Exkluzivní záběry útoku ukrajinského dronu na Senátní palác v Kremlu

04.05.2023

Svědek natočil exkluzivní záběry útoku ukrajinského dronu na Senátní palác v Kremlu zrovna ve chvíli, kdy na kopuli paláce lezli dva neidentifikovaní muži!

Dron odpálil výbušninu několik metrů za stožárem s prezidentskou vlajkou, podle všeho ji chtěl zapálit! Nakonec začala hořet jen střešní krytina. Ukrajinský útok na Kreml potvrzuje tezi ruské rozvědky o plánu Pentagonu na transformaci ukrajinské války z otevřeného konfliktu, na který Kyjev už nemá peníze a ani vojáky, do podoby partyzánské války a terorismu!

Ruská zahraniční rozvědka (SVR) pod vedením Sergeje Naryškina varovala Kreml, že Pentagon hodlá změnit angažmá Ukrajiny ve své proxy válce proti Rusku a chystá se změna válečného zapojení ukrajinské armády, která už bez peněz a dostatku vojáků nemá kapacity na vedení otevřené války na válčišti a bitevním poli.

Právě v noci z úterý na středu došlo v Moskvě k dosud nejodvážnějšímu útoku ukrajinského dronu, a to přímo na Senátní palác v Kremlu, na jehož vrcholu vlaje standarta ruského prezidenta.

Video 2x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-svedek-natocil-exkluzivni-zabery-utoku-ukrajinskeho-dronu-na-senatni-palac-v-kremlu-zrovna-ve-chvili-kdy-na-kopuli-palace-lezli-dva-neidentifikovani-muzi-dron-odpalil-vybusninu/

Americkým sponzorům začalo docházet, že porážka Ruska, kterou měly zařídit sankce, se konat nebude a ani Ukrajinci nemají potenciál a sílu vyvolat na bojišti kolaps ruské vlády v Kremlu, což bylo a je hlavním cílem USA v této vyprovokované válce na Ukrajině. Ukrajina neměla nikdy mít za úkol Rusko porazit, a pokud si to někdo myslí, tak je neskutečně naivní. Ukrajina měla jediný úkol, a to zatáhnout ruského medvěda do války na svém území, což se Kyjevu nakonec povedlo. Neplněním Minských protokolů, přijímáním zákonů proti ruskému jazyku na Ukrajině a snahou o získání jaderných zbraní se Kyjevu povedlo přesvědčit Kreml o své nebezpečnosti pro Rusko a Moskva provedla invazi.

Tím došlo k naplnění amerických cílů na Ukrajině. Bylo možné v tom okamžiku odříznout celou Evropskou unii od Ruska, a to úplně ve všem, nejen v oblasti energií, ale i v oblasti bankovního sektoru a bylo rovněž možno přijmout a vrhnout na Rusko úplně všechny myslitelné a nemyslitelné sankce, které měly položit ruskou ekonomiku v těch úplně nejzákladnějších oblastech občanského života. Regály ruských obchodů měly být znovu prázdné jako v letech 1990 a 1991 těsně před rozpadem Sovětského svazu.

Naryškin několik týdnů dopředu varoval Kreml, že Ukrajina chystá změnu válečného angažmá na asymetrickou válku, vedenou napůl jako partyzáni a napůl jako teroristé

Ekonomika Ruska se měla zhroutit, Rusové měli vyjít do ulic a v obrovských masových nepokojích mělo dojít k vynucení rezignace Vladimira Putina, anebo k jeho násilnému sesazení. Takový byl plán kolektivistů na Západě. Jenže plány jsou jedna věc a realita je věc druhá. Nic z toho se nerealizovalo. Naopak, Čína se začala sbližovat s Ruskem v plánu na odchod od amerického dolaru. A proti tomu nedokáže zabránit ani deset ukrajinských ofenzív, ani sebevíce západních tanků a stíhaček dodaných Kyjevu, protože to je proces, který proxy válkou na Ukrajině nejde zastavit. Jinými slovy, Ukrajina splnila svoji úlohu pouze tím, že zatáhla Rusko do války na svém území, v čemž vydatně pomáhaly západní vlády. Jenže to je maximum, co bylo možné realizovat s pomocí Ukrajiny.

Sergej Naryškin, ředitel ruského zahraničního zpravodajství (SVR)
Sergej Naryškin, ředitel ruského zahraničního zpravodajství (SVR)

Samotná Ukrajina spadá do sféry nezadatelného vlivu Ruska a to tak zůstane i po válce. Jenže Rusko nepadne, nepadne ani vláda Vladimira Putina, protože sankce na Rusko nezafungovaly a ani vlekoucí se válka na Ukrajině v Rusku nespokojenost v nějakém markantním měřítku nevyvolává. Proto se největší sponzor Kyjeva rozhodl ke změně taktiky. Již před časem o tom informoval Sergej Naryškin, ředitel ruské zahraniční rozvědky (SVR) z informací získaných z Pentagonu, že Bílý dům si již nepřeje otevřenou válku na Ukrajině proti Rusku a nově tlačí na Kyjev, aby přistoupil na myšlenku asymetrické války.

