Gemmoterapie - borovice, bříza

11.05.2020

Borovice

V gemmoterapii se používají především pupeny borovice lesní, také extrakt z pupenů borovice kleč. Oba druhy borovice regenerují kosti a chrupavku, zvláště tedy pomáhá lidem v důchodovém věku. Léčí také revmatoidní artritidu.

- S úspěchem se používá při problémech s kostmi a klouby. Borovice pomáhá regenerovat kosti, chrupavky a tvrdé tkáně. Zlepšuje funkci velkých kloubů, což ocení především senioři

- Pomáhá při revmatoidní artritidě.

- Pupeny borovice se také využívají při respiračních onemocněních, neboť mají dobré účinky na dýchací soustavu.

Bříza

Bříza bělokorá je díky svým úžasným vlastnostem používána dávno, ve 12. st. ji používala k léčení vředů sv. Hildegarda. Míza břízy je považována za "elixír života". Extrakt z pupenů je základním drenážním prostředkem, čistí organismus, působí na zánět slinivky, funkci sleziny a zánětlivá onemocnění ledvin (bílkovina v moči). Extrakt z jehněd harmonizuje funkci štítné žlázy a hormonů.

- Míza se používá jako drenážní prostředek při chronickém revmatismu a potížích s ledvinami. Společně s pupeny černého rybízu má silnější léčebné účinky a používá se při léčbě kaménků v ledvinách a močovém měchýři.

- Má silné močopudné účinky, používá se při snížené činnosti ledvin, zánětu ledvin a při albuminurii a urikémii, což vede také k podpoře činnosti myokardu.

- Dokáže léčit nadledvinky a depresivní stavy.

- Má léčebné účinky při bolestech kloubů, zad, zánětech pohybového aparátu, kostí a při celkové ztuhlosti. Používá se při léčbě akutního kloubního revmatismu, artrózy, dny.

- Je účinná při problémech s nadváhou, léčí poruchy metabolismu.

- Používá se při regeneraci kostí, při osteoporóze. Je vhodná pro děti s opožděným růstem; dodává minerály, používá se při léčbě křivice.

- Využívá se při léčbě růže, a při fibromatóze prstů.

- Stimuluje slezinu a slinivku, využívá se při chorobách obou těchto orgánů.

- S úspěchem se používá u vrozené kardiomyopatie, rozpouští cholesterol.

- Detoxikuje játra. Je účinná při léčbě zánětu jater, též u některých typů žloutenky.

- Má dobré účinky na respirační ústrojí, kde působí protizánětlivě. 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!