Jak potrestat Putina? Nekoupíme ruský plyn za 6 Kč, ale za 37 Kč! 

02.06.2022

Vážně to není vlastizrada? Kdo má zisky z tohoto rozdílu? Německé firmy? Německá vláda? Je to ještě horší! V pondělí probleskla zpráva o plnění zásobníků. A za jakou cenu? Sedněte si na zadek...

Rusko plyn prodá Německu za šest či sedm korun a za plnění zásobníků na zimu dle pondělní zprávy zaplatíme za ruský, tentýž přeprodaný plyn, z Německa už dokonce za 37 korun!

(Nejsou i ty zásobníky německé?)

Neměl by se někdo, pokud zveřejněná data jsou pravdivá, přihlásit k zodpovědnosti? Neměla by už policie pracovat naplno? Zde se nejedná o žvást na internetu, co přivádí weby, jako je Seznam do extáze, ale o zhroucení České republiky!

Ještě jednou:

  • Německo nakoupí plyn za 6 korun (v přepočtu).
  • Nám ho prodá za 25 - 27 korun
  • A vláda platí za plyn do zásobníků na zimu 37 korun!

Vláda zešílela? Kdo si nechává zisk 30 korun z kubíku? Řídí naši republiku další Adolf Hitler, pokud to je pravda? (Čísla jsou od Ing. Vladimíra Štěpána a zazněla v nedělní Partii.)

Takže je už jasné, že plyn na podzim nebude levnější, než za 37 korun, plus další inflační poplatky! Což je výpočet, že za plyn - za naplnění zásobníků - nezaplatil stát 1,5 miliardy, ale 8,5 miliardy! Tak kdo je ten zločinec? Kdo si pakuje kapsy a okrádá občany České republiky, když Putin to není?

Další důkaz:

V tisku bylo vícekrát publikováno, že cena z dlouhodobých smluv pro Maďarsko je 250 USD/tis. m3 a pro Německo 270 USD/tis. m3. Zato cena v ČR je přes 1 000 USD/tis. m3 a cena stále stoupá!
Ze své čtyřicetileté praxe vím, že takové kontrakty mají i Rakousko, Itálie, Francie, mělo jej Polsko, osobně jsem jej dělal pro Bulharsko, Slovensko. Prakticky všechny státy, které kupují ruský plyn, s výjimkou České republiky.

Jak by chtěla paní redaktorka vysvětlit to, co jsme uváděli před cca půl rokem, že ceny plynu narostly v ČR o 300 procent, ale v okolních státech o 30 procent? Dnes už ani Ministerstvo průmyslu a obchodu neříká, že jsou ceny na burze stejné jako z dlouhodobých smluv.

To není všechno!

Slovensko platí za elektřinu 62 eur a my 240 eur. A přitom slovenská vláda má z vlastních zdrojů pouze 30%, zatímco my 70%! I za toto může Putin a válka na Ukrajině?

Takže ještě jednou a od začátku: co řekl Pavel Tykač na podzim 2021?

My v naší elektrárně máme výrobní variabilní náklady na výrobu toho jednoho kilowattu 15 haléřů. Ale k tomu se připočte asi 1,60 koruny z ceny povolenky na každý kilowatt. Pak je tam distribuční poplatek, poplatek za obnovitelné zdroje, daně a samozřejmě nějaký přiměřený zisk, náš i distributora.

V celém řetězci je na začátku naše výrobní cena díky tomu, že vyrábíme z uhlí, těch 15 haléřů. Ve vaší peněžence už to je ale plus minus těch pět korun. To je strašlivé.

Vezmeme-li, že výrobní cena je stále stejná a přitom ČEZ nám účtuje šílené navýšení a přitom má sto miliard zisku, vážně vláda nemá sedět na Pankráci v kriminále?

Nový zákazník zaplatí při roční fixaci za elektřinu 11,22 za kilowatthodinu, tedy dvojnásobek loňských cen. Ještě větší skok je při vytápění elektřinou, to je téměř čtyřikrát dražší než loni. Plyn zdražil dokonce na dvojnásobek jarních cen.

Ing. Bc. IVAN NOVESKÝ data Pavla Tykače nezávisle potvrzuje!

Uvedl, že elektřina z jádra se v ČR vyrábí za 25 haléřů za kWh, z uhlí pak dokonce za 15 haléřů. Ale na burze se pak cena vyšvihla až na 8 korun za kWh. Přitom se jedná o českou elektřinu vyráběnou z českých zdrojů a konzumovanou na českém území!! Ale prodávaná je za německé ceny z burzy v Lipsku. Noveský řekl, že platíme "keťaskou přirážku", která vyhání ceny nahoru a způsobuje inflaci ve všech oblastech.

Prý na burze v Praze je cena dokonce vyšší, než v Německu, říká rádoby odborník - ředitel strategie energetické poradenské společnosti EGÚ Brno Michal Macenauer - takže jsou to prý pouze nesmysly na sociálních sítích o levnější elektřině. Jenže ten "také odborník" se odmítá bavit o tom, že vláda nemá posílat elektřinu na burzu vůbec - pouze přebytky, a s těmi může burza obchodovat.

V pořadu Interview ČT24 kritizoval předseda SPD Tomio Okamura přístup vlády k občanům v otázce vysokých cen energií. Moderátorka Světlana Witovská se podivila nad tím, kde bere čísla, že plyn nakupujeme přes německé obchodníky třikrát dráž, když smlouvy o nákupech nejsou veřejné. 

"Říká to Vladimír Štěpán, energetický expert, hovoří o tom i Ivan Noveský, bývalý místopředseda Energetického regulačního úřadu," argumentoval politik. 

"Tak se vás tedy znovu ptám, kde berete ta čísla, když smlouvy o nákupech nejsou veřejné?" odvětila moderátorka.

"Dělal jsem ty kontrakty ve více státech, tak vím, co v nich je, a sleduji narůstající rozdíl mezi cenou na burze a z dlouhodobých smluv od roku 2020," shrnul důkazy Ing. Vladimír Štěpán.

A Witowská sklapla, třeba pochopila, že už je zralá na propuštění z České televize. Možná jí ani soužití s Kolářema nepomůže.

Zdroj: skrytapravda.cz 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!