Kanadský novinář už v roce 2021 obvinil Izrael z apartheidu

18.10.2023

Kanadský novinář už v roce 2021 obvinil na americké televizi Izrael z apartheidu Palestinců a popsal, jak je vojáci IDF terorizují a úřady jim kradou domy a pozemky!

Palestincům mír nic nepřinesl, pouze apartheid a život ve vězení pod širým nebem naplněný terorem a útiskem ze strany okupačních sil Izraele! Odpojují jim vodu, kradou jim fotovoltaické panely, zakazují jim rybolov, nesmí rekonstruovat své domy, teror izraelských okupantů prostě nebere konce!

Svědectví americké novinářky Abby Martin o tom, co viděla na palestinských okupovaných územích, má další pokračování. Na sociálních sítích se začalo šířit recyklované video, které bylo natočeno již v roce 2021 a kanadský novinář Ali Velshi v něm popisoval, co zažil při své návštěvě Gazy ještě před covidovou pandemií. Na americké televizi MSNBC divákům vylíčil, jakým způsobem se izraelští vojáci a izraelské úřady chovají k Palestincům.

Pro MSNBC prohlásil, že to, co zažil, mu připomíná jenom jednu jedinou věc, a to bývalý režim apartheidu v Jihoafrické republice. Palestinci jsou de facto občany III. kategorie ve své zemi a nemají žádná práva. Palestinci postupně přišli úplně o celý svůj stát a Izrael je natěsnal do pásma Gazy, které je obehnáno plotem s ostnatými dráty, ale veškeré východy z tohoto území, tedy přechody, kontroluje Izrael, a to dokonce i na hranicích s Egyptem na jihu.

Video:

https://aeronet.news/video-kanadsky-novinar-uz-v-roce-2021-obvinil-na-americke-televizi-izrael-z-apartheidu-palestincu-a-popsal-jak-je-vojaci-idf-terorizuji-a-urady-jim-kradou-domy-a-pozemky/

A to není všechno, Izrael kontroluje celé pobřeží a pásmo Gazy je pod námořní blokádou Izraele. A to stále není všechno. Gaza nesmí mít žádné letiště, takže do Gazy nemůže přilétat žádná humanitární pomoc. A kvůli námořní blokádě nemá Gaza ani žádný námořní přístav. Není to nadsázka, Gaza opravdu je největší koncentrační tábor a vězení na světě pod širým nebem, kde je natěsnáno podle posledního sčítání OSN na 2,3 milionu Palestinců. Zrůdný režim Izraele přitom pravidelně bombarduje nemocnice v Gaze, jako se stalo právě v úterý, přičemž se zaměřuje na dětská oddělení, aby zemřelo co nejvíce palestinských dětí a Palestinci se dál nerozmnožovali. IDF to ospravedlňuje pokaždé stejně, že v nemocnici byli schováni bojovníci Hamásu.

Koncentrák, ze kterého se Palestinci dostávají tunely

Jediné spojení do Gazy funguje přes přechod Rafáh do Egypta, ale jen v době, kdy zrovna Izrael tento přechod neblokuje. Palestinci proto, aby přežili, kopou bez přestání podzemní tunely do Egypta a těmito tunely jako krysy dopravují do Gazy úplně všechno, od léků, paliv, potravin, hygienických prostředků, oblečení, prostě úplně všechno, protože jinak by Palestinci v Gaze umřeli hlady jako ve vyhlazovacím koncentráku. Sionisté se snaží o genocidu Palestinců, ale kvůli tunelům prostě Palestinci ne a ne umřít.

