10 druhů potravin, které mohou nahradit léky

02.05.2020

V rozhovoru pro časopis Focus MUDr. F. Rubinová uvedla, které potraviny nám mohou občas nahradit léky a zlepšit naše zdraví. Pomocí zdravé stravy je možné v mnoha případech vyhnout se některým chorobám a kupování drahých léků. Lékařka uvedla deset druhů potravin, které mají zdravé účinky na naše tělo. Potraviny nemusíme pouze jíst, ale lze je využívat i jako obklady a tělové masky. 

Oves a zelí jsou nejlepší pro zdravé fungování střev. Oves snižuje hladinu cholesterolu a díky buničině přispívá k prevenci rakoviny. Zelí zase usnadňuje trávení, a je také dobré na zrak. Oves také v rámci zevního použití dobře působí na kůži.

Med a sůl mají výborné dezinfekční účinky. Podle slov Rubinové je med nenahraditelný při bronchitidě a pomáhá při artróze ve formě obkladů. Lázeň se slanou vodou prospívá lidem, kteří trpí dnou.

Lékařka poznamenala, že si neumí představit zimní období bez používání zázvoru. Zvlášť cenný je jeho povzbuzující účinek a působení na cévy, ředění krve, snižování hladiny cukru a cholesterolu, a trávení. Zázvorové obklady jsou také dobré na bolesti ledvin.

Rostlinné oleje mají výborný vliv na srdce. Lžíce olivového oleje posiluje krevní cévy, lněný olej zase zabraňuje krevním sraženinám. Tymiánový olej se používá na masáž hrudníku při bronchitidě.

Na bolest hlavy radí pít vodu s citronem. Citrusy také změkčují tvrdou kůži na loktech a chodidlech.

Vyrážky se dobře léčí medovou maskou s příměsí kurkumy. Vnitřní užívání kurkumy je obzvláště dobré při zánětech a snižuje riziko vzniku onkologických chorob.

Cibulová polévka nám uleví při zánětu močového měchýře a vařené brambory nás zbaví pálení žáhy.

"Lednice v každé domácnosti je plná léků, " řekla na závěr lékařka. Dokonce zmrzlina nám v malém množství může pomoci v boji s angínou. "Zmrzlina zbavuje ústní dutinu bakterií a snižuje teplotu," dodala lékařka.

Bolest v krku se může zmírnit, pokud budeme pojídat banány. Díky tomu, že obsahují velké množství vitamínu C, dokáží urychlit proces uzdravování. Mrkev obsahuje vitamín A, a pomáhá při hojení sliznic v ústní dutině.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!