Heslo “Sláva Ukrajině!” se mění na “Salva Ukrajině

30.04.2024

Heslo "Sláva Ukrajině!" se proměňuje na "Salva Ukrajině!" a starosta Kyjeva už vede pro německé médium divné řeči, že do pár měsíců už nemusí Ukrajina existovat! Korupce prý rozežírá zemi zevnitř a Alexander Lukašenko varoval Západ, že pokud nepodepíše mír s Ruskem, tak Putin zvítězí! Kuleba už varoval, že nový americký balík pomoci na porážku Ruska nestačí!

Starosta Kyjeva dal o sobě znovu vědět a tentokrát už nepokrytě zaútočil na Volodymyra Zelenského. Vitalij Kličko ho obvinil, že jeho vláda nedělá dost proti bezmezné korupci na Ukrajině, která se týká právě i mobilizačního zákona, kdy státní úředníci přidělují pofiderní zakázky ukrajinským firmám, aby jejich zaměstnanci měli výjimku z mobilizace.

Video 2x na tomto odkazu:

https://aeronet.news/heslo-slava-ukrajine-se-promenuje-na-salva-ukrajine-a-starosta-kyjeva-uz-vede-pro-nemecke-medium-divne-reci-ze-do-par-mesicu-uz-nemusi-ukrajina-existovat-korupce-pry-rozezira-zemi-zevnitr/

Ukrajinské firmy se státními zakázkami totiž mají výjimku z mobilizace, protože podle zákona jde o subjekty, které se podílí na chodu infrastruktury státu. Díky korupci se to ale zneužívá, kdy firmy se státní zakázkou najímají do pracovního poměru lidi, kteří se chtějí vyhnout mobilizaci. Nebo třeba firma, která likviduje nemocniční odpad, tzv. biohazard materiál. Na Ukrajině se vyrojily tisíce firem, které najednou mají zakázky s nemocnicemi na likvidaci biologického materiálu, a tak zaměstnanci těchto firem mají opět výjimku z mobilizace.

Korupce tak doslova sabotuje mobilizační úsilí na Ukrajině a redaktor německého média Funke Mediengruppe Jan Jessen se tedy ptal Klička, jestli se Zelenským o korupci mluvil, ale Kličko uvedl, že od vypuknutí války se nesetkal se Zelenským, protože má asi jinou práci. Na dotaz redaktora, jestli uvažuje o kandidatuře na prezidenta prohlásil, že mluvit o této věci je předčasné a není to na místě, protože Ukrajina může během pár měsíců přestat existovat.

Takto pesimistické řeči od bojovníka Klička jsou krajně neobvyklé, protože právě on v polovině roku 2022 vyřvával, že Rusko bude poraženo a Krym i Donbas budou do konce roku 2022 navráceny Ukrajině. Teď je konec dubna 2024 a najednou Kličko místo vítězných výkřiků vede divné řeči s redaktorem německého média. S každou další salvou ruských raketových útoků na infrastrukturu Ukrajiny se heslo "Sláva Ukrajině!" proměňuje na "Salva Ukrajině!" s velmi sarkastickými přesahy.

Ukrajinci začali na frontě vyklízet své pozice a ustupují!

Mezi skeptickými Ukrajinci v Evropě se začíná šířit chmurná nálada, a to hned dvojitého rázu. Za prvé, ukrajinská armáda ustupuje po celé frontě a Rusové každý den a už bez odporu obsazují další a další vesničky na Donbasu, protože AFU vyklízí neudržitelné pozice. A za druhé, Polsko a Pobaltské země chtějí terorizovat a odstrkovat ukrajinské uprchlíky s cílem jejich vypuzení na Ukrajinu. Vrchní velitel AFU Alexander Syrský už pochopil, že teď je na řadě jeho hlava, už se nemůže schovávat za Zalužného, který byl neznámo kam odstraněn a nikdo o něm nic neví.