Ta by měla spočívat v tom, že Ukrajina, která ekonomicky a personálně již nemá zdroje na vedení otevřených bojů proti ruské armádě, uzavře s Ruskem dočasné příměří, přičemž boj začne být veden uvnitř Ruska formou sabotáží, partyzánského odboje za pomoci vnitřních ruských sil nepřátelských Kremlu (skupiny, jako Západem podporovaná a v Rusku nelegální ruská osvobozenecká armáda, jdoucí ve šlépějích generála Vlasova) a rovněž za pomoci státem financovaného terorismu. Právě takovým útokem byl nálet ukrajinského dronu na Senátní palác uvnitř Kremlu.

Dron s výbušninou byl podle prvních informací vypuštěn z Moskevské oblasti, zřejmě z okraje Moskvy

Malý dron zatím neurčeného typu, který samozřejmě nemohl letět z ukrajinského území, ale byl vypuštěn sabotéry někde v Moskvě, pravděpodobně na okraji metropole, měl podle prvních informací naší redakce za úkol zapálit prezidentskou vlajku na kopuli Senátního paláce. Operátor dronu to ale nenačasoval úplně přesně, nebo došlo k lehkému zpoždění zápalu roznětky, ale dron odpálil výbušninu se zápalnou směsí až několik metrů za stožárem s vlajkou, takže vlajku se nepodařilo zapálit a místo toho začala hořet jen krytina střechy kopule.

Kyjev chtěl natočit podle všeho propagandistické záběry hořící ruské vlajky nad Kremlem, což by pro účely ukrajinské propagandy bylo opravdu působivé, uvážíme-li načasování, kdy už za pár dnů (9. května) má proběhnout hned vedle na Rudém náměstí vojenská přehlídka ke Dni vítězství.

Ruské sociální sítě jsou ve varu a chtějí hlavu toho, kdo je zodpovědný za PVO ochranu Kremlu

Během několika málo dnů je to už několikátý sabotérský útok Ukrajinců v hloubi Ruska, což se po celou dobu války dosud nedělo. Jde o zjevnou změnu taktiky Kyjeva, který nechce přijít o americké peníze a musí tak přání Bílého domu vyhovět. Ukrajina prostě míří k příměří, bez ohledu na řeči o ofenzívách, tento útok potvrzuje slova Sergeje Naryškina, že Ukrajina se rozhodla pro změnu svého angažmá ve válce proti Rusku.

Už ne velkolepé úspěchy na otevřeném bojišti, které se dosahují velmi těžko za obrovské peníze a cenu obrovských ztrát, ale za málo peněz hodně muziky, škození Rusku zevnitř, s malými náklady, ale s velkým mediálním úspěchem a s obrovskou fackou ruské armádě, která je tímto vykreslena jako naprosto neschopná, že nedokáže ochránit ani sídlo ruského prezidenta.

Kopule Senátního paláce v Kremlu se standartou prezidenta RF
Kopule Senátního paláce v Kremlu se standartou prezidenta RF

Na sociálních sítích se už šíří křik na ruské generály, hledá se už viník, kdo je zodpovědný za PVO obranu Moskvy a jmenovitě Kremlu, což jsou dvě různé věci. Ochranu Kremlu má na starosti přímo Bezpečnostní služba Kremlu, která spadá pod prezidenta, zatímco PVO ochranu Moskvy jako města má na starosti 1. Gardový PVO raketový pluk, který chrání Moskvu. Kyjev navíc ve středu publikoval mapu svých dosavadních útoků na ruské vnitrozemí provedené bezpilotními drony.

Ukrajinci publikovaná mapa útoků jejich dronů uvnitř Ruska
Ukrajinci publikovaná mapa útoků jejich dronů uvnitř Ruska

Rusové rovněž na sociálních sítích kritizují mlžení Kremlu, že oba drony (nebyl prý jeden, ale byly rovnou dva) byly sestřeleny a nezpůsobily škody. Jak ale dokazuje uniklé video, minimálně v jednom případě to není pravda, jeden z těch dronů úspěšně doletěl až nad střechu dominanty Kremlu a odpálil zápalnou výbušninu. Kreml označil útok za terorismus a vyhradil si právo na tvrdou odvetu Kyjevu.

Dá se očekávat, že dnešní noc ze středy na čtvrtek bude v Kyjevě rušná a možná právě proto herec v roli prezidenta oznámil, že si prodlouží pobyt ve Finsku, kam přijel na setkání představitelů severských zemí. Nakonec ale rozhodnutí opět změnil a odcestoval do Holandska do Haagu. Chce se prý osobně setkat s "nezávislými" soudci Mezinárodního trestního soudu (ICC), který vydal zatykač na Vladimira Putina.

