Gemmoterapie - habr, hloh

07.05.2020

Habr

V gemmoterapii se používají pupeny listu habru obecného. Léčí především záněty dýchacích cest, bronchitidu, regeneruje sliznici, harmonizuje jaterní činnost a snižuje krvácivost.

- Používá se zejména při léčbě horních cest dýchacích a průdušnice, při chronické bronchitidě. Dobře léčí záněty vedlejších nosních dutin, "křečovitou" rýmu, a hojí sliznice.

- Je účinný při nedostatku trombocytů, snižuje krvácivost, neboť zvyšuje počet trombocytů a příznivě upravuje jejich srážení. Pomáhá při purpuře a krvácivých stavech, způsobených léky, které zabraňují srážlivosti. (Podává se společně se svídou.)

- Pomáhá vylučovat cholesterol a je účinný při ateroskleróze.

- Stimuluje jaterní činnost, pomáhá při urémii a urikémii.

- Také se používá při léčbě bolesti kloubů (konkrétně se podává u polékové uzlovité periatritidy a chronické progresivní polyartritidy).

Hloh

V gemmoterapii se používají pupeny hlohu obecného. Léčí srdeční onemocnění, pomáhá při vysokém či nízkém tlaku, srdeční arytmii, působí jako dobrá prevence infarktu myokardu, léčí kornatění tepen. 

- Je dobrým drenážním prostředkem na srdce, léčí především srdeční onemocnění. Upravuje srdeční rytmus, nízký i vysoký tlak. Působí proti skleróze tepen, posiluje kontraktilitu myokardu, takže působí jako prevence infarktu myokardu. Užívá se po prodělaném infarktu myokardu, angině pectoris a při úzkosti v srdeční krajině.

- Působí na centrální nervový systém, je dobrý sedativní prostředek, má i antidepresivní účinky.

- Používá se při hyperfunkci štítné žlázy a klimakterických obtížích (především psychogenního původu).

- Úspěšně se používá při léčbě bulimických stavů a jakýchkoliv degenerativních chorob, vedoucích ke skleróze tkání. Léčí aterosklerózu (kornatění tepen).

- Využívá se i při dušnosti vnitřního původu. 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!