Dokud byl Syrský pod Zalužným, posílal ukrajinské vojáky na smrt a nutil je držet pozice do posledního muže. Tím si vysloužil přezdívku (Generál Smrt). Jenže teď už se za nadřízeného schovávat nemůže, a proto změnil taktiku. Ukrajinci teď mají rozkaz, že když nemají munici či potraviny, mohou se evakuovat a ustoupit ze svých pozic. To je potom vidět na postupu ruských vojsk, které každý den obsazují Ukrajinci opuštěné vesničky a usedlosti.

Alexander Syrský, vrchní velitel AFU
Alexander Syrský, vrchní velitel AFU

Zatím se nedá hovořit o zhroucení fronty, ale je to počátek vyklízení frontových pozic, přitom Ukrajinci se snaží Rusy zpomalovat, pokud to jde. Ruští analytici přišli s poměrně střízlivou teorií, že jde o vynucenou taktiku, kdy ústup AFU se zastaví uvnitř velkých opevněných měst na Donbasu, tedy ve Slavjansku, v Kramatorsku a v Kupjansku. Tato města jsou silně opevněná a Syrský podle všeho bude chtít vytvořit městskou obranu v očekávání, že v průběhu léta již budou ukrajinské jednotky mít dostatek munice na obranu měst.

Nedostatek vojáků bude přetrvávat, ale těch není tolik potřeba při obraně měst. Je to riskantní krok, protože bude hrozit obklíčení měst a v podstatě "stalingradizace" bojových úloh. Kolektivní Západ nedovolí Ukrajině kapitulovat, dokud bude nějaký Ukrajinec stát na nohách a bude moci bojovat. O budoucnosti Ukrajiny se bude počátkem června rozhodovat v Bruselu, protože proběhnou Evropské volby. A podle toho se bude odvíjet další osud Ukrajiny.

VIDEO: Lukašenko varoval Západ, že Putin vyhraje, pokud s ním kolektivisté neuzavřou mír

Nejlépe to řekl Alexander Lukašenko, který prohlásil, že kolektivisté na Západě pořád varují před vítězstvím Ruska ve válce, ale podle Lukašenka to má jednoduché řešení. Pokud se Západ nedohodne s Ruskem na míru na Ukrajině, tak Putin v té válce prostě zvítězí. Dohoda na míru by vedla k tzv. korejskému a rovněž ke kyperskému scénáři, tedy k zastavení bojů a k rozdělení země. Na víc v podstatě Ukrajina dnes nemá kapacitu, a nejen Ukrajina, ale hlavně ani Západ. Maximem možného pro Západ je aplikace korejsko-kyperského scénáře na Ukrajině, a to na základě dohod mezi Západem a Ruskem.

Aby to mohlo fungovat a Rusko souhlasilo se zastavením postupu svých vojsk, musela by Ukrajina vyhlásit neutralitu a zavázat se k denacifikaci Ukrajiny a ke zrušení balíčků protiruských zákonů na zákaz ruštiny na školách, na úřadech, v obchodním styku, v médiích a v tisku, které byly na Ukrajině přijaty mezi lety 2014 až 2021. Vzhledem k tomu, že Ukrajina byla za 8 let od roku 2014 neuvěřitelně banderizována a zfašizována, je naprosto vyloučeno, že by k tomuto Ukrajina přistoupila o své vůli.

Ukrajina tak bude nucena přijmout mír pouze pod nátlakem Západu výměnou za vstup Ukrajiny do EU. Dokud Západ nebude požadovat mír, Ukrajina nebude chtít mír. To je ten hlavní mechanismus. A zatlačit na Kyjev bude muset Brusel a kolektivní Západ, pokud bude chtít Ukrajinu zachránit v nějaké menší podobě na základě dohody o zastavení bojů podle korejsko-kyperského scénáře.