Zelenský překvapivě navštívil Finsko a neplánovaně oznámil, že se ve středu večer na Ukrajinu nevrátí

Ano, Volodymyr Zelenský po útoku na Kreml překvapivě prohlásil, že se ve středu nevrátí do Kyjeva, že si zahraniční pobyt v zemích EU prodlouží. Hádejte, co je asi důvodem odložení návratu na Ukrajinu? Obavy z ruské odvety na Kyjev! Situace s útokem na Kreml je o to bizarnější, že svědecké video natočené člověkem z horního patra protější budovy nákupního centra na Rudém náměstí zachytilo nálet dronu právě ve chvíli, kdy po požárním schodišti na střeše kopule Senátního paláce lezli dva muži.

Finská televize oznámila, že Zelenský si návštěvu Finska neplánovaně prodlouží, do Kyjeva se tak dnes ve středu večer nevrátí
Finská televize oznámila, že Zelenský si návštěvu Finska neplánovaně prodlouží, do Kyjeva se tak dnes ve středu večer nevrátí

Byli oblečeni v něčem, co vypadalo jako bílé a v noci jasně viditelné kombinézy, podobné zimnímu maskování. Mohlo jít o servisní techniky, kteří připravují Kreml k slavnostnímu osvětlení ke Dni vítězství. Pokud by ale dron přiletěl o 20 nebo 30 sekund později, exploze z dronu je mohla oba dva zranit nebo dokonce zabít, pokud by je tlaková vlna shodila ze schodiště.

Dmitrij Medveděv: Nezbývá nic jiného než fyzická likvidace Zelenského a jeho kliky

Na ruských sociálních sítích se už rozjela konspirace, že jde o false flag, kdy dron měl zabít dva techniky na střeše a hořící vlajka by symbolizovala teroristický útok na Rusko ze strany Ukrajiny. Těmto dohadům přispívá bohužel i nejednoznačnost oficiálních informací, které mluvily nejprve o sestřelu obou dronů, poté se verze změnila, že trosky jednoho ze sestřelených dronů dopadly na střechu v Kremlu a zapálily ji. 

Na útok již reagoval i Dmitrij Medveděv, který otevřeně naznačil možnost fyzické likvidace Zelenského. Uvedl: "Po dnešním teroristickém útoku nezbývá jiná možnost, než fyzické odstranění Zelenského a jeho kliky. Není ani třeba, aby podepsal akt bezpodmínečné kapitulace. Jak víme, nepodepsal ji ani Hitler. Vždycky se najde nějaký nástupce, jako byl dosazený prezident-admirál Dönitz."

Svědecké video dokazuje, že moskevský gardový pluk minimálně jeden dron nesestřelil vůbec, a to ten, který téměř trefil stožár s prezidentskou vlajkou Vladimira Putina. Moskva již zareagovala vyhlášením zákazu veškerého provozu dronů nad městem, s výjimkou registrovaných dronů. Přitom provoz dronů nad Kremlem je zakázán už řadu let, platil ale pouze pro samotný Kreml a nejbližší okolí, nikoliv pro celou Moskvu.

Příště by dron mohl nad Kremlem odpálit špinavou radiační bombu a zamořit tím Kreml radiací, varují odborníci v ruských médiích

V Rusku se už na sociálních sítích od rána řeší, jak je možné, že dron doletěl až nad Kreml? Doletěl by až k Putinovi do ložnice bez povšimnutí PVO? Ten podle informací v té době v Kremlu vůbec nebyl, nacházel se v pracovní rezidenci na okraji Moskvy, ale představte si situaci, že by dron nesl špinavou jadernou bombu, prostě konvenční bombu naplněnou radioaktivním materiálem a izotopy těžkých kovů. Celý Kreml by musel být evakuován na mnoho let, a to kvůli radiaci, podle velikosti nálože by došlo k zamoření celého okolí, centra Moskvy. To by vyvolalo paniku a nepokoje. Začal by narůstat odpor proti Vladimiru Putinovi, že není schopen ochránit už ani Moskvany před ukrajinskými útoky.

Cedule se zákazem provozu dronů v blízkosti Kremlu
Cedule se zákazem provozu dronů v blízkosti Kremlu

Tyto průniky dronů přitom nelze nikdy úplně vyloučit, protože protivzdušná obranu pracuje s určitou limitací výšky radarového louče od země kvůli interferencím, a když dron letí nízko, nad střechami, tak prostě jej nejde zaměřit. Představte si, jestli dojde k podobnému útoku dronu příští úterý během vojenské přehlídky na Rudém náměstí a dron shodí bombu nebo vletí do šiků pochodujících vojáků na přehlídce a několik jich zabije.

Nebo dron vletí na tribunu s hosty. Rusko by to sice označilo znovu za terorismus, ale fakticky by to znamenalo, že Moskva nedokáže ochránit před partyzánskými a sabotážními drony vůbec nic, ani Kreml, ani přehlídku vojáků. Pro Kyjev by to bylo potvrzení, že tato taktika funguje. Rusko nelze porazit na frontě, ale lze jej bezpečnostně rozkládat těmito útoky zevnitř. Exploze dronů v Moskvě, na náhodných místech, teror proti obyvatelstvu a postupný nárůst strachu a nárůst nespokojenosti Rusů s Vladimirem Putinem. 


Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!