Gemmoterapie - kalina, kaštan jedlý

02.05.2020

Kalina tušalaj

V gemmoterapii se používají pupeny kaliny tušalaje. Pomáhá především při léčbě alergií, astmatu, ekzémů, zánětu prudušek, rozedmy plic a štítné žlázy.

- Používá se především při léčbě chronických alergií, jejichž následkem je astma, senná rýma a ekzémy (včetně ekzémů v zánětlivém stádiu).

- Využívá se jako drenážní prostředek plic a tlumí plicní neurovegetativní systém, tedy i dušnost, křeče průdušek. Používá se také při léčbě bronchitidy a křečovité rýmy.

- V kombinaci s černým rybízem se používá při akutní fázi rozedmy plic a senné rýmy. Společně s rozmarýnem se podává během chronické fáze. 

- Má také regulační vliv na štítnou žlázu, pomáhá při její hyperfunkci. Dále se využívá při léčbě progresivní chronické polyartritidy a uzlíkové periartritidy.

Kaštan jedlý

V gemmoterapii se používají pupeny kaštanu jedlého. Má výborné účinky především na oběhový, žilní a lymfatický systém.

- Má dobré léčivé účinky především v oblasti oběhového systému.

- Je to dobrý drenážní prostředek žilního systému, zlepšuje cévní cirkulaci. Pomáhá při křečových žilách a městnání krve obecně, bércových vředech (vstřebává je, eliminuje erytém kolem vředu).

- Je účinný při autointoxikaci organismu a křečových projevech.

- Vzhledem k výborným účinkům na lymfatický systém pomáhá odstraňovat otoky, celulitidu a pocity tíže, zlepšuje cirkulaci lymfy a čistí ji.

- Příznivě ovlivňuje trávení, které může být zhoršené vlivem autointoxikace.

- Má dobré účinky i na játra, podporuje jejich funkci. 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!