Gemmoterapie - sekvoj, svída

26.12.2019

Sekvoj (sekvojovec obrovský)

V gemmoterapii se používají mladé výhonky sekvojovce obrovského. Gemmoterapeutický extrakt z mladých čerstvých výhonků má výjimečnou biologickou aktivitu.

- Pomáhá při léčbě osteoporózy (obzvlášť dobré pro ženy). Zpevňuje kosti pomocí zlepšené mineralizace a vitality kostních trámců. Používá se u geriatrických pacientů. Kromě osteoporózy je účinný i při léčbě artrózy, nejlépe v kombinaci s ostružiníkem a maliníkem.

- Je také dobrým drenážním prostředkem jater.

- Zvyšuje aktivitu mozku, a to především u starších pacientů. Pomáhá zlepšovat intelekt a vyživovat mozek.

- V kombinaci s černým rybízem a maliníkem se využívá při léčbě stařeckého adenomu prostaty, zánětu prostaty a prostatitismu.

- Pomáhá celkově udržovat mladost organismu a funguje jako sexuální tonikum u mužů. Harmonizuje spermatogenezi a stimuluje imunitu. 

Svída krvavá

V gemmoterapii se používají pupeny svídy krvavé. Používá se především u onemocnění oběhového systému, a na snížení zvýšené funkce štítné žlázy. 

- Má protisrážlivé účinky, takže především léčí potíže s oběhovým systémem. Je drenážním prostředkem srdce a tepen. Pomáhá při nedostatečné činnosti a zánětech věnčitých tepen, a při onemocnění srdce u starších lidí. Funguje jako preventivní prostředek proti infarktu myokardu

- V rámci zánětů tepen pomáhá u dolních končetin a při zánětech, vzniklých u kuřáků. U kuřáků se doporučuje dělat preventivní kúry svídou. Tonizující účinky na tepny jsou důsledkem antisklerotických vlastností. Využívá se při léčbě trombóz a jako antisklerotikum.

- Má také protisrážlivé účinky. Léčí otoky skrze působení na slezinu, stimuluje kostní dřeň a pomáhá při nefróze ledvin.

- Je nejdůležitějším gemmoterapeutikem na snížení zvýšené funkce štítné žlázy, dále léčí strumu a poruchy funkce endokrinních žláz.

- Má stimulační účinky na jaterní Kupfferovy buňky.

- Pomáhá také preventivně i léčebně při nekrózách tkání (jako je např. diabetická noha). 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!