Luhanská TV natočila rozhovor s pozorovateli z ČR a SR

26.09.2022

Tito nezávislí mezinárodní pozorovatelé dohlížejí na referenda a historickou událost připojení části Ukrajiny k Ruské federaci!

Podle českého pozorovatele jsou v českých médiích zamlčovány informace o nacismu na Ukrajině, slovenská pozorovatelka byla odvážnější a prohlásila, že referenda mohou být první vlaštovkou Slovanské vzájemnosti proti Kolektivnímu Západu! A mezitím ruská FSB zatkla dva agenty ukrajinské SZR, kteří prošli výcvikem v ČR a Polsku a do EU vstoupili na česká schengenská víza!

V prostoru Novoruska na území dnešní Ukrajiny probíhají již třetím dnem referenda o připojení čtyř de facto dnes již bývalých oblastí Ukrajiny k Ruské federaci. Na průběh referend v Chersonské, Záporožské, Luhanské a Doněcké oblasti dohlížejí i pozvaní mezinárodní pozorovatelé a všude je možné registrovat obrovské nadšení a radost místních obyvatel, které je tvořeno z drtivé většiny ruským etnikem. Ne nadarmo se tomuto prostoru jihovýchodu Ukrajiny říká pracovně Novorusko, protože ukrajinštinu jako jazyk v těchto regionech prakticky neuslyšíte.

Všude se mluví čistou ruštinou, nikoliv suržykem, přičemž toto platí de facto o celém ukrajinském jihu a východu, včetně Charkova a Oděsy. Typická žvýkací a trochu chrochtající ukrajinština je k slyšení opravdu jen v Kyjevě a hlavně na Západě Ukrajiny, protože chochol je jazykově silně ovlivněný polštinou. Celá Ukrajina je bohužel historický slepenec, poskládaný dohromady na základě mohutných přesunů velkými šmahy a škrty na mapě SSSR ze strany sovětského politbyra a rovněž i v důsledku válečných operací již od carských dob.

Obě videa na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-luhanska-televize-natocila-rozhovory-se-dvema-pozorovateli-z-ceske-a-slovenske-republiky-kteri-dohlizeji-na-referenda-a-historickou-udalost-pripojeni-casti-ukrajiny-k-ruske-federaci/

Na průběh referend dohlížejí i dva pozorovatelé z České a Slovenské republiky, přičemž nevíme, zda-li jde o příbuzné, manžele, anebo jen o shodu jmen, ale za Česko na referenda v DLR, LLR, v Záporoží a v Chersonu dohlíží pozorovatel Roman Blaško (KSČM) a za Slovensko je pozorovatelkou Ľubica Blašková ze slovenské strany Vlast. Oba dva poskytli rozhovor luhanskému televiznímu štábu a záběry převzala ruská zpravodajská média. Český pozorovatel vysvětlil novinářům luhanské televize, že v Česku vláda umlčela celou řadu alternativních médií, např. Sputnik, a proto česká veřejnost nemá k dispozici žádné objektivní informace o tom, co se doopravdy děje a dělo posledních 8 let na Ukrajině.

První vlaštovka sjednocení Slovanů?

Podle Blaška česká hlavní média neinformují ani o nacismu, ani o formách nacionalismu na Ukrajině. Rovněž uvedl, že ze západní části Ukrajiny přijala Česká republika přes 400 000 lidí z Ukrajiny. Ano, je to přesně tak. Lidé z východní Ukrajiny uprchli před válkou do Ruska (!), což dokládá i statistika Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a dosud západní média nemohou tento fakt strávit a vstřebat, protože to celé narušuje západní protiruský narativ o pravých příčinách konfliktu na Ukrajině.

Slovenská pozorovatelka Ľubica Blašková se rozpovídala daleko více a uvedla svůj názor, že kolektivní Západ se snaží slovanské národy rozdělit a postavit proti sobě, a to natolik, aby to skončilo válkou jako na Ukrajině, kde Západ vehnal Ukrajince do války s Rusy. Podle jejího názoru jsou referenda historického významu a mohou se stát první vlaštovkou sjednocení slovanských národů. Popřála místním obyvatelům, aby se jim v referendu dařilo a podařilo se jim připojit své země k Ruské federaci. Tyto oblasti Ukrajiny nikdy neměly být součástí země, jejíž nacionalistické vedení, které se dostalo k moci v roce 2014 cestou násilí z ulice a státního převratu, nenávidí ruské obyvatelstvo do morku kosti.

A to tak, že za 8 let vedlo proti rusky mluvícím oblastem Ukrajiny dvě války a přijalo proti vlastním a rusky mluvícím občanům Ukrajiny několik genocidních zákonů na zákaz používání ruského jazyka, a to ve školství, v úředním styku, v obchodech a v tisku.

Ukrajina se tím podle Charty OSN dopustila jedné z forem genocidy, tedy trestný čin genocidy formou násilného a legislativně podpořeného zakazování a odstraňování rodného jazyka jedné etnické části obyvatelstva na Ukrajině. Ta nenávist jde tak daleko, že ukrajinská rozvědka dokonce už dopředu před vypuknutím spec-operace ruské armády chystala bombové útoky proti obyvatelům Donbasu.

