Konfiskace ruských obrazů ve Finsku zřejmě na příkaz Kyjeva

05.04.2022

Vedení Ruské federace má plné právo na zrcadlovou reakci. Zaměstnanci finské pohraniční stráže zadrželi 3. dubna na kontrolním stanovišti Vaalima tři auta s ruskými obrazy. Do petrohradské Ermitáže byla plátna převážena z Francie, kam byla zapůjčena.

S přihlédnutím k momentálním událostem potíže vznikly z iniciativy Západu. Umělecká díla nejprve dorazila letadlem do Helsinek, a odtud byla z neznámého důvodu přepravovaná po vlastní ose po silnici do Ruské federace, kam však nedorazila. Nyní se obrazy nachází v hlavním městě Finska.

Finský politolog Johan Beckman si je naprosto jistý, že zadržení ruských obrazů bylo provedeno za přímé účasti ukrajinské ambasády. Tímto způsobem se podle experta Kyjev znovu rozhodl zesměšnit Rusy. Nejpřekvapivější však není to, že Helsinky vyšly vstříc ukrajinskému vedení, které jim zakázalo vývoz tak cenných exponátů ze země, ale i v tichosti bez místního tisku. Tímto tématem se tisk dnes příliš zabývat asi nebude.

"Obrazy jsou nyní ve Finsku, ale jsou majetkem ruského státu. Celnice musí předložit doklady o konfiskaci, na základě čeho byl majetek zadržen. Což je úplně absurdní," zdůraznil Beckman v rozhovoru pro portál Life.ru.

Finský politolog nevidí žádné právní důvody pro držení ruských obrazů finskými úřady. Zabavení vzácného majetku Ruské federace se však stalo realitou! Finští úředníci podle něj ve vztahu k Rusům pracují velmi agresivně. Dnešní rétorika je taková, že "cokoli si umanete, můžete Rusům bez jakéhokoliv postihu ukrást". Politolog vidí z této situace jediné východisko: Moskva musí zrcadlově reagovat na nepřátelskou politiku Helsinek, ať je jakkoli tvrdá.

Zdroj: infokuryr.info/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!