Jindřich Kulhavý: Situace se vyhrocuje

30.08.2022

Kolem stoupajících cen elektřiny a plynu se roztáčí pěkný kolotoč a těm chytřejším už začíná docházet, co se na ně s blížícím podzimem chystá.

Přestože k raketovému zdražování elektřiny není logický důvod s výjimkou šílenství Němců, vypínajících různě své elektrárny, což by měl být jejich lokální problém, a kšeftování s emisními povolenkami, kdy jde doslova o smyšlený a špinavý byznys spekulantů, dopadající na konečné spotřebitele, nesmyslné prosazování Green Dealu má smrtící následky.

Fiala stále spoléhá na dohodu v rámci EU. Moudří už přišli na to, že Evropská unie vysílá jediný signál, kterým jsou nesmyslné sankce, a začali o plynu jednat sami za sebe. Vzorem je Bulharsko a Maďarsko. Předpokladem pro tento postup je diplomatická prozřetelnost, kterou by měla být neochota vyzbrojovat smrtícími zbraněmi režim, vedený americkou loutkou Zelenským. 

Dále je to zachování jisté emocionální zdrženlivosti a schopnosti pochopit, že vyhnání ruských diplomatů z ambasády je kontraproduktivní bušení do vlastních prsou a zároveň utahování smyčky na obrazném krku celého národa, zvláště když jde o jediného reálného dodavatele životně důležitých komodit. Ani jedna z těchto vlastností není posledním našim vládám vlastní. Začalo to Topolánkem (ODS), za něhož jsme se vzdali přímého kontraktu s Gazpromem. Topolánek udělal nesmyslů mnohem více a padnul dříve, než stačil nadělat více paseky. Přesto je v poslední době v televizi častěji, než předseda třetí nejsilnější strany v Parlamentu ČR Okamura a rozdává rady. Další vlády neměly dost rozumu, aby se k správnému řešení vrátily. Babišova vláda excelovala v kauze Vrbětice, kde se ztrapnila i BIS a její šéf Koudelka našeptával jak premiérovi, tak nějak přesvědčil i strádajícího prezidenta Zemana. Exces s vylidněním ruské ambasády a šaškárny ze strany pražského magistrátu, včetně odstranění památníku se sochou osvoboditele maršála Koněva, už jen prohloubily vzájemnou nevraživost, probouzenou i v řadě našich občanů.

Jenže tomu není stále konec. K moci se u nás dostali proeurounijní šílenci, ochotní pro svou vlastní budoucnost zlikvidovat celou zemi, za kterou by měli bojovat jako lvi. Vidící se v dobře placených funkcích či na postech, zajišťujících jim pohodový zbytek života, trénují řiťolezectví a ignorují následky. Nejsou ochotni pochopit devastační dopady Green Dealu a postavit se idiotismu bruselských panáků. Totální ztráta národní i osobní hrdosti, zaslepenost a touha po nadstandartním zbytku života, ideologické poblouznění, to vše je skutečným viníkem drahých životně podstatných komodit, pomineme-li tedy všem známé depopulační záměry Klause Schwaba a jeho party kolem Světového ekonomického fóra. Nikoliv Putin. Ten naopak ukazuje, jak vypadá národní hrdost, nasazení v boji za lepší budoucnost celé země. 

Rusko je velmi specifické, mnohem více než většina zemí schovávajících se za pojem Západ. Jistě, má obrovskou výhodu v množství zásob nerostného bohatství, na druhou stranu je země rozkládající se od jižních až po severní moře natolik velká, že si lidé v ní musí zvykat na velmi složité a náročné podnebí, musí se naučit přizpůsobovat ledasčemu.

Rusové jsou pro Západ nepochopitelní a na první pohled zranitelní, ve skutečnosti se v kritických okamžicích semknou, zbaví se rozvracečů, a i za cenu ztrát se ubrání. Ukázali to několikrát a zvrat ve 2. světové válce a cesta do Berlína zakončená vyvěšením sovětské vlajky na budově Říšského sněmu je toho důkazem. Také to, jak je Ruská federace vnímána Spojenými státy, tedy jako jediná skutečně konkurenční velmoc v mnoha aspektech, jsoucí v jistém předstihu, je důkazem kvality současného vedení státu. Vzhledem k tomu, že jsme na Rusku skutečně existenčně závislí, a nejen my, je poslušnost českých politiků vůči Spojeným státům sebevražedným počinem. Rozhodně máme na víc, minimálně na zachování neutrality. Jenže to by vyžadovalo dostatečnou politickou inteligenci, zkušenost a rozvahu, solidní ekonomické vzdělání, a především aspoň pro začátek schopnost myslet.

Energetická krize už má pár obětí mezi podnikatelskými subjekty, brzy se přidají zástupci ekonomicky slabší vrstvy, vzápětí střední, a nakonec to díky propadu ekonomiky může potkat absolutní většinu českých občanů. Je třeba si začít všímat určitých věcí. Kdekdo se bude snažit využít doby a nějak vydělat. Jiní budou krachovat a zavírat, například některé obchodní řetězce už mají problémy. Pozor, dochází k zajímavému úkazu. Obchody lákají zákazníky na slevové akce, které se po shlédnutí účtu mohou kamsi ztratit. Proslulým je v tomto směru Lidl na pražském Proseku. Každý větší nákup se pokladním podaří přestřelit až o 20%. Při pohodlnosti mnohých zákazníků, neochotných kontrolovat výsledný účet, se při tomto systému podaří personálu nejen zamáznout případné manko, ale lecos i "ušetřit". Tato prodejna však není výjimkou a buďte více při nákupech podezřívaví, možná značně ochráníte své úspory. 

Se zhoršující se ekonomickou situací očekávejme změnu společenského prostředí, zvyšující se kriminalitu a rozkvět šedé ekonomiky a výměnného obchodu. Podzim bude dost možná rozcestím, na které se státy EU rozejdou. Třeba ne úplně, nicméně názorově ano. Bulhaři ukázali, kudy cesta vede, Maďaři to naznačují už déle. My to s touto neschopnou vládou nezvládneme, takže je čas na rychlou změnu. Je třeba se tím skutečně zabývat.

Zdroj: Jindřich Kulhavý, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!