Kyjev se dopouští válečných zločinů, odmítá vyšetřovatele!

02.04.2022

Kyjev se dopouští válečných zločinů a nechce do země pustit vyšetřovatele Amnesty International, ani Human Rights Watch! Na veřejnost unikla šokující videa střílení ruských zajatců do nohou a kolen, televize Al-Jazeera dokonce v Irpinu natočila důkaz, jak ukrajinští vojáci v plné výzbroji vystupují ze sanitky, kterou používají k přesunu vojáků mezi bojišti v rozporu s Ženevskou konvencí o zdravotní pomoci ve válečných zónách! S takovou ukrajinskou vládou kryjící válečné zločiny se paktuje vláda Petra Fialy? Indický moderátor řekl zcela otevřeně něco, co v České televizi nikdy nezazní!

Situace na Ukrajině se pomalu začíná měnit v model Somálska, kdy regulérní armáda už prakticky neexistuje a jednotlivá města ovládají polovojenské gangy, složené z žoldáků, odpadlíků z regulérní armády a propuštěných trestanců. Tato chátra nyní operuje v mnoha ukrajinských městech, která ještě nebyla obsazena ruskými vojsky, a to, co se v těchto městech děje, to nikdy v České televizi nespatříte.

Před několika dny došlo k úniku videa z ukrajinského Irpinu, na kterém je zachycena ukrajinská regulérní armáda, která zajala skupinu ruských válečných zajatců. Video zachycuje několik desítek zajatých ruských vojáků, kteří všichni leží na zemi a všichni mají zraněné nohy, ze kterých jim teče krev. Na první pohled to vypadá jako zranění po přestřelce. Jenže video o chvíli později zachycuje skutečný důvod, proč ruští vojáci leží všichni na zemi. Záběry zachycují o něco později děsivé okamžiky.

https://aeronet.news/video-kyjev-se-dopousti-valecnych-zlocinu-a-nechce-do-zeme-pustit-vysetrovatele-amnesty-international-ani-human-rights-watch-na-verejnost-unikla-sokujici-videa-strileni-ruskych-zajatcu-do-nohou/

Z dodávky vystupují další ruští váleční zajatci a po vystoupení z auta je ukrajinští vojáci každého střelí jednou nebo dvakrát do nohou. Video zachycuje, jak jeden ukrajinský voják po střelení zajatce do nohou ho ještě mlátí pažbou svého samopalu. Tento válečný zločin v rozporu s Ženevskou konvencí o válečných zajatcích dokazuje, že ukrajinská armáda je v totálním rozkladu a vojáci ukrajinské armády se postupně mění na polovojenské tlupy s vlastními pravidly. Jenže, to zdaleka není všechno.

Další uniklé video pochází od televizního štábu Al-Jazeery, které zcela náhodou zachytilo okamžik, kdy ukrajinští vojáci vylézají ze sanitky, která je přivezla bezpečně na místní štáb a díky maskování pod červeným křížem sanitky na ně Rusové nezaútočili ze svých dronů. První voják při výstupu ze sanitky dokonce zvedá ruce nad hlavu v radosti, jak vypekli a přelstili ruské drony a letectvo. UA armáda se tím znovu dopustila hrubého porušení Ženevské konvence o Červeném kříži a poskytování zdravotní pomoci na bojišti.

Mrzačení válečných zajatců a zneužívání sanitek Červeného kříže k převozu vojáků v akci

Konvence přísně zakazuje střelbu na zdravotní sanitky a zdravotníky, ale současně na straně druhé nesmí sanitky převážet zdravé vojáky, nesmí být používány pro maskovaný přesun vojenských útvarů, nesmí převážet zbraně, ani munici, a sami zdravotníci nesmí být nijak ozbrojeni. Porušení Ženevských konvencí je mezinárodním zločinem, za který nese zodpovědnost velení dané armády, případně velící důstojník, který takové zneužití sanitky povolil, nebo dokonce nařídil. Kyjev si je vědom kolapsu ukrajinské armády, že vojáci porušují Ženevské konvence čím dál častěji.

