Zelenský je kyjevský Jidáš a oligarchický panák, který nám lhal

16.05.2022

Poslanec opozičního Směru-SD Ľuboš Blaha zveřejnil příspěvek, v němž kritizuje současnou slovenskou vládu, její postoj vůči Ukrajině a protiruským sankcím. Na druhé straně vyzdvihuje konání předsedy hnutí Roberta Fica, který se prý chová jako skutečný slovenský premiér.

Blaha v úvodu svého příspěvku vyzdvihl lídra Směru Roberta Fica. Podle něj Fico během pořadu na televizní stanici TA3 ukázal, jak má vypadat skutečný slovenský premiér.

"Pomáhat lidem a ne bankám. Neskákat tak, jak píská Amerika, a zablokovat sankce proti ruské ropě," stojí dál v příspěvku.

Podle Blahy je Slovensko zcela závislé na dovozu ruské ropy a plynu, přijetí sankcí vůči ruským energetickým zdrojům by proto znamenalo ekonomickou sebevraždu!

"Jediný, komu to pomůže, je Amerika, která na tom královsky vydělá," tvrdí Blaha.

"Jediný, kdo má dnes v Evropě zdravý rozum, je Orbán. Bojuje jako lev za vlastní národ, zatímco Heger jenom běhá za aportíky z Pentagonu, jako trénovaný americký hafan. Přesně jak to říká Fico," uvádí dál Blaha.

Blaha se ve svém příspěvku dotknul také tématu Ukrajiny: "Při diskuzi o Ukrajině moderátor skákal jako čertík z krabičky," tvrdí Blaha a dodává, že Fico ho pořádně setřel a poukázal na to, že když NATO bombardovalo Jugoslávii, nebo když se zabíjelo v Iráku, média byla zticha.

Pořádně za uši se dostalo také ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, kterého Blaha označil za oligarchického panáka, který během svého projevu ve slovenském parlamentu lhal a hned poté Slovensku vypnul třetinu plynu. 

"Kyjevský Jidáš," rozčiluje se Blaha.

Následně se opět pustil do slovenské vlády.

"Nebe předali Američanům, zemi předali zahraničním bankám a korporacím. Na lidi kašlou a hádají se jako psi. Tohle je dnešní vláda, která nenávidí Slovensko," zdůraznil Blaha.

Opozičnímu poslanci se rovněž nelíbí, jak pracují média, zejména to, že dávají málo prostoru opozici.

"Ve veřejnoprávní televizi se hádají dva zástupci koalice - oni už ani nepotřebují opozici, vystačí si na hádky sami," tvrdí.

"STV slouží zájmům vlády a je ostuda, že se stala pouze Matovičovým hadrem. Všechny pořady jsou jen o kopancích do opozice, všude zvou jen kritiky Směru - za tohle platíme koncesionářské poplatky?" táže se Blaha.

Podle Blahy Matovič a Lipšic udělali z bezpečnostních složek vlastní mafiánskou SBS, která likviduje opozici. Blaha označil toho období za slovenskou "tragédii" a nejtragičtější období ve slovenské historii.

Zdroj: cz.sputniknews.com  

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!