Konflikt USA-RF: důsledky pro Evropu mohou být hrozné

17.01.2022

Jestli bylo někdy kritické diplomatické vyjednávání od počátku odsouzeno k záhubě, pak jsou to americko-ruské rozhovory o Ukrajině a ruských bezpečnostních zárukách, kdy se obě strany nemohou dohodnout ani na programu.

Z ruského pohledu je situace jasná: ruská strana do Ženevy "přijela s jasným stanoviskem, které obsahuje řadu prvků, které jsou srozumitelné a byly formulovány tak jasně, že odchýlit se od nich prostě není možné", řekl novinářům náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov po večeři před nedělním setkáním s náměstkyní americké ministryně zahraničí Wendy Shermanové, která vede americkou delegaci. Rjabkov odkazoval na požadavky ruského prezidenta Vladimíra Putina, adresované americkému prezidentovi Joe Bidenovi z počátku prosince ohledně ruských bezpečnostních záruk, které pak Moskva rozpracovala ve formě dvou návrhů smluv s názvem rusko-americké bezpečnostní smlouvy.

Rjabkov podotkl, že Spojené státy by se měly navrhovanými návrhy okamžitě začít zabývat, aby na schůzce obou stran našly konečné řešení. Teď, když schůzka začíná v pondělí, nevypadá to, že by USA něco takového udělaly. "Rozhovory budou obtížné," řekl Rjabkov novinářům a "myslím, že zítra nebudeme ztrácet čas".

Na otázku, zda je Rusko připraveno na kompromis, Rjabkov stručně odpověděl: "Američané by se měli připravit na kompromis." Zdá se, že jediné, co jsou USA připraveny udělat, je připomenout Rusku případné "vážné důsledky," pokud by Rusko chtělo napadnout Ukrajinu. Biden tuto hrozbu Putinovi několikrát připomínal. V předvečer setkání Rjabkov-Shermanová americký ministr zahraničí Tony Blinken pouze zopakoval hrozby Bidena. Rusku byly nabídnuty dvě cesty. "Jedna cesta je diplomacie a dialog, druhá je odstrašování a masivní důsledky pro Rusko. Tento týden se dozvíme, jakou cestou se chce prezident Putin vydat."

Lekce z historie

Zdá se, že Biden i Blinken jsou hluší, němí a slepí, pokud jde o porozumění Rusku. Rjabkov narážel na skutečnost, kterou už Rusové dali jasně najevo - pokud jde o legitimní zájmy národní bezpečnosti Ruska, nebudou žádné kompromisy. A pokud USA nedokážou pochopit, co Rusko považuje za existenční hrozbu, pak by si měli připomenout rok 1941. Rusko už nikdy nedovolí, aby se taková situace opakovala, a proč jsou rozhovory odsouzeny k neúspěchu dříve, než vůbec začnou.

Pokud jde o americké hrozby, Rusko odpovědělo: Jakýkoli pokus o uvalení sankcí na Rusko by, jak řekl Putin Bidenovi minulý měsíc, vedl k "úplnému přerušení vazeb" mezi Ruskem a zeměmi, které na nás sankce uvalí.

Nejhorším scénářem Ruska je ozbrojený konflikt s NATO.

Obecně platí, že zvítězí strana nejlépe připravená na ozbrojený konflikt. Rusko se na tuto možnost připravovalo více než rok od doby, kdy NATO začalo v blízkosti ruských hranic hromadit vojenské jednotky a techniku.

Podoba války

Jak by vypadal konflikt mezi Ruskem a NATO? Zkrátka ne jako něco, na co se NATO připravilo. V takovém konfliktu je čas přítelem NATO - čas oslabit ruskou ekonomiku sankcemi a čas umožnit NATO vybudovat dostatečnou vojenskou sílu, aby odpovídala konvenční vojenské síle Ruska.

Rusko to ví, a proto bude jakýkoli ruský krok rychlý a rozhodný.

Za prvé a především, pokud se Rusko rozhodne zakročit proti Ukrajině, učiní tak na základě dobře navrženého akčního plánu, který povede k úspěšnému rychlému zakončení.

Pokud se tak stane, tak USA, NATO, EU a G7 zavedou slíbené "sankce", jenže pokud Rusko přeruší styky se Západem, nebude se dále zabývat sankcemi.

Jakékoli přerušení vztahů mezi Ruskem a Západem bude znamenat, že ruský plyn a ropa již nepoteče k evropským zákazníkům. Všichni politici, kteří slepě následovali USA do konfrontace s Ruskem, se nyní budou muset zodpovídat svým voličům ze spáchání ekonomické sebevraždy kvůli zkorumpované Ukrajině!!!

Řešení NATO

Pokud se USA po ruské invazi na Ukrajinu pokusí rozmístit síly NATO na ruských západních hranicích, Rusko předloží Evropě hotovou věc v podobě toho, co by se pak nazývalo "ukrajinský model". Stručně řečeno, Rusko předloží stejný scénář pro Pobaltí, Polsko a dokonce i Finsko, pokud by tato země byla natolik hloupá a usilovala o členství v NATO. Rusko také nebude čekat, až budou mít USA čas vybudovat dostatečnou vojenskou sílu. Rusko nepotřebuje okupovat území NATO na delší dobu, pouze do doby, než bude zničena vojenská síla, nashromážděná v blízkosti jeho hranic. Jde o to, že NATO nebude moc udělat nic jiného, než použít jaderné zbraně, aby tomuto výsledku zabránilo.

Shermanová se v Ženevě utká s Rjabkovem a osud Evropy je v jejich rukou. Smutné je, že ona to tak nevidí. Díky Bidenovi, Blinkenovi a armádě rusofobů Shermanová věří, že se schůzky zúčastní jen proto, aby Rusku sdělila důsledky diplomatického selhání. Ohrožovat Rusko pouhými slovy.

Shermanová, Biden, Blinken a ostatní ještě nepochopili, že Rusko již zvážilo důsledky a zdá se být připraveno je přijmout.

Člověk si klade otázku, jestli to Shermanová, Biden, Blinken a ostatní promysleli dost dobře. Je pravděpodobné, že to neudělali, a důsledky pro Evropu tak mohou být hrozivé!

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!