A to proto, že celá ukrajinská armáda je právě teď obklíčena v kotli u Donbasu a Vladimir Putin podle informaci stále doufá, že se obklíčená ukrajinská armáda v kotli vzdá, aby nemusel vydat příkaz k eliminaci kotle, což by byla hotová jatka, největší jatka v historii Ukrajiny po II. sv. válce. Ukrajinská armáda je v kotli na Donbasu jako kachna na rybníku, je tam zakopána již od roku 2015 a postupně byly zákopy rozšiřovány. V současné době je v kotli odhadem podle ruských médií 80 000 - 120 000 ukrajinských vojáků.

Pokud Kreml vydá příkaz k eliminaci kotle, nasadí ruská armáda podle názoru vojenských odborníků zřejmě termobarické zbraně a zákopy i s ukrajinskou armádou spálí na popel. Počty obětí by ale šly do astronomických čísel. Takovému masakru se chce Kreml vyhnout, takže spoléhá na to, že se ukrajinská armáda nakonec vzdá a odejde dobrovolně z Donbasu.

Podle ruských médií začala v pátek veřejnost v Rusku hlásit obrovské kolony ruských vojsk, které míří k Belgorodu. Moskva se zřejmě rozhodla o závěrečném kroku a o ukončení kotle na Donbasu. Informace se šíří jako lavina a z kotle se začaly stahovat některé ukrajinské jednotky, na které ale střílí jiné ukrajinské jednotky. Podle všeho jde zřejmě o dezerci celých útvarů, které nechtějí v kotli zůstat, až to začne. Konec ukrajinské armády je na obzoru i v diplomatické rovině, mírové rozhovory totiž vedou k odzbrojení Ukrajiny a k modelu bezpečnostních záruk od třetích zemí. Jenže má to jeden háček.

Kyjev se snaží ututlat mučení ruských zajatců, a na pomoc volá Londýn a západní kumpány

Rusové mají v mírových návrzích jednu podmínku, dopadení a odsouzení všech zločinců, kteří od roku 2014 páchaly válečné zločiny proti lidem na Donbasu. Ten seznam prý existuje a obsahuje více než 100 000 jmen ukrajinských občanů, z nichž mnoho se nachází právě v polovojenských jednotkách Azov, Aidar a Pravý sektor. Nemalá část jich je i v řadách ukrajinské armády. Ruským jednotkám se podařilo dopadnout jednoho z pachatelů střelby do nohou ruských zajatých vojáků. Speciální oddíl Specnaz ho zatkl na základě tipu a informace jednoho z informátorů, kteří průběžně předávají informace ruské armádě.

Mučení válečných zajatců neušlo pozornosti ani Amnesty International a Human Rights Watch, které chtěly na Ukrajinu poslat své vyšetřovatele a pozorovací mise na prošetření páchání těchto válečných zločinů, ale Kyjev to odmítl. Jak informovala televize RT, Kyjev v uplynulých hodinách požádal Velkou Británii a západní státy, aby zakročily proti neziskovkám Amnesty International a Human Rights Watch, protože jejich tlak na kyjevskou vládu je příliš silný.

Německý plakát rekrutující žoldáky pro boj na Ukrajině
Německý plakát rekrutující žoldáky pro boj na Ukrajině

Ruská vojenská rozvědka SVR totiž odposlechla telefonické rozhovory mezi kyjevskými činiteli a vládou Velké Británie, ve kterých Kyjev oznámil Londýnu, že "při zacházení s ruskými válečnými zajatci nemá v úmyslu dodržovat Ženevské konvence", tvrdí ruská špionážní agentura. Kyjev zejména informoval Londýn, že ani nehodlá "nabídnout ruským zajatcům dostatek potravin a lékařské pomoci". SVR rovněž uvedla, že jde o součást širší ukrajinské snahy vypořádat se s negativní publicitou, které čelí kvůli špatnému zacházení se zajatci. Skupiny na ochranu lidských práv, jako jsou Amnesty International a Human Rights Watch, kritizují Kyjev za politiku vystavování ruských vojáků "zvědavé veřejnosti" při jejich ponižování.