Agent SZR Oleksandr Hulko a schengenské české vízum
Agent SZR Oleksandr Hulko a schengenské české vízum

Ruská FSB zadržela dva agenty ukrajinské rozvědky SZR, oba dva měli česká schengenská víza a výcvikem prošli v ČR a v Polsku

Ruská FSB ve spolupráci s Ministerstvem vnitřní bezpečnosti DLR zadržela dva agenty, ovšem nikoliv ukrajinské SBU, ale tentokrát jde o agenty ukrajinské zahraniční rozvědky SZR (Служба зовнішньої розвідки України).

Agenti se jmenují Oleksandr Hulko a Jevhenij Karpenko. Jejich úkolem bylo provést bombové útoky v Berďansku a na dalších místech v DLR a v dalších ruských oblastech během konání referend. Vyšetřování odhalilo, že operovali z Mariupolu pod ochranou Azovu, ale když město obsadila ruská armáda, oba dostali rozkaz z Kyjeva k setrvání na místě a k přípravě diverzních operací.

Ukrajinská SZR je aktivovala teprve nedávno a pověřila je provedením sabotáží a teroristických útoků během referend. Během vyšetřování se však zjistily neuvěřitelné podrobnosti o tom, kde získali výcvik. Oba totiž dostali od České republiky udělená Schengenská víza pro volný pohyb po celé EU, a jak během vyšetřování uvedli, prošli oba operačním výcvikem ve výcvikových zařízeních v České republice a Polsku.

České orgány oběma ukrajinským rozvědčíkům udělily víza ve stejný den a se stejnou dobou platnosti

Oba dva obdrželi česká schengenská víza úplně ve stejný den (8. 11. 2021) a platnost dostali také stejnou, do 6. 5. 2022. Museli už tedy v té době počítat s tím, že budou provádět proti Rusku a proti povstalcům v DLR a LLR teroristické útoky, takže ještě před vypuknutím ruské operace na Ukrajině zjevně chystala ukrajinská rozvědka bombové útoky a sabotáže proti DLR ve spolupráci s českými a polskými tajnými službami. Podle vyšetřovatelů měli oba agenti centrálu v jednom domě v Mariupolu a ruská FSB tam našla zbraně, spoustu materiálů a instrukcí pro oba agenty. Znovu a znovu se ukazuje, že české vlády a české tajné služby organizují na českém území výcviky teroristických skupin, čímž se ČR stává potenciálním terčem pro ruskou armádu v případě vypuknutí celoevropského válečného konfliktu.

Agent SZR Jevhenij Karpenko a jeho české schengenské vízum
Agent SZR Jevhenij Karpenko a jeho české schengenské vízum

Proč české úřady vydávají evropská víza agentům ukrajinské rozvědky? Proč jsou potom tito agenti cvičeni v ČR k sabotážím proti civilním cílům v oblasti východní Ukrajiny? Tedy v té době ještě pořád proti obyvatelům vlastní země? Víte, co to je podle mezinárodního práva za čin? Je to mezinárodní trestný čin podpory státního terorismu! A to nemluvíme teď o Fialově vládě, která se ujala moci až koncem minulého roku. Ne ne, ta víza byla vydána těmto agentům SZR ještě za Babišovy vlády a pod dohledem ministerstva vnitra, kterému velel tehdy Jan Hamáček (ČSSD).

Česká republika výcvikem cizích sabotérů riskuje obvinění z mezinárodní podpory terorismu

Proč ta schengenská víza nevydalo Polsko? Polsko má přece takový zájem o Ukrajinu, ale víza ukrajinským agentům nevydává Varšava, ale Praha. Jedná se snad o pokyny americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), která má kontrolu nad českými tajnými službami mnohem větší než nad těmi polskými? Je to kvůli tomu, že Michal Koudelka má medaili a Tenetovu cenu za spolupráci se CIA? Takže když Langley zavolá, že potřebuje dvě schengenská víza pro dva ukrajinské assety, tak české vnitro a ministerstvo zahraničí na pokyn BIS poslušně aportují a víza ukrajinským rozvědčíkům vydají? Co kdyby se těm agentům opravdu podařilo akci provést a pozabíjeli by desítky obyčejných lidí v DLR?

Michal Koudelka, ředitel BIS, ukazuje novinářům jeho ocenění od ředitelky CIA Giny Haspel, Tenetovu cenu za spolupráci
Michal Koudelka, ředitel BIS, ukazuje novinářům jeho ocenění od ředitelky CIA Giny Haspel, Tenetovu cenu za spolupráci

Celá ČR by byla zatažena do ruské odvety za takový útok. Tohle je důsledek servilních českých vlád, které na pokyn Američanů zatahují vlastní zemi do amerických praktik mezinárodního terorismu! Divíte se potom těm lidem na jihu a východě Ukrajiny, že chtějí od Západu a od Ukrajiny honem a rychle pryč? Kdo posílá tanky na vlastní obyvatelstvo? Kdo vlastnímu obyvatelstvu zakazuje jeho rodný jazyk? Chápete? Ti lidé chtějí do Ruska, protože na Ukrajině čelí genocidě. A do toho Ruska si s sebou berou i svoji rodnou zemi. Přesně podle znění Charty OSN o právu národů na sebeurčení. Demokraté musí takové rozhodnutí prostě respektovat.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!