Rozvrácené vztahy mezi RF a Německem by měly být napraveny

02.06.2021

Sevim Dagdelenová, poslankyně německé levicové strany Die Linke, mluvila v Bundestagu o hluboce rozvrácených vztazích mezi Německem a Ruskem. Mluvila otevřeně o věcech, které jsou v naši republice již tabu.

"Rusko-německé vztahy dosáhly téměř bodu mrazu, což je fatální", řekla Sevim Dagdelenová na úvod svého vystoupení. Bod mrazu je podle ní politováníhodný zejména vzhledem k historii minulého století a dvěma světovým válkám, které Německo rozpoutalo. Proto by německá spolková vláda měla využít blížící se 80. výročí plánu Barbarossa (přepadení Sovětského svazu nacistickým Německem), aby se pokusila vrátit německo-ruské vztahy na odpovídající úroveň.

"V časných ranních hodinách 22. června 1941 nastartovalo nacistické Německo plán Barbarossa, přepadení Sovětského svazu v rozporu s mezinárodním právem. V tzv. Blitzkriegu (blesková válka) mělo Německo dobýt a obsadit sovětské území až po Ural. Tažení bylo od samého počátku doprovázeno barbarskými zločiny vůči civilnímu obyvatelstvu. Jedním z největších válečných zločinů Wehrmachtu byla blokáda města Leningradu, která trvala od 8. září 1941 až do 27. ledna 1944. Podle odhadů zemřel během blokády hladem přibližně 1 milion obyvatel Leningradu", řekla Dagdelenová a dodala:

"Z rasového hlediska mělo tažení proti Sovětskému svazu zredukovat počet tamních obyvatel o 30 - 50%. Přepadením Sovětského svazu také pokračovalo vyhlazování evropských Židů. Celkově měla německá okupace Sovětského svazu za následek smrt 27 milionů sovětských občanů různých národností. Třetina území okupovaných německou armádou nebyla po osvobození Rudou armádou obyvatelná. Zničeno bylo 1 710 měst, 70 000 vesnic, 32 000 továren, 2 766 kostelů a klášterů, 4 000 knihoven a 427 muzeí. Skláním se před oběťmi a jejich pozůstalými," řekla Dagdelenová doslova.

Po tomto zdrcujícím výčtu válečných zločinů nacistického Německa vyzvala Dagdelenová německou vládu a parlament, aby neblahého výročí přepadení Sovětského svazu využili k restartu vzájemných vztahů, stejně jako to udělali v případě Francie, se kterou po většinu historie rovněž válčili. Doslova vyzvala k usmíření, ba dokonce ke smlouvě o přátelství s Ruskem: 

"Německá vláda a německý parlament mají velkou zodpovědnost. A byla by chyba se této zodpovědnosti vyhýbat a zdůvodňovat to politickými rozpory. Stejně jako spolková vláda neargumentovala politickými diferencemi v roce 1963 v případě Francie a prezidenta Charlese de Gaulla, neměla by jimi argumentovat ani dnes v případě Ruska. V Německu se opět šíří nepřátelství a nenávist k Rusku a jeho obyvatelům. To musí být překonáno v zájmu zachování míru."

Dále Sevim Dagdelenová připomněla smlouvu o přátelství, dobrých vztazích a vzájemné spolupráci, kterou Německo a Sovětský svaz podepsali v roce 1990. Rusko je nástupnickým státem Sovětského svazu a tudíž by měla podobná smlouva být podepsána i s ním. Cílem musí být přátelství s Ruskem. Etrana Die Linke požaduje, aby 80. výročí zahájení plánu Barbarossa bylo podnětem pro začátek jednání o nové smlouvě mezi Ruskem a Německem. Doufá, že ostatní frakce a spolková vláda se k této iniciativě připojí. 

Tato poslankyně Bundestagu je původem Kurdka. Dobře tedy ví, co znamená genocidní válka. Protože stejné metody jako nacistické Německo v minulém století používaly a používají v tomto století Islámský stát a džihádistické milice s významnou podporou Turecka. Tedy metody "redukce obyvatelstva", ničení měst, vesnic a kulturních památek na územích, která chtěli obsadit - a v případě Turecka také obsadili. Také ví, že zatímco Rusko je v očích Německa potenciální nepřítel a údajně "nedodržuje lidská práva" (který stát je dodržuje?), Turecku coby partnerovi v NATO německá vláda nevytýká takřka nic!!

Publikováno na webu: https://www.novarepublika.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!