ponížily nejen svět, ale i své satelity, které musely dělat, že si toho nevšimly, a s úctou se nechávají vše líbit.

Ale my jsme jiná země. Rusko má jiný charakter. Nikdy se nevzdáme lásky k vlasti, víry a tradičních hodnot, zvyků našich předků, úcty ke všem národům a kulturám.

A na Západě jako by se tyto naše tisícileté hodnoty rozhodli zničit.

Tato morální degradace se stala základem pro cynické falšování dějin druhé světové války, vyvolávání rusofobie, oslavování zrádců, zesměšňování památky jejich obětí a potírání odvahy těch, kteří se zasloužili o vítězství.

Víme, že americkým veteránům, kteří chtěli přijet na přehlídku do Moskvy, bylo v této cestě zabráněno. Ale chci, aby věděli: jsme hrdí na vaše výkony, na váš příspěvek ke společnému vítězství.

Vzdáváme čest všem vojákům spojeneckých armád - Američanům, Britům, Francouzům - účastníkům odboje, statečným vojákům a partyzánům z Číny, všem, kteří porazili nacismus a militarismus.

Vážení soudruzi!

Dnes donbaská domobrana a vojáci ruské armády bojují ve své vlastní zemi, kde na život a na smrt bojovali domobranci Svjatoslav a Vladimír Monomachovi, vojáci Rumjancev a Potěmkin, Suvorov a Brusilov, hrdinové Velké vlastenecké války Nikolaj Vatutin, Sidor Kovpak a Ljudmila Pavličenko.

Nyní se obracím na naše ozbrojené síly a domobranu Donbasu. Bojujete za vlast, za její budoucnost, aby nikdo nezapomněl na lekce druhé světové války. Aby na světě nebylo místo pro katy a nacisty.

Dnes skláníme hlavy před památkou všech, kteří přišli o život během Velké vlastenecké války, našich synů, dcer, otců, matek, dědečků, manželů, manželek, bratrů, sester, příbuzných a přátel.

Skláníme se před památkou oděských mučedníků, kteří byli v květnu 2014 zaživa upáleni v Domě odborů. Na památku starých lidí, žen a dětí z Donbasu, civilistů, kteří zahynuli při bezohledném ostřelování a barbarských úderech neonacistů.

Skláníme hlavy před našimi spolubojovníky, kteří padli statečnou smrtí ve spravedlivém boji - za Rusko.

Je vyhlášena minuta ticha.

Smrt každého z našich vojáků a důstojníků je zármutkem pro nás všechny a nenahraditelnou ztrátou pro příbuzné a přátele. Stát, regiony, podniky a veřejné organizace udělají vše pro to, aby se o tyto rodiny postaraly a pomohly jim. Zvláštní podporu poskytneme dětem padlých a zraněných spolubojovníků. Dnes byl v tomto smyslu podepsán prezidentský dekret.

Přeji zraněným vojákům a důstojníkům brzké uzdravení. A děkuji lékařům, zdravotníkům, sestrám a zdravotnickému personálu vojenských nemocnic za jejich obětavou práci. Skláním se před vámi, že bojujete za každý život - často pod palbou, v první linii, a nešetříte se.

Vážení soudruzi!

Na Rudém náměstí stojí bok po boku vojáci a důstojníci z mnoha regionů naší obrovské vlasti, včetně těch, kteří přijeli přímo z Donbasu, z oblasti bojů.

Vzpomínáme si, jak se nepřátelé Ruska snažili proti nám využít mezinárodní teroristické gangy a zasévat národnostní a náboženské nepřátelství, aby nás oslabili a rozdělili zevnitř. Nic nefungovalo.

Dnes naši bojovníci různých národností bojují společně, kryjí se před kulkami a střepinami jako bratři.

V tom je síla Ruska, velká, nezničitelná síla našeho sjednoceného mnohonárodnostního národa.

Dnes bráníte to, za co bojovali vaši otcové, dědové a pradědové. Nejvyšším smyslem jejich života bylo vždy blaho a bezpečnost naší vlasti. A pro nás, jejich dědice, je oddanost vlasti nejvyšší hodnotou, spolehlivým pilířem nezávislosti Ruska.

Ti, kdo potlačili nacismus během Velké vlastenecké války, nám ukázali příklad hrdinství pro všechny časy. Je to generace vítězů a my k nim budeme vždy vzhlížet.

Sláva našim statečným ozbrojeným silám!

Za Rusko! Za vítězství!

Překlad pro AE News: -VK-

Ukrajinský velvyslanec v Berlíně tvrdil, že město od fašismu osvobodila Ukrajina

Jenže v ostrém kontrastu s tímto státnickým Putinovým projevem se jeví výrok ukrajinského velvyslance v Berlíně, který opět ve stylu banderismu zkoušel přepisovat dějiny. Ukrajinský velvyslanec Andrej Melnyk dostal při nastupování do svého auta dotaz od jednoho z novinářů, kdo podle jeho názoru osvobodil Berlín od fašismu? A ukrajinský velvyslanec mu na to odpověděl, že Ukrajina! Tyto nehorázné lži pochází právě od amerického útvaru pro psychologické operace (PsyOp), který Ukrajině radí přepisovat historii a tím zpochybňovat roli Ruska a cenu obětí Rudé armády. Vůbec nás nepřekvapuje, že se na tom podílí ukrajinský velvyslanec, ale česká média a dokonce i politici začínají nasedat na tuto vlnu revizionismu a začínají přepisovat historii tím, že prý Československo osvobodili Ukrajinci a dokonce, že osvobodili i Berlín.

