Mýty o rakovině: Přírodní léčba 14 - Modif. citrus. pektin

05.08.2020

Přírodní léčba rakoviny č. 14: Modifikovaný citrusový pektin

Můžete si spojovat pektin s jablky a jako želírující látku pro výrobu marmelád a zavařenin. Ukázalo se, že pektin se také nachází v citrusových plodech, jako jsou pomeranče, citrony a limetky. Modifikovaný citrusový pektin se týká pektinu (druh vlákniny), odebraného z citrusových plodů, který je lépe stravitelný (změnou teploty a pH, a zkrácením rozpustných vláken). Tohle je jeden z jednodušších léčebných postupů při léčbě rakoviny na základě způsobu, jak dojde k přilnutí k určitému druhu proteinu (galektin-3), který je spojen s růstem rakoviny.

Web TheTruthAboutCancer.com vysvětluje: "Vědci již dlouho věděli, že galektiny, a zejména galektin-3, způsobují shlukování buněk kvůli jejich lepivé konzistenci. V posledním desetiletí však studie ukázaly, že tyto proteiny, které se nacházejí zejména v epiteliálních a imunitních buňkách, jsou také spojeny s růstem rakoviny a metastázami.

Studie provedená v institutu Karmanos Cancer Institute při Waynově státní univerzitě v Detroitu naznačila, že přítomnost galektinu-3 přispěla k "agresivitě rakoviny, metastáz, růstu buněk, adhezi, diferenciaci, angiogenezi, apoptóze, invazi, interakci buňka-matrice, a šíření rakovinných buněk prostřednictvím krevního toku a extravazace [tj. počátečních stádií šíření rakovinných nádorů]." Jejich zjištění rovněž naznačují, že galektin-3 hraje roli při dlouhověkosti rakovinných buněk.

Kromě toho:

  • Předchozí studie z Albertské univerzity v Kanadě zjistila, že vyšší hladiny galektinů v krevním řečišti odpovídají častější míře rozmnožování rakovinných buněk, týkajících se rakoviny prsu a prostaty, a také melanomu."

Modifikovaný citrusový pektin přilne ke galektinu-3 rakovinných buněk, čímž zabraňuje angiogenezi tj. (rakovinné buňky vytvářejí nové krevní cévy, aby nádory rostly a zvětšovaly se). Modifikovaný citrusový pektin je také výborným prostředkem, který se může v těle vázat s toxickými kovy (jako je olovo, rtuť, arsen, kadmium, atd.) a bezpečně je odstraňovat, aniž by se ovlivnila hladina nezbytných kovů v těle, jako je železo a zinek. Těžké kovy (rtuť, olovo, atd.) jsou imunosupresiva a mohou vést ke genetickým mutacím a rakovině. Samotná chelatizace prostřednictvím látky EDTA (kyselina ethylendiamintetraoctová) se úspěšně používá jako doplňková přírodní léčba rakoviny. EDTA bezpečně odstraňuje těžké kovy z těla, stejně jako modifikovaný citrusový pektin, zeolit ​​a určité druhy jílu.


Zdroj: Makia Freeman: Cancer Busting Myths Natural Cancer Cures (3); Překlad: Jana 

Foto: Pexels, thefreedomarticles

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!