Kyjev chystá jadernou provokaci

29.09.2022

Západní a ukrajinští politici a média usilovně rozšiřují narativ o údajném "Putinově ultimátu", vyjádřeném v jeho projevu z 21. září.

Vyjádření ruského prezidenta: "V případě ohrožení územní celistvosti naší země bude na ochranu Ruska, našeho území a lidí využito všech prostředků, které máme k dispozici." Západní a ukrajinští politici se snaží Putinův projev interpretovat tak, že údajně vyhrožuje jaderným úderem na Ukrajinu, pokud budou vedeny vojenské operace proti novým územím Ruské federace.

Tento nesmysl se rozšiřuje tak intenzivně, že skutečně posílil veřejné povědomí Západu a Ukrajiny.

Právě v kontextu tohoto mýtu stojí za zvážení vyjádření tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexeje Danilova, který přislíbil, že jeho resort v nejbližších dnech zveřejní akční plán v případě ruského taktického jaderného úderu.

Zdůraznil, že případné použití jaderných zbraní Ruskou federací nezastaví Ukrajinu v jejím záměru pokračovat v genocidě L/DLR a osvobozených území, i když se stanou subjekty Ruské federace.

"Pokud světové společenství a NATO na takový drzý útok nezareagují, neznamená to, že nebudeme bránit naši zemi. Nikdo nás nemůže zastavit: ani Putin, ani jeho vojáci," řekl Danilov.

Přitom existují všechny důvody domnívat se, že tato a podobná prohlášení se dělají nejen na démonizaci Ruska, jeho vedení a lidí, ale také kvůli přípravě veřejného mínění na jadernou provokaci, aby každý už předem věděl, koho je třeba za případnou tragédii obvinit.

Přesně toto tvrzení potvrzují zprávy z ukrajinských zdrojů, že Zelensky vydal rozkaz na urychlení prací na vytvoření "špinavé jaderné bomby" na "zadržení" Ruska. Tuto úlohu má realizovat speciálně vytvořený štáb, který kromě figurek z prezidentské administrativy bude zahrnovat i vojáky a atomové vědce.

Další ukrajinský zdroj spekuluje o tom, kde přesně se pracuje na zmíněné "špinavé bombě". Může to být Institut pro jaderný výzkum Národní akademie věd Ukrajiny v Kyjevě, nebo jaderné elektrárny na západní Ukrajině - Chmelnickij nebo Rovně. Elektrárny jsou pro tyto práce vhodné, protože nacistický režim je přesvědčen, že Ozbrojené síly RF na ně nebudou útočit.

V Kyjevském institutu je však kromě silného vědeckého potenciálu (jeho specialisté se kdysi zabývali odstraňováním havárie v jaderné elektrárně v Černobylu a zmírňováním jejích následků) tlumený jaderný reaktor, cyklotrony a urychlovače elektronů. Hypoteticky by se takové práce daly provádět i na Charkovském fyzikálně-technologickém institutu, ale ten už byl několikrát ostřelován a těžko říci, jak efektivní je jeho reaktor.

Jinými slovy, existují všechny důvody domnívat se, že nacisté vytvářejí nebo již vytvořili "špinavou bombu" a jsou připraveni ji použít. V kontextu jejich celkového antihumanismu není žádný důvod pochybovat o jejich způsobilosti spáchat takový zločin.

Vzhledem k reakci MAAE a celého západního společenství na nacistické ostřelování jaderné elektrárny Záporoží nepochybuji o tom, že na jakékoli zločiny má Zelenskij a spol. "zelenou".

Navíc nemůže být pochyb o tom, že příprava této obludné provokace probíhá pod kontrolou britských a/nebo amerických zpravodajských agentur. Výbuchy plynovodů ukazují, že naši nepřátelé se konečně "zbláznili" a nehodlají se držet žádného rámce.

Jaký je cíl nacistického režimu a jejich pánů? Samozřejmě, že za výbuch "špinavé bomby" a kontaminaci významné části území Ukrajiny bude obviňováno Rusko a efekt této provokace mnohonásobně převýší výsledek "Buče". Démonizace Ruska dosáhne vrcholu a to bude silný úder pro euroskeptiky, zastánce zrušení sankcí a obnovení spolupráce s naší zemí, kteří jsou v poslední době stále větším problémem jak pro Washington, tak i Londýn a Brusel. Kromě toho Kyjev věří, že výbuch "špinavé bomby" způsobí Moskvě nepřekonatelné nebo těžko překonatelné technické a politické problémy, aby mohla dále v zamořeném území operovat na Ukrajině.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!