Následky leteckého úderu Izraele na Gazu
Následky leteckého úderu Izraele na Gazu

A tak musel přijít podivný útok na hudební festival provedený ve skutečnosti a s největší pravděpodobností členy Mossadu, kteří od založení Hamásu za pomoci Izraele a USA koncem 80. let jsou uvnitř organizace jako agenti a čekají na aktivaci. A ta zřejmě přišla 7. října tohoto roku. Jakmile byl útok na hudební festival proveden, sionisté v Tel Avivu okamžitě vyhlásili válečný stav a válku proti terorismu, tedy ve stylu George W. Bushe a 11. září 2001. Teď má Izrael záminku, že je ve válce s teroristy a pokusí se o etnické vyčištění Gazy a okupaci prostoru pro vybudování židovských osad. Ali Velshi na MSNBC o situaci v Palestině řekl toto:

Ali Velshi o apartheidu v Izraeli

Nyní si ujasněme jednu věc. Izrael má právo na existenci a obranu. To je neoddiskutovatelný fakt, ale to mají i Palestinci. A to je fakt, který se často ignoruje. Palestinci jsou v nejlepším případě občany třetí kategorie v zemi, kde se narodili. Stačí se podívat na současnou mapu Izraele, Gazy a okupovaných území a vykouzlí se mi na mysli jen jeden další příklad – Jižní Afrika z dob apartheidu.

Izraelská vláda průběžně prohlašuje pozemky, na nichž žijí Palestinci, za vojensky nebo archeologicky významné, což vede k vystěhování obyvatel. Někdy dojde k soudnímu sporu a téměř vždy Palestinci prohrají, nicméně o několik měsíců či týdnů později se na téže důležité půdě náhle objeví zbrusu nová izraelská osada. S tím, jak stále více židovských osadníků zabírá půdu, na níž žijí Arabové, se okupovaný západní břeh de facto stává více izraelským a ve výslovné naději izraelské vlády více židovským. Jedná se o dlouhodobou snahu a záměrný pokus vytlačit z této země Araby, kteří na ní žijí někdy i stovky let.

Je to pokus o rozředění jejich přítomnosti, protože mít Araby jako plnoprávné sousedy je podle názoru izraelské vlády a jejich soudů rozředění Izraele. Těsně před pandemií jsem navštívil mnoho sporných oblastí a domů, z nichž jsou Arabové vytlačováni, a to jak ve vlastním Izraeli, tak na okupovaných územích. Palestinci nemají pod kontrolou důležité části svého života. Palestinským rodinám je odepřeno povolení ke stavbě nebo rekonstrukci domů. Když připojují své domy na obecní vodovod, izraelští vojáci jim někdy přeřezávají potrubí. Když se pokoušejí využívat solární energii, protože jejich domy nejsou připojeny k síti, izraelští vojáci doslova přicházejí a odstraňují solární panely z jejich domů.

Strávil jsem hodinu a půl cestováním po boku starší palestinské ženy, kterou převážejí třemi sanitkami z Gazy do země nikoho a pak do Izraele na léčbu rakoviny. Tři sanitky na trase jedné míle, více než hodina na překročení hranice, tak žijí Gazané. Bez lékařského ošetření, protože jim v tom Izrael brání. Většinu času bez elektřiny, protože jim v tom brání Izrael. Bez možnosti rybařit ve Středozemním moři, protože tomu brání Izrael. Bez letiště nebo námořního přístavu, protože tomu brání Izrael. Stejně jako Izraelci mají i Palestinci právo na existenci a obranu, ale není nikdo, kdo by jim v tom chtěl pomoci.

Ani izraelské soudy, ani americká vláda. USA také sdílejí s Izraelem přesvědčení, že Hamás, politická strana, která vládne v Gaze, je teroristická organizace, která vyzývá ke zničení Izraele. Hamás podporuje většina Palestinců v Gaze. Tváří v tvář izraelské vládě, která je zavírá do takzvaného největšího vězení pod širým nebem na světě, si zvolili vládu, kterou by většina z nás nepreferovala.

Izrael potřebuje nový přístup k Palestincům a Amerika potřebuje nový přístup k Izraeli. Po více než sedmi desetiletích, kdy byli nejen zbaveni země, z níž byli vyhnáni, je frustrace Palestinců hluboká. Možná by stálo za to jít hlouběji než jen do toho, co možná slyšíte ve své bublině, a pochopit, do jaké hloubky je palestinský lid vystaven apartheidu ve své vlastní zemi, zbaven základních životních potřeb a vystaven neustálému porušování občanských práv. To není žádné tajemství. Je to venku, abyste to viděli. Stačí si to jen vyhledat.