Dodávky českých zbraní a munice kyjevské juntě, která přitom neuznává Ženevské konvence

Jedná se tedy o důkaz, že mučení ruských zajatců není pouze svévolným aktem polovojenských skupin, ale konají tak de facto se souhlasem kyjevské vlády. Té vlády, které tak bezmezně vyjadřuje podporu česká vláda v čele s Petrem Fialou, která se tímto jednáním hlásí k neonacismu a především poskytuje munici, zbraně a vojenskou podporu této zločinecké kyjevské vládě, která momentálně operuje ze Lvova a z bunkru v polské Přemyšli a deklaruje britské vládě, že nebude respektovat Ženevské konvence.

Vláda Petra Fialy by si měla okamžitě předvolat ukrajinského velvyslance a důrazně ho vyzvat, aby ukrajinská vláda respektovala Ženevské úmluvy. K tomu ale samozřejmě nedojde, protože k takovému předvolání by muselo dát příkaz a svolení americké ministerstvo zahraničí, bez kterého česká loutková vláda nedokáže ani zhasnout v předsíni Strakovy akademie. Takovou odvahu česká vláda nemá.

Odvahu však ukázal indický moderátor, který v indické televizi moderoval mezinárodní diskusní panel k tématu Ukrajiny a "na plnou hubu" řekl americkému politologovi, co si vlastně myslí o americkém mentorování zbytku světa o demokracii, když sami Američané porušují mezinárodní práva všude, kam oko dohlédne. Američané vyprovokovali tolik válek, vtrhli do tolika zemí bez mandátu RB OSN, v tolika zemích provádí útoky raketami Tomahawk nebo bezpilotními drony, že se to ani nedá spočítat. Moderátor řekl to hlavní, když prohlásil, že Indie je suverénní země a není to americký satelit. Takovéto vystoupení moderátora v České televizi v životě neuvidíte.

Rusko vstoupilo na Ukrajinu s cílem pozatýkat či zlikvidovat ty skupiny teroristů, kteří 8 let zabíjeli ukrajinské občany na Donbasu jen kvůli tomu, že mluví rusky.

"Demokraté" začali dialog a pluralitu názorů nazývat "štěpení společnosti"

Američané oproti tomu vtrhli do Iráku či Afghánistánu jen kvůli tomu, aby roztočili kola amerického vojensko-průmyslového komplexu, který potřeboval akutně a co nejrychleji novou, dlouhodobou a velmi nákladnou válku, která by znovu tomuto komplexu vrátila pohádkové zbrojní zisky, jako v dobách studené války. Takové jsou falešné hodnoty tzv. "západní demokracie".

Každá společnost je pouze tak demokratická, nakolik umožňuje svobodný dialog a pluralitu názorů. Ve chvíli, kdy máte zemi, ve které vláda buduje Ministerstvo Pravdy a zakazuje lidem číst si weby, které se vládě nelíbí, tak v takovém okamžiku už nemáte demokracii a nemáte ani právní demokratický stát. Máte už jen despocii, případně dystopii, pokud nejde jen o politický systém, ale jedná se přímo o nový společenský systém a novou éru.

Zaščita naroda – Skutečný význam písmene “Z”
Zaščita naroda – Skutečný význam písmene “Z”

Určitě jste v poslední době zaslechli zdánlivě nevinnou formulku o tom, že názory a články na tzv. dezinformačních webech "štěpí veřejnost" a jednotu společnosti. Všimli jste si tohoto výroku? Jenže tento výrok je děsivý v tom ohledu, že vyzývá k potlačování dialogu, což je ale základní a jediný autentický pilíř každé demokracie.

Dialog, pluralita názorů v dialogu, pluralita politických stran a svobodné volby

To jsou 4 pilíře demokracie podle Občanského fóra z prosince 1989. Pamatují si dnešní svazáci z TOP09, ze STAN nebo z ODS na tyto 4 pilíře demokracie, které visely napsané na letácích na každém rohu v prosinci 1989? Nepamatují, protože dva z těchto pilířů už sami pomohli v ČR zbořit. To, že zatím v ČR zůstává více politických stran, a že zůstávají svobodné volby, tak z toho moc nejásejte. Bez dialogu ta pluralita politických stran dlouho nevydrží, a bez plurality názorů ani ty svobodné volby.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!