Na Ukrajině se válčí za záchranu petrodolaru a starého světového řádu

Za jiných okolností by k tomu už dávno došlo, ale Kolektivní Západ (KoZa) na Ukrajině bojuje za zachování petrodolaru a systému Pax Americana. A pokud dojde k jednání s Ruskem a k vyhlášení příměří a k rozdělení Ukrajiny, bude to nejen triumf pro Moskvu, ale bude to signál pro zhruba 150 zemí světa, které uvidí, že 45 zemí Kolektivního Západu nebylo schopno sankcemi a ani zbraněmi porazit Rusko na Ukrajině. A to povede k demisi úlohy kolektivního Západu v celém globálním světě. A tohoto se kolektivisté děsí, že přesně tento signál by byl vyslán v případě, kdy Západ by přistoupil na model rozdělení Ukrajiny a na model neutrality Ukrajiny. Náplastí na bolest by bylo přijetí Ukrajiny do EU, ale to způsobí EU více problémů než užitku.

Jean-Claude Juncker, Petro Porošenko a Donald Tusk. Ukrajině je členství v EU slibováno už od roku 2014 pořád dokola, v pravidelných intervalech
Jean-Claude Juncker, Petro Porošenko a Donald Tusk. Ukrajině je členství v EU slibováno už od roku 2014 pořád dokola, v pravidelných intervalech

Stačí se podívat na řev polských zemědělců, kteří se děsí vstupu Ukrajiny na potravinářský trh v Evropě. Podle mého názoru bude KoZa chtít na Ukrajině pokračovat v boji, a to do posledního Ukrajince, i kdyby na té frontě měli bojovat invalidé a mentálně postižení vojáci. A to povede pouze k další destrukci a k dalšímu obsazování Ukrajiny ruskými vojsky. Dmytro Kuleba, ukrajinský ministr zahraničí už rovněž prohlásil, že ten balík 61-miliardové pomoci z USA nezajistí výhru proti Rusku. Jeden balík to prý nezajistí. Zajistí to prý pouze sjednocená fronta Ukrajiny a všech jejích partnerů.

Ukrajinský ministr zahraničí kritizuje Západ, že ve zbrojení v porovnání s Ruskem silně zaostává

Kuleba také vyzval Západ, aby po vzoru Ukrajiny zvýšil zbrojní výrobu, protože Rusko v současnosti podle něho vyrábí přibližně desetkrát více zbraní, než kolik jich má Kyjev k dispozici v protivzdušné obraně. "Když vidím, čeho dosáhlo Rusko při budování své obranné průmyslové základny za dva roky války a čeho dosáhl Západ, myslím, že je něco špatně na straně Západu. Západ si musí uvědomit, že éra míru v Evropě skončila," dodal ukrajinský ministr. Panečku, taková slova o Rusku od Kuleby v roce 2024, po více jak 2 letech protiruských sankcí.

Dmytro Kuleba, ministr zahraničí Ukrajiny
Dmytro Kuleba, ministr zahraničí Ukrajiny

Realita války v Evropě je drsná. Pokud kolektivisté nebudou chtít, aby Ukrajina padla na frontě, budou muset Ukrajině přispět vším, a to hlavně svými vojáky. Ukrajina to zatím lepí na frontě povoláváním mužů nad 50 let věku, alkoholiků a nemocných osob, mentálně postižených kluků s Downovým syndromem, ale to stačí pouze na zpomalování postupu ruských vojsk. Čím déle se bude válka na Ukrajině prodlužovat, tím menší podpora v Evropě bude mezi lidmi. Postupně se to začne projevovat ve volbách v zemích EU. Ukrajina tak riskuje, že když se nedohodne na míru dnes a hodně rychle, opravdu přestane existovat. To není nadsázka a od Klička rozhodně nejde o přehánění. Je to ryze drsný popis ukrajinské reality a jedné z variant ne příliš vzdálené budoucnosti.

Zdroj: aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!