Teror a útisk Palestinců mají sionisté okopírovaný od nacistů z II. sv. války

Sionisté chtějí udělat z Izraele pouze a výhradně tzv. židovský stát, přičemž s židovstvím Izrael nemá naprosto nic společného, protože je to stát, který vznikl v rozporu s Tórou a jeho orgány kradou Palestincům půdu a zabíjí Palestince. Jak už to vysvětlil rabín Jisrael Dovid Weiss, sionisté ve skutečnosti se vírou jenom zaštiťují, aby mohli potom o svých kriticích říkat, že jsou antisemité. Ve skutečnosti byli Židé vždycky první v řadě na likvidaci, a to nejen ze strany třeba nacistů ve III. Říši, ale hlavně ze strany sionistů. Kdo financoval Adolfu Hitlerovi jeho vzestup k moci ve 20. letech minulého století?

Takhle dopadlo město Bejt Hanún v Gaze po izraelském náletu
Takhle dopadlo město Bejt Hanún v Gaze po izraelském náletu

Sionistická banka The Rothschild Bank of Paris, tedy tzv. pařížská pobočka Rothschildů, pro kterou potom později o několik dekád pracoval dnešní francouzský prezident Emmanuel Macron. A využívání otrocké práce Židů a napojení na švédské a americké sionistické banky, které tajně přes neutrální Švédsko po celou dobu války obchodovaly s Německem.

Na to se prostě nezapomíná. A dnes sionisté prostě jen kopírují procesy vyzkoušené nacisty. Gaza je v podstatě odvozená od nacistického modelu Varšavského ghetta, ovšem v mnohem větším podání. Sionisté se inspirovali Varšavským ghettem a uzavřeli celý jeden etnický národ a původní obyvatele Palestiny do zadrátovaného koncentráku. Taková je realita.

Gaza je v podstatě věrná kopie Varšavského ghetta, jenom místo Židů jsou tam Palestinci

Sionisté nedělají v Izraeli nic nového, prostě jen opakují to, co se již osvědčilo nacistům za II. sv. války. Stejně tak i nacisté po povstání Židů celé ghetto ve Varšavě bombardovali, úplně stejně jako izraelská IDF. Není v tom žádný rozdíl. Palestinci musí mít svůj stát, protože pokud se sionistům podaří Gazu etnicky vyčistit, ti Palestinci skončí v Evropě, budou vytvářet nová ghetta a budou nenávidět Evropu za to, že s Izraelem na jejich vyhnání spolupracovala, nebo se jen nečinně dívala.

Celkem 157 kamionů s humanitární pomocí Gaze stojí na egyptské straně přechodu Rafáh, ale izraelská armáda je odmítá do Gazy vpustit
Celkem 157 kamionů s humanitární pomocí Gaze stojí na egyptské straně přechodu Rafáh, ale izraelská armáda je odmítá do Gazy vpustit

Palestinci nejsou tupí Češi, kteří nejprve byli spojenci z Londýna a Paříže prodáni v roce 1938 Hitlerovi, aby potom po okupaci utekli právě do Londýna a tam pak Britům děkovali. Za Brity bojovali a po válce jim dokonce ještě platili za výstroj a výzbroj československým zlatem.

Palestinci prostě po ztrátě své země budou v Evropě bezpečnostním rizikem. Proto je třeba, aby Izrael byl zastaven a bylo mu zabráněno v genocidě Palestinců a v jejich vyhnání z Gazy. Pokud se mu to podaří, Evropa to šeredně odskáče. Evropa bude zaplavena stovkami tisíc Palestinců, se kterými si nebude vědět rady. Apartheid Palestinců totiž už dosahuje maxima a bombardování nemocnic v Gaze ukazuje, že sionisté se rozhodli zlikvidovat Gazu stejně, jako nacisté zlikvidovali Varšavské ghetto v květnu 1943.

Zdroj: aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!