Gemmoterapie - maliník, olivovník

29.03.2020

Maliník

V gemmoterapii se používají pupeny maliníku obecného. Má blahodárné účinky především na ženský hormonální systém, a také na nervovou soustavu.

- Velmi dobře působí na ženský hormonální systém. Má účinky, které jsou podobné ženským hormonům, upravuje a reguluje produkci hormonů vaječníků. Obsahuje fytoestrogeny, které regulují nepravidelnou menstruaci, tlumí problémy spojené s menopauzou. Může pomoci i s poševními záněty. Pomáhá při cystách prsů a vaječníků.

- Používá se při silné či bolestivé menstruaci, metrorhagii a nedostatečné činnosti pohlavních žláz během dospívání. Brání vazivovatění vaječníků a křečím v děloze. Pomáhá snižovat nadměrné ochlupení. V těchto indikacích se doporučuje kombinace s kontryhelem.

- V kombinaci s černým rybízem pomáhá léčit gynekologické cysty.

- Dále je účinný při alergiích, fibroskleróze a ateroskleróze.

- Používá se i při léčbě nervové soustavy, kde zabraňuje křečím a má uvolňující účinky. Je účinný při psychické labilitě, endokrinopatii a pomáhá léčit mnohé chronické záněty (např. enterokolitidu).

Olivovník

V gemmoterapii se používají mladé výhonky olivovníku evropského. Léčí především nervový systém a oběhovou soustavu, zlepšuje činnost mozku, ředí krev, zvyšuje krevní tlak, má účinky na játra a ledviny, atd.

- Olivovník se používá především v oblasti nervové a oběhové soustavy. Využívá se při léčbě mozkové sklerózy a zlepšuje činnost mozku u starších osob.

- Pomáhá v případě fobických a obsedantních neuróz.

- Doporučuje se při ateroskleróze, snižuje cholesterol a vyrovnává množství lipidů v krvi obecně. Ředí příliš hustou krev a pomáhá v případě trombóz.

- Snižuje glykémii, čehož se využívá u cukrovky (II. typu).

- Zvyšuje krevní tlak, ale nevyvolává vazokonstrikci.

- Zlepšuje funkci jater a činnost ledvin.


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!