Kyjev rekrutuje trestance do nacionalistických praporů!

14.04.2022

Ukrajina dala dohromady tři nové prapory z propuštěných trestanců, kteří si odpykávali trest za nejtvrdší těžké zločiny, uvedla Moskva.

Ukrajinské úřady propustily trestance z věznic v Charkovské oblasti na severovýchodě země a použily je k sestavení několika nových vojenských jednotek, uvedlo ve čtvrtek ruské ministerstvo obrany.

"V Charkově se dokončuje formování tří nových nacionalistických praporů, osazených z propuštěných vězňů, kteří si odpykávali tresty za těžké a extrémně těžké zločiny v Aleksejevské 43. nápravné kolonii," uvedl na brífingu generálplukovník Michail Mizincev, šéf Centra řízení národní obrany.

Hlavním úkolem těchto praporů by mělo být blokování Charkova z jihu, aby se zabránilo civilnímu obyvatelstvu v opuštění druhého největšího ukrajinského města, a také zabránění jednotek ukrajinských ozbrojených sil v případě, že by se pokusily ustoupit nebo se vzdát postupující ruské armádě, dodal Michail Mizincev.

Podle Mizinceva tímto krokem kyjevská vláda opět prokázala svou nelidskou lehkomyslnost vůči osudu vlastního obyvatelstva a naprosté zanedbávání a nedodržování mezinárodního humanitárního práva.

OSN, OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) a Mezinárodní červený kříž vyzvaly, aby byla "přijata naléhavá opatření k ovlivnění ukrajinské strany, aby nebránila civilnímu obyvatelstvu v odchodu z válečných oblastí".

Od začátku konfliktu Rusko mnohokrát obvinilo ukrajinské síly z umístění vojenské techniky v obytných oblastech v Mariupolu a na dalších místech a použití civilistů jako lidských štítů. Objevily se také četné zprávy o nacionalistických jednotkách, které operovaly jako bariérové ​​jednotky a střílely na ukrajinské kolegy, aby jim zabránily v útěku z bojiště.

Rusko zahájilo rozsáhlou ofenzívu proti svému sousedovi koncem února poté, co Ukrajina odmítala plnit podmínky minských dohod, podepsaných v roce 2014, a poté, co Moskva uznala samozvané republiky Doněck a Lugansk. Minský protokol byl navržen tak, aby byl separatistickým regionům udělen zvláštní status v rámci ukrajinského státu.

Rusko od té doby požaduje, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k vojenskému bloku NATO pod vedením USA.

Zdroj: rt.com/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!