Tyto nesmysly šíří debilové z řad novinářů hlavního proudu, kteří si myslí, že 1. 2. a 4. ukrajinský front, tedy fronty Rudé armády, které osvobozovaly Československo, byly složeny z Ukrajinců, protože se prý ty fronty jmenovaly právě po nich. Tahle idiocie českých novinářů a dokonce i politiků je stejná, jako kdyby tvrdili, že cikánská pečeně je forma kanibalismu. Ukrajinské fronty se nejmenovaly podle složení národností vojáků, ale podle místa jejich zformování a přeskupení. A teď se podržte. Víte, kolik sloužilo v Rudé armádě Ukrajinců? Necelých 17% ze všech národností Sovětského svazu. Jak uvádí studie serveru Fronta CZ, tak v Rudé armádě bylo Ukrajinců necelých 17% z celého počtu, zatímco Rusů bylo v Rudé armádě skoro 60% a přinesli největší počet obětí za II. sv. války!

V lednu 1945 měl 1. ukrajinský front v Československu 600 000 Rusů a zhruba 340 000 Ukrajinců, 2. ukrajinský front měl 254 000 Rusů a 142 000 Ukrajinců a 4. ukrajinský front měl 151 000 Rusů a 99 000 Ukrajinců. Toto jsou historická data a fakta. Takže se ptám, kde bere Ukrajina a spolu s ní čeští politici a novináři právo upírat ruským vojákům v Rudé armádě hlavní podíl na osvobození, ale i na počtu obětí během osvobozování Československa, když ve všech vojenských uskupení bylo skoro 2x tolik Rusů, než Ukrajinců? Co to má znamenat? Ano, je to revizionismus řízený nacisty z USA, pohrobky německých nacistů odsunutých z Evropy do USA po II. sv. válce v rámci operace Paperclip. Tohle je důsledek. Dnes sedí v obrovském mega-komplexu amerického velvyslanectví ve Frankfurtu a pomocí PsyOp operací přepisují dějiny v Evropě. To ale není všechno.

Agresivní neziskovčíci chtěli na Slovensku Harabinovi ukrást květiny od památníku sovětských osvoboditelů

Na Slovensku došlo k neuvěřitelnému incidentu. Bývalý soudce slovenského Ústavního soudu Štefan Harabin přišel položit věnec k pomníku osvoboditelů na Slavíně v Bratislavě, ale byl napaden sórošovskou soldateskou, která okupovala Slavín jen pro účely podpory banderovců, neonacistů z Kyjeva a vyvolávačů nacistických hesel Slava Ukraini. Slovenská iniciativa Mír Ukrajině vybrala peníze a uspořádala na bratislavském Slavíně maraton čtení jmen obětí tzv. "rašismu", čili ruského fašismu.

Celý incident spočíval v tom, že jistý muž chtěl tělem zabránit Harabinovi v přístupu k památníku, přičemž policie tomuto protiprávnímu jednání podle paragrafu o omezování osobní svobody nečinně přihlížela a podnět na prošetření nečinnosti policie již byl podle našich informací podán.

Bránění tělem někomu v chůzi nebo ve výkonu občanských práv je omylem považováno za beztrestné, ale to je omyl. I když máte ruce za zády a jenom někomu bráníte v cestě za určeným cílem, dopouštíte se nejen omezování osobní svobody, ale i poškozování cizích práv, v tomto případě práva na výkon občanské návštěvy veřejně přístupného památníku ve významný den, což dokazovaly květiny, nesené k památníku. Další video deníku SME dokonce zachycuje, že jedna z aktivistek se dokonce pokusila Harabinovi ukrást položené květiny u památníku. To ještě nebylo to nejhorší.

Ve Varšavě banderovci napadli přímo ruského velvyslance Sergeje Andrejeva při pietním aktu na hřbitově sovětských vojáků a polili ho červenou barvou. Neuvěřitelný útok polská policie rovněž ignorovala.

Tyto projevy nacifikace a fašizace se postupně zesilují spolu s tím, jak ve společnosti zesiluje agresivita podněcovaná médii vůči komukoliv, kdo má jiný názor na konflikt na Ukrajině. Jak sami vidíte, agresivita liberálních neonacistických bojůvek se postupně zesiluje s tím, jak nacistický režim na Ukrajině ztrácí půdu pod nohama a více a více banderovců prchá z Donbasu, bohužel ale ne domů, nýbrž do Evropy, do Česka, na Slovensko, do Polska, kde tento svůj banderismus budou zesilovat, kultivovat a rozšiřovat. Začne to jako vždy za pomoci neziskovek, které jsou štědře dotovány vládami z našich daní.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!