Gemmoterapie - javor, jedle

05.05.2020

Javor polní, javor klen 

V gemmoterapii se používají pupeny javoru polního (babyky), který léčí mj. nervový systém, ztrátu hybnosti, karpální tunel, ale také javoru klenu (horského), který pomáhá především při problémech se žlučníkem a zlepšuje trávení.

- Javor klen (horský) se používá při problémech se žlučníkem. Reguluje jeho funkci, brání nasycení žluči cholesterolem, a tím zpomaluje srážení žlučových usazenin ve formě krystalků a kaménků. Používá se i při léčbě kamenů močového měchýře.

- Javor polní (babyka) léčí nervový systém, může pomoci při částečných ztrátách hybnosti, při syndromu karpálního tunelu, a dalších nemocech nervového aparátu. 

- Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, takže je účinný proti ateroskleróze. Pomáhá léčit i trombózu.

- Využívá se při léčbě cukrovky (diabetu mellitu II. typu), neboť snižuje glykémii.

- Je účinný při bolestech hlavy, při závratích.

- Má antivirové a fungicidní účinky.

Jedle

V gemmoterapii se používají mladé výhonky jedle bělokoré, používá se především u dětí a mladistvých s neukončeným vývojem kosterní soustavy, při srůstu zlomenin a nachlazení.

- Pomáhá léčit onemocnění kostí, které jsou stále ve vývinu. Používá se při obtížích s růstem a metabolismem fosforu a vápníku. Pomáhá organizmu udržovat minerály a jejich rovnováhu. Ulevuje při bolestech kloubů, které jsou zapříčiněny růstem, a také při bolestech zad

- Léčí záněty kostní dřeně a osteochondritidu.

- Úspěšně se používá u štíhlých osob s dlouhými končetinami fosforečného typu a u dětí trpících rachitidou, které vyrostly příliš rychle a nepociťují hlad.

- Pomáhá při srůstu zlomenin.

- Pomáhá léčit dýchací problémy z důvodu nachlazení, astma, alergie, angíny. Má imunostimulační účinky a pomáhá bojovat s infekcemi.

- Používá se i v souvislosti s krví, neboť stimuluje vznik erytrocytů pomocí stimulace kostní dřeně.

- Je také účinný při potížích se zubním kazem.


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!