Konfiskace úspor je "nejpřijatelnější" cena za inflaci!?

20.12.2022

Meyrinkovo zlaté pravidlo legálního okradení obyvatelstva o veškeré úspory pomocí indukované a zběsilé inflace si právě prorazilo cestu do českého mainstreamu a už se posunuje Overtonovské okno!

Češi přijdou o většinu své kupní síly a bývalý rakouský vice-kancléř varoval, že růst životních nákladů a ničení životních úspor povede v EU k vypuknutí nepokojů a povstání! Média však již začala pomocí Overtona chystat obyvatelstvo na nevyhnutelnost přijetí Eura!

Naše redakce byla od neděle doslova zavalena reakcemi a zděšením desítek pisatelů, kteří nás upozornili na neuvěřitelný článek na mainstreamovém serveru Seznam Zprávy, který pro některé lidi mohl dokonce vyznít jako špatný vtip nebo drsný sarkasmus, ale vtip to rozhodně nebyl. Autor článku totiž svůj text zakončil větou: "Společensky nejpřijatelnější cena za inflaci (v ČR) je konfiskace úspor velké části populace."

Tato věta zapůsobila jako schvalování státní intervence, která má vést k měnové reformě, a naši čtenáři nás okamžitě začali žádat o radu, jestli mají okamžitě vybrat všechny úspory ze svých účtů z bank. Situace je opravdu vážná a podle našich informací tento článek Seznamu způsobil mezi lidmi paniku, protože článek vyznívá jako mediální příprava veřejného mínění na měnovou reformu v ČR, o které se začalo v poslední době v médiích spekulovat. Dochází sice k ujišťování, že měnová reforma teď nehrozí, ale uvedený článek na Seznam Zprávy zapůsobil jako granát hozený do rybníka.

Nomura banka
Nomura banka

Minulý měsíc japonská Nomura varovala, že v České republice hrozí měnová krize, způsobená hlubokým odlivem kapitálu na swapových párech a hromadným stavěním pozic investorů proti české koruně. Spolu s ČR je podle Nomury v ohrožení dalších 6 zemí, mezi nimi na prvním místě je Maďarsko. Česká koruna byla velmi dlouho oblíbenou swapovou destinací, a to díky úzkému propojení ČNB a Rothschildovy londýnské Bank of England.

Až dosud se s českou korunou obchodovalo hlavně z pozice úložného depa. ČNB dlouho držela stabilní kurz vůči EUR a USD jako žádná jiná banka v Evropě. Když si někdo z londýnského CITY chtěl ochránit dolary nebo eura před znehodnocením, tak si otevřel v ČR účet a nakoupil velký objem českých korun. ČNB na to okamžitě reagovala a provedla intervenci a kurz koruny snížila a srovnala, zabránila v posílení koruny.

Ať se dělo, co se dělo, ČNB nedovolila posílení koruny

Tento mechanismus dlouho zaručoval, že když si uložíte dolary na swapovém páru s korunou anebo euru na swapu s korunou, tak když přijdete o rok nebo dva později, vyberete po uzavření pozice de facto stejný objem dolarů, za který jste původně kupovali korunu. Byla to dokonalá ochrana EUR a USD uprostřed Evropy, ale na úkor českých mezd, platů a kupní síly českého obyvatelstva. Ať se dělo, co se dělo, ČNB nedovolila posílení CZK a tím posílení kupní síly českého dělníka. V londýnském CITY je pražská swapová korunová kasička vysoce oblíbená, ale po vypuknutí ruské operace na Ukrajině a po uvalení sankcí na Rusko, které se tvrdě odrazily zpět a začaly ničit evropské ekonomiky a jejich měny, je najednou všechno jinak.

Bank of England
Bank of England

ČNB už nedokáže držet kurzy vůči EUR a hlavně ne vůči USD, a to vytváří situaci, že o pražskou Rothschildovu úložnu "swap securities" se najednou začínají zajímat žraloci a staví pozice proti koruně, to znamená půjčují si od brokerů koruny a tyto půjčené koruny prodávají na trhu za dolary. To vytváří pokles ceny koruny. Jakmile cena koruny padne, odkoupí koruny zpět za dolary, vrátí koruny brokerovi a rozdíl je obrovský dolarový vývar na účet české koruny a celé české ekonomiky. A že opravdu hrozí vlna short pozic proti koruně, to není třeba zdůrazňovat. Varování Nomury je tudíž další dílek do skládačky okolo spekulací a obav z měnové reformy.

Zlaté Meyrinkovo pravidlo legálního okradení obyvatelstva právě teď v celé EU

Věta na Seznamu v článku působí přitom opravdu tak, jako kdyby se jednalo o mediální předpírku populace na přijetí faktu, že když budou občanům zkonfiskovány úspory, bude to přijatelná cena za inflaci. Rovněž se na to ale lze dívat opačně, že tato věta je myšlena tak, že inflace vlastně nevadí a přijatelnou cenou za tuto inflaci je prostě ztráta úspor. Jenže... je v tom velký háček. Ve větě se nepíše o ztrátě úspor, ale o jejich konfiskaci. A konfiskace znamená je jednu jedinou věc, zabavení úspor státem.

A to je možné jen v jediné situaci - během měnové reformy, kdy stát zkonfiskuje vklady obyvatelstva a v novém měnovém kurzu je převede do nové reformní měny, obvykle v nějakém poměru, kterým je obyvatelstvo okradeno státem. Může jít o poměr 1:5 nebo 1:10, ale klidně i 1:50 a tento proces se odborně v bankovních kruzích nazývá "měnová konfiskace" a jedná se o legální formu okradení obyvatelstva o životní úspory.

Meyrinkův okultní citát: “Člověk je pevně přesvědčen, že bdí, ale ve skutečnosti je chycen v síti spánku a snů, kterou si sám nevědomky utkal.”
Meyrinkův okultní citát: “Člověk je pevně přesvědčen, že bdí, ale ve skutečnosti je chycen v síti spánku a snů, kterou si sám nevědomky utkal.”

Židovský bankéř rakouského původu, žijící více jak 20 let v Praze, a později spisovatel Gustav Meyrink Meyer popsal inflaci ve společnosti jako nástroj elit na legální okradení obyvatelstva o veškeré majetky. Inflace totiž v konečném důsledku vede obyvatelstvo k platební nouzi a později k platebnímu defaultu, který lidi donutí začít prodávat své majetky hluboko pod cenou.

Meyrink inflaci označil za jedinou legální cestu, jak vláda může obyvatelstvo okrást, aniž by za to navenek nesla zodpovědnost. Vláda prostě jen nastartuje inflaci mohutným rozhazováním peněz pod nějakou šlechetnou záminkou, např. balík 700 miliard EUR jako pomoc Evropské unie národním ekonomikám po covidové krizi, a k tomu protiruské sankce a odstřihnutí se od ruských paliv a energií, což opět a jen inflaci prohloubilo.

Konfiskace úspor občanů jako omluva pro inflaci

Když nyní roste inflace všude v EU v dvojciferných číslech, tak najednou se objevují články, kde se inflace omlouvá a tvrdí se, že konfiskace úspor většiny obyvatelstva bude přijatelnou cenou za existenci této inflace. Tím se posunuje Overtonovské okno směrem k přípravě obyvatelstva na fakt "konfiskace" jejich úspor na účtech. Není divu, že článek na Seznamu vyvolal paniku a někteří naši čtenáři začali už dokonce z bank vybírat peníze.

To všechno kvůli poslední větě v článku na Seznamu. Přitom paradoxně, kdyby došlo k měnové reformě, výběr peněz z bank nic neřeší, protože po vyhlášení reformy dojde ke zrušení platnosti současných bankovek a do oběhu jsou uvedeny reformní nové bankovky. Výměnný kurz hotových peněz, na rozdíl od peněz na účtech, režimy sankcionují horším směnným kurzem. Pokud někdo z velkých deníků v ČR napíše, že konfiskace úspor většiny obyvatelstva je přijatelná cena za inflaci, je třeba být opravdu na pozoru. To opravdu není legrace.

Heinz-Christian Strache
Heinz-Christian Strache

Není vůbec náhoda, že se takové články v ČR objevují právě teď. Bývalý rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache totiž minulý týden na diskusním fóru ve Vídni varoval před hrozícím nedostatkem surovin v EU v důsledku drakonických sankcí bloku vůči Rusku a vypuknutím následných nepokojů a povstání v celé EU. Strache, který působil také jako předseda Svobodné strany Rakouska (FPÖ), uvedl, že "sankce EU na Rusko zvýšily obrat zahraničního obchodu se surovinami v Rusku ze 100 miliard dolarů na 220 miliard dolarů, zatímco v Evropě výrazně rostou ceny za dodávky energií, surovin, elektřiny a potravin".

Rakouský ex-kancléř varuje, že v EU hrozí výbuch sociálních nepokojů

"Inflace zasahuje průmysl, podniky, občany i domácnosti v podmínkách rekordního počtu bankrotů a masivní nezaměstnanosti. Stále více lidí bojuje s chudobou a ekonomika si může dovolit méně výroby tváří v tvář nevyhnutelnému nedostatku surovin," uvedl bývalý rakouský vicekancléř. Pokračoval, že mnoho podniků v EU "již není mezinárodně konkurenceschopných v důsledku rostoucích výrobních nákladů a zvyšujících se nákladů na jejich výrobky". 

Předchozí šéf FPO doporučil, aby Rakousko nakupovalo energetické zdroje od Maďarska. Prohlásil, že vláda by měla na první místo klást "zájmy svého lidu, který by neměl být sužován nezaměstnaností a chudobou".

Viktor Orbán
Viktor Orbán

Podle Stracheho maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto počátkem tohoto týdne telefonicky hovořil s Alexandrem Novakem, místopředsedou ruské vlády, a oba představitelé se dohodli, že v reakci na zavedení případného cenového stropu na ruský plyn projednají možnost změny dlouhodobých dohod o nákupu plynu mezi Maďarskem a Ruskem. "Lidé nechtějí být bez práce, nechtějí mrznout, když místo mírových návrhů evropských politiků sledují v televizi dodávky zbraní Ukrajině," zdůraznil Strache s odkazem na západní země, které Kyjevu dodávají zbraně pro válku. "To vše je rozpor, který je pro občany Evropy stále zřejmější," dodal.

Příčinou ekonomické a energetické krize je podpora války na Ukrajině a schvalování války na Ukrajině ze strany politiků

Sankce uvalené EU na Rusko podle Stracheho slov "zjevně poškozují samotné Evropany" a "odmítá je stále více občanů" členských států EU. Tisíce lidí po celé Evropě protestují proti prudkému růstu cen energií, inflaci a proti dodávkám zbraní na Ukrajinu. Strache rovněž věří, že existuje možnost dosažení mírové smlouvy, pokud "tuto zástupnou válku na Ukrajině zpomalí hlavní hráči v pozadí, jako jsou USA a jejich spojenci v NATO v Evropě", a také "pokud budou zastaveny dodávky zbraní na Ukrajinu".

Sovětský satirický časopis z roku 1956 vystihuje i současnou situaci na Ukrajině
Sovětský satirický časopis z roku 1956 vystihuje i současnou situaci na Ukrajině

Stojí za zmínku, že dva představitelé Spojených států a vysoký úředník administrativy prozradili, že Pentagon dokončuje plány na vyslání systému protiraketové obrany Patriot na Ukrajinu, což by mohlo být oznámeno již tento týden, informovala v úterý americká média. Po zahájení války na Ukrajině a přijetí několika balíčků sankcí proti Moskvě ze strany Západu zrychlil růst cen pohonných hmot, což přimělo vlády mnoha západních zemí uchýlit se k mimořádným opatřením. Západní sankce se však vymstily a měly škodlivý dopad na světové trhy, především na plyn a ropu.

Evropské vlády nyní pociťují důsledky svých sankcí v souvislosti s rostoucími stávkami a protesty kvůli životním nákladům a platům.

Měnová krize v ČR, pokud nastane, bude okamžitě využita k protlačení přijetí eura jako záchranného kruhu pro úspory českých občanů

Snaha o kolaps koruny v ČR je součástí casus belli proti koruně a pro záminku politiků v ČR, aby prohlásili, že se můžeme zachránit jen tím, že přijmeme euro a ČR vstoupí do Eurozóny. Politici TOP 09 již začali tuto myšlenku veřejně publikovat a usilují o urychlené přijetí eura. ODS je k tomuto nápadu skeptická, ale ve chvíli, kdy se situace s korunou prohloubí do krize v podobném rozsahu, před jakým varuje Nomura, potom ODS změní postoj. Proti spekulacím na short má ECB a Eurozóna mnohem robustnější obranné mechanismy než jakákoliv národní měna, což se stane hlavním argumentem pro přechod na Euro se slovy, že je potřeba zachránit vklady a úspory lidí, aby se zabránilo kolapsu koruny a měnové reformě.

ČNB
ČNB

Paradoxně se ČR dostane do situace, že buď přijme euro, nebo bude hrozit scénář Nomury. V tomto světle je článek na Seznamu o konfiskaci úspor obyvatelstva jen doplněním konceptuální mozaiky současné situace. Fialova pětikoalice přivedla národ a ekonomiku zu grunt a teď to vypadá, že přivede zu grunt i korunu.

Český průmysl bez levných energií nepřežije. Ani ten německý. Pokud má někdo dnes už takovou odvahu, že vidí v konfiskaci úspor obyvatelstva přijatelnou cenu pro inflaci, potom je to pouze důkaz toho, že inflace v ČR není náhodná a má ještě jiný a skrytý účel. Účel vytvoření děsivých podmínek a eventuálních hrozeb pro zvýšení veřejné podpory obyvatelstva pro přechod na Euro.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!