Gemmoterapie - lichořeřišnice, lípa, líska

16.04.2020

Lichořeřišnice

V gemmoterapii se používají pupeny lichořeřišnice větší. Léčí záněty žaludku, močových cest, dýchacího ústrojí, má výborné antibiotické a detoxikační účinky. 

- Gemmoterapeutikum z lichořeřišnice větší je výborným a velmi často používaným prostředkem při zánětech, především jde o záněty močových cest. Nejsilněji působí při zánětech žaludku, v urogenitální oblasti a oblasti dýchacích cest.

- Má silné antibiotické, antibakteriální a detoxikační účinky, působí dobře například při onemocněních, způsobených stafylokokem nebo streptokokem, salmonelou, E coli. 

Lípa

V gemmoterapii se používají pupeny lípy stříbrné, lze ji nahradit i jinými, u nás běžnějšími druhy, a to lípou velkolistou a lípou malolistou. Působí především jako uklidňující prostředek při depresích, úzkosti a pomáhá při nevolnosti z cestování (kinetóze).

- Používá se jako skvělý uklidňující prostředek. Je doporučována jako anxiolytikum, tedy při neurózách, úzkosti a psychickém napětí.

- Funguje u všech typů nespavosti, především u dětí.

- Působí proti křečím, bušení srdce a při brániční kýle.

- Pomáhá detoxikovat organismus, odbourávat cholesterol a kyselinu močovou, čehož se využívá při dně.

- Působí při chronických zánětech, jako je žaludeční katar a spazmodická kolitida.

- Je účinná také při kinetózách.

- Tlumí svědění.

- Napomáhá hubnutí.

Líska

V gemmoterapii se používají pupeny lísky obecné. Extrakt z pupenů lísky se úspěšně kombinuje s dalšími gemmoterapeutiky (např. svída, olše, habr, hloh, buk, růže, jilm), jelikož zesiluje jejich účinky. Má jedno z nejširších použití ze všech gemmopreparátů, působí především na plíce.

- Má velké využití v oblasti kardiovaskulárního systému a plic. Působí antiskleroticky a má drenážní účinky na plíce. Pomáhá u fibróz v oblasti plic a srdce. Účinkuje u váznutí krevního oběhu plic, bronchitidy, plicního emfyzému a astmatu spojeného s rozedmou.

- Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, působí proti kornatění tepen, pomáhá pacientům s nízkým krevním tlakem, snižuje srážlivost krve a tím pomáhá při trombózách.

- Působí při odumírání tkáně v končetinách, tedy pomáhá předcházet vzniku sněti. Léčí záněty tepen (především v oblasti dolních končetin). Pomáhá vstřebávat otoky dolních končetin, což je zapříčiněno účinkem tohoto preparátu na ledviny.

- Pomáhá při chudokrevnosti z nedostatku chromu, která vychází z problémů trávicího ústrojí a jater. Pomáhá syntéze erytrocytů v kostní dřeni.

- Dobře působí na játra. Pomáhá léčit jaterní steatózu, a dále také cirhózu (vzniklou následkem alkoholismu).

- Zklidňuje také nervovou soustavu, pomáhá obnovit rovnováhu v případě depresí, psychické lability a při poruchách